Dnes, 28. júna, poriadala dcérska spoločnosť čínskeho Xiaomi veľkú konferenciu, kde predstavili obrovské novinky. Portfólio inteligentných zariadení MIJIA sa tak rozrástlo o ďalšie nadupané kúsky.

Konferencia značky MIJIA začala štatistikami. Hlavný predstaviteľ značky oznámil, že do mája 2017 bolo po celom svete aktivovaných neuveriteľných 60 miliónov inteligentných MIIJA zariadení. Vďaka tomuto číslu sa MIJIA stáva najväčšou platformou inteligentných zariadení na svete! Počet aktívnych používateľov smart zariadení od Xiaomi rastie nielen v Ázii, ale aj Európe a Amerike. Prejdime už k samotným novinkám.

Celé portfólio produktov značky MIJIA

zdroj fotografie: MIJIA/Weibo

Doposiaľ najdrahší produkt od Xiaomi – laserový projektor

Jednou z dnešných najväčších a zároveň aj najdrahších noviniek je Xiaomi Mi Laser Projector. S cenou 9999 čínskych juanov alebo 1295 € ide o doposiaľ najdrahší produkt v portfóliu Xiaomi. Oproti konkurenčným laserovým projektorom prichádza ten od Xiaomi s priaznivou cenovkou (Sony má podobný za 2000 €).


zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Mi Laser Projector dokáže premietať obraz o uhlopriečke 80 až 150″, pričom jeho maximálna svietivosť je 5000 luménov. Pre dosiahnutie 150″ obrazu môže byť projektor od steny/plátna vzdialený maximálne 50 cm. Projektor dokonca automaticky dokáže zaostriť premietaný obraz. Xiaomi Mi Laser Projector si nájde uplatnenie nielen v domácich, ale aj v menších profesionálnych kinách.


zdroj fotografie: Xiaomi

Objektív projektora je vyrábaný spoločnosťou Yorker, ktorá sa v optických technológiách pohybuje už dlhé roky. Obraz dokáže premietať v 4K rozlíšení a užiť si môžeš aj 3D filmy. Projektor disponuje kontrastným pomerom 3000 : 1 a pre vysokú presnosť farieb bol vybavený aj ALPD 3.0 technológiou. Výrobcom udávaná životnosť je neuveriteľných 34 rokov pri 2-hodinovom dennom premietaní. Xiaomi však myslelo aj na perfektný audio zážitok, ktorý poskytnú 4 zabudované HiFi reproduktory, ale aj optický zvukový výstup SPDIF.

Celý projektor je poháňaný štvorjadrovým 64-bitovým procesorom Amlogic T968, ktorého Cortex-A53 sú taktované na 1,8 GHz. Procesoru dopomáha 2 GB RAM DDR3 pamäť a pre prípadné ukladanie súborov je k dispozícii aj 16 GB internej pamäte. Prostredníkom medzi hardvérom a používateľom je operačný systém Android 6.0 prekrytý špeciálne prispôsobenou nadstavbou MITV UI. Čo sa konektivity týka, k dispozícii je dual-band WiFi, Bluetooth 4.0, USB 3.0  a USB 2.0 konektory, Ethernet port, 1 x HDMI2.0/ARC a 2 x HDMI2.0.

Ninebot Plus a Ninebot Plus Camera


zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi sa už dlhšie angažuje aj v oblasti menších elektrických prepravných prostriedkov. Elektrickú kolobežku a bicykel teraz dopĺňa nová verzia známeho segwayu Ninebot. Najnovší Ninebot Plus však nie je len takým obyčajným segwayom. Medzi prvými na svete vo svojej kategórii prichádza s prepracovanou umelou inteligenciou, ktorá sa postupne učí, ako na Ninebot Plus jazdíš.

Zaznamenáva rýchlosť, rovnováhu, obratnosť aj brzdenie. Špeciálny algoritmus následne tieto parametre upraví tak, aby boli čo najvhodnejšie pre daného používateľa. Nová verzia Ninebot Plus sa tiež vyznačuje lepšou stabilitou, dokáže ľahšie zdolávať prekážky ako retardér alebo výmole a prináša aj jednoduchšie ovládanie.


zdroj fotografie: Xiaomi

Ninebot Plus disponuje tiež väčšími nášľapmi, vyšším podvozkom, 11″ kolesami, výkonom 800 W, nosnosťou 100 kg, jasnejším predným svetlom, dojazdom 35 km a dokonca aj úložným priestorom. Predná strana dostala tiež významný upgrade v podobe smeroviek. Vodiči oprotiidúcich vozidiel tak ľahšie rozoznajú, akým smerom sa chceš vydať.


zdroj fotografie: Xiaomi

Nový segway ťa teraz dokáže aj sledovať. Stačí aktivovať funkciu „inteligentné sledovanie“ a Ninebot Plus začne nasledovať tvoje kroky. Pýtaš sa, ako by si toto mohol využiť? Výrobca poskytol perfektný príklad – Ninebot Plus ti napríklad môže odviesť menší nákup. Novinka je dodávaná spolu s diaľkovým ovládačom, pomocou ktorého túto aj iné funkcie aktivuješ. Cena Ninebot Plus bola stanovená na 3499 yuanov, čo je v prepočte necelých 453 €.

Spolu so segwayom Ninebot Plus bola predstavená aj kamera Ninebot Plus Camera, ktorá sa upevňuje na vrch primárneho ovládacieho prvku segwayu – medzi nohy. Kamera je vybavená 3-osovou optickou stabilizáciou, FullHD videom so 140-stupňovým uhlom záberu a schopnosťou v reálnom čase odosielať fotky aj videá. V podstate ide o úplne rovnakú kameru, akou je vybavený aj Xiaomi Mi Drone.

MIJIA smart zubná kefka


zdroj fotografie: Xiaomi

Poslednou novinkou dnešného dňa od MIJIA je nová elektrická zubná kefka. Samozrejme, opäť ide o inteligentné zariadenie, ktoré je možné prepojiť so smartfónom. Aj keď Xiaomi už smart zubné kefky predáva, toto je vôbec ich prvá, vlastnej výroby. Aj vďaka tomu stojí MIJIA kefka oveľa menej ako už predávaná Soocas X3. MIJIA smart zubná kefka prichádza s certifikátom IPX7, ktorý zabezpečuje odolnosť voči čiastočnému ponoreniu do vody. Jej dizajn veľmi jednoduchý a uhladený. Na prednej strane obsahuje tlačidlo, ktorým sa aktivuje ultrazvukové čistenie pri 31 000 vibráciách za minútu. Vďaka tomu je efekt čistenia zubov naozaj vysoký.


zdroj fotografie: Xiaomi

Kefka disponuje tromi režimami čistenia – štandardný, jemný a personalizovaný. V prípade posledného z nich si používateľ sám zvolí, aké čistenie zubov bude prebiehať. Samotná hlava kefky je flexibilná aj otočná, aby bolo čistenie ešte dokonalejšie. Kefka je napájaná 700 mAh batériou, pričom výrobca sľubuje výdrž 18 dní. Nabíjanie prebieha prostredníctvom magnetického doku a kefku môžeš dobiť aj cez powerbanku. Oficiálna čínska cena MIJIA smart zubnej kefky je 199 juanov alebo 26 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom