Najväčšia sociálna sieť na svete, Facebook, je tu s nami už nejaký ten rok a mnohí z nás už na časových osiach zverejnili nespočet príspevkov. Tie nám spoločnosť občas pripomenie a veľa z nich je ukrytých v minulosti, no s týmito radami ich jednoducho odstrániš.

Kontrola časovej osi

zdroj fotografie: Screenshot / FonTech

V prvom rade je dôležité skontrolovať si svoju časovú os a to, ako ju vidia ostatní používatelia, dokonca aj tí, ktorí nie sú na zozname priateľov. Pre prístup k tejto možnosti klikni v pravom hornom rohu na malú šípku smerujúcu dole a následne na „Nastavenia“. Tam nájdeš záložku „Časová os a menovky“, kde je možnosť „Prezerať ako“.

zdroj fotografie: Screenshot / FonTech

Následne sa ti zobrazí tvoj profil tak, ako ho vidia ostatní používatelia. To však môžeš jednoducho zmeniť a po kliknutí na ikonu zemegule a zobraziť náhľad tak, ako ho vidí niektorý z tvojich priateľov.

Skry staré príspevky

zdroj fotografie: Screenshot / FonTech

Nenechaj si ujsť
Chceš odstrániť všetky svoje údaje a zmiznúť z internetu? Máme riešenie

Každý z nás má na svojej časovej osi množstvo starých príspevkov, ktorých by sa rád zbavil. Pre tento účel Facebook vyvinul špeciálny nástroj. Ten nájdeš znova v Nastaveniach pod záložkou „Súkromie“, kde môžeš využiť funkciu „Zúžiť publikum existujúcich príspevkov“. Viditeľnosť všetkých príspevkov, ktoré si tak doteraz zdieľal sa však zmení z „Verejné“ na „Priatelia“.

Oprav nastavenia časovej osi

zdroj fotografie: Screenshot / FonTech

V tejto časti preskúmaj, či sú nastavenia tvojej časovej osi také, aké by si si prial. Pre kontrolu choď do Nastavení, kde nájdeš záložku „Časová os a menovky“. Tam si môžeš potom prispôsobiť jednotlivé možnosti podľa svojich preferencií.

Hlbšie čistenie profilu

zdroj fotografie: Screenshot / FonTech

Pokiaľ ti doteraz ani tieto tipy nestačili, môžeš využiť aj toto rozšírenie pre Google Chrome, no pri práci s ním buď opatrný. Zvykne byť totiž agresívny čo sa skúmania časovej osi týka. Aj s týmto nástrojom tak môžeš dokonale prečistiť svoj profil a odstrániť z neho staré a často nechcené príspevky, ktoré si uverejnil pred niekoľkými rokmi. Po týchto krokoch bude tvoja časová os ako znovuzrodená a ty sa už nemusíš obávať, že sa ti bude niekto vysmievať kvôli starej fotke spred 5 rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú