Nový „zabijak vlajkových lodí 2016“, OnePlus 2, bol oficiálne predstavený a my vám tak prinášame porovnanie s jeho úspešných predchodcom. Stojí rok inovácií za upgrade?

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Rovnaký dizajnový jazyk s novými prvkami

Obe OnePlus zariadenia zdieľajú rovnaký dizajnový jazyk, no OnePlus 2 prináša niekoľko nových charakteristických prvkov. Prvou viditeľnou zmenou je pridanie nového tlačidla pod displej zariadenia. Po jeho bokoch si tiež môžeme všimnúť dve kapacitné tlačidlá. OnePlus 2 môže niekomu na prvý pohľad pripomínať Samsung smartfóny, no výrobca argumentuje pridanie tlačidla integráciou snímača odtlačkov prstov, čím sa opäť dostávame k spomínanému Samsungu. Tlačidlo však nie je možné stlačiť ako u Samsungov, pretože funguje ako kapacitné tlačidlo.

oneplus-2-launch-aa-41-of-931-792x446
Dizajnovou zmenou prešla aj zadná strana. Fotoaparát je teraz umiestnený o niečo nižšie, zatiaľ čo blesk bol premiestnený nad objektív. Zadný kryt možno ľahko odnímať, pričom výrobca si pre užívateľov pripravil bohatú ponuku vymeniteľných krytov rôznych materiálov: semiš, kevlar, bambus, ružové drevo a marhuľové drevo. OnePlus tiež pridal kovový rám, ktorý lemuje celé zariadenie. Úplnou novinkou je v prípade OnePlus 2 nové tlačidlo nazývané „Alert Slider“ nachádzajúce sa na ľavom boku zariadenia, ktoré dáva užívateľom možnosť rýchlo vypnúť a zapnúť zvuky smartfónu. Podobný prepínač poznáme z amerických iPhonov. OnePlus tiež prichádza s obojstranným USB Type-C konektorom a podporou pre dve SIM karty.

oneplus-2-launch-aa-31-of-93-840x473

Lepší displej

oneplus-2-displej
OnePlus 2 prichádza s navonok rovnakým 5,5-palcovým IPS panelom a rozlíšením 1920 x 1080 pixelov ako predchodca, no zmeny nastali hlavne vo „vnútri“. OnePlus One bol tiež známy chybou s nažltnutým displejom a žltými škvrnami v jeho dolnej časti. Toto výrobca samozrejme opravil a podľa prvých testov je displej oveľa jasnejší a má lepšie podanie farieb ako v prípade predchodcu. Tiež sa nám páči, že OnePlus nepodľahol trendu 2K displejov a ostal pri FullHD paneli, čo je na 5,5-palcov úplne dostatočné.

OnePlus One kúpite najlacnejšie v tomto obchode!

Vyšší výkon samozrejmosťou

oneplus-2-snap810
Výkon smartfónov sa každým rokom zvyšuje a samozrejme nesmie zaostávať ani OnePlus 2. Ten oproti predchodcovi, ktorý prišiel so 4-jadrovým Snapdragonom 801, prináša výkonnejší osemjadrový čip Snapdragon 810 s taktom 1.8 GHz a 64-bitovou architektúrou. Samozrejmosťou je aj nový a výkonnejší grafický čip Adreno 430, predchodca prišiel s Adreno 330. Výrazné zmeny nastali aj v oblasti pamäte RAM, keďže OnePlus 2 disponuje novým typom LPDDR4 pamäte s kapacitou až 4 GB. Musíme však podotknúť, že 4 GB RAM má len verzia so 64 GB pamäťou, 16 GB verzia prichádza s 3 GB RAM. Novinka tiež prichádza s o niečo väčšou kapacitou batérie, presnejšie 3300 mAh, zatiaľ čo predchodca ponúka 3100 mAh batériu. Sklamaním je však absencia rýchleho nabíjania a prvé testy tvrdia, že batéria OnePlus 2 sa nabíja viac ako 3 hodiny.

Nové používateľské prostredie

Minuloročný OnePlus One prišiel s Androidom upraveným priamo od vývojárov najpopulárnejšej Android ROM, Cyanogen. Spolupráca medzi týmito dvomi spoločnosťami však padla a OnePlus sa tak muselo spoľahnúť na vlastné sily. OnePlus nenechalo nič na náhodu a okamžite začalo pracovať na vlastnom systéme založenom na Androide 5.0, ktorý nazvali OxygenOS.

oneplus-2-oxygenos
Ten sa dizajnovo veľmi podobá na čistý Lollipop, no oproti natívnemu Androidu prináša niekoľko možností prispôsobenia. Prvé správy však tvrdia, že OxygenOS je zatiaľ nestabilný a občas má tendenciu zlyhať. Uvidíme, ako sa nakoniec výrobca s týmto údajným problémom popasuje.

Vylepšený fotoaparát

[/blockquote]


OnePlus 2 disponuje snímačom s rovnakým rozlíšením ako predchodca, 13 MPx. Na rozdiel od OnePlus One, OnePlus 2 už nepoužíva Sony IMX214 snímač. Ide o OmniVision OV13860 snímač, ktorý má veľkosť až 1.3µm pixelov, clonu f/2.0 a OIS (optickú stabilizáciu obrazu). Toto všetko prispieva k výbornému fotografickému výkonu za zlých svetelných podmienok. Fotoaparát OnePlus 2 tiež dostal laserové zaostrovanie, vďaka ktorému dokáže smartfón zaostriť len za 0,2 sekundy, a duálny LED blesk. Podobne ako OnePlus One, aj OnePlus 2 dokáže natáčať 4K videá a tiež spomalené videá v 720p rozlíšení pri 120 fps.

Oplatí sa upgrade?

Príležitostní užívatelia alebo dokonca aj väčší tech nadšenci možno nebudú cítiť potrebu zbaviť sa svojho starého „zabijaka vlajkových lodí“ a prejsť na nového. To samozrejme neznamená, že OnePlus 2 je zlé zariadenie, no skôr bude lákavé pre náročných fanúšikov a „hardcore“ užívateľov.

OnePlus One môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Aj keď OnePlus 2 ponúka oveľa vyšší výkon a teda nový hardvér, myslíme si, že minuloročný OnePlus One dokáže zastúpiť rolu schopného smartfónu až do konca roka 2015, prípadne aj do príchodu tretieho zabijaka vlajkových lodí od OnePlus. Ak však vlastníte starší smartfón, prechod na OnePlus 2 sa vám určite vyplatí, aj po stránke financií, keďže cena OnePlus 2 začína na skvelých 339 €.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP