Len pri máloktorých smartfónoch sa oplatí ich kúpa aj po niekoľkých rokoch po predstavení. Vo väčšine prípadov ich nahradia novšie modely s omnoho lepšou výbavou a klesajúcou cenou, čím sa už tie staršie stávajú nezaujímavými. 

To ale nie je prípad Nubie Z9 Elite, ktorej výbava možno znie zastarane, ale v skutočnosti sa stále jedná o zaujímavý smartfón s ešte zaujímavejšou cenovkou. Predná aj zadná strana je sklenná, pričom výrobca sa snažil zúžiť najmä rámiky okolo displeja. Keď už sme pri ňom, ponúka uhlopriečku 5.2-palcov, FullHD rozlíšenie a 2.5D zahnutie. Procesorom je osemjadrový Snapdragon 810 a pre plynulý multitasking je k dispozícii 4 GB pamäť RAM či 64 GB úložisko pre súbory. O veku smartfónu svedčí aj prítomnosť Androidu 5.0 Lollipop, ktorý je ale prekrytý vlastnou nadstavbou od Nubie.

nubia z9 elite
zdroj fotografie: Weibo

Kúpiť Nubiu Z9 Elite za 170 €
Kupón PZ0004G

Na vytváranie fotografií je na zadnej strane prichystaný snímač so 16 MPx rozlíšením a na prednej strane čaká 8 MPx selfie fotoaparát. Poteší aj prítomnosť Hi-Fi & Dolby Audia či technológie NFC pre bezkontaktné platby. Do smartfónu je možné vložiť dve SIM karty, no 4G, bohužiaľ, beží bez 800 MHz frekvencie. Kapacita batérie síce činí iba 2900 mAh, no aj takáto priemerná kapacita dokáže zabezpečiť aspoň jednodňovú výdrž pri náročnejšom používaní.

nubia z9 elite
zdroj fotografie: Weibo

Za normálnych okolností tento smartfón stojí 241 €, a to ešte stále nie sme pri finálnej cene. Po použití kupónu PZ0004G sa totiž cena zníži na oveľa, oveľa lákavejších 170 €. Doručenie poštou ponúka eshop bezplatne a rátať tak treba iba s platbou DPH, ak by zásielka skončila v rukách colníkov. Pri danej cene to vychádza na takmer 40 € aj s poplatkom pre Slovenskú poštu.

Takto aplikuješ kupón:


zdroj fotografie: Screenshot / Cafago

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú