banner-note-7Samsung je známy tým, že do svojich smartfónov sa vždy snaží pridať nejaké nové funkcie, ktoré môžu byť pri každodennom používaní užitočné. Pamätáte sa napríklad na SmartStay z Galaxy S3? Tentokrát sa však nechal juhokórejský výrobca trochu inšpirovať, čo sa jeho konkurencii moc nepáči.

Motorola sa rozhodla pomocou Twitteru každému ukázať, že Samsung so svojou funkciou always-on displeja nebol prvý. Motorola zverejnila obrázok Moto Z, ktorý tiež používa always-on displej, no pod názvom Moto Display. Pod fotografiou Motorola doslova napísala: „V ktorej galaxii je v poriadku kradnúť skvelé funkcie smartfónu konkurencie?“. Aj keď sa v príspevku nenachádza konkrétne označenie Samsungu, je takmer isté, že každému dôjde, kam Motorola mieri. Samsung vo svojich modeloch Galaxy S7, S7 Edge a Note 7 ponúka funkciu always-on displeja. Motorole sa zjavne nepozdáva, že túto funkcionalitu začali vo veľkom ľudia registrovať pri Samsungu a nie pri ich Moto X, ktoré prišlo s always-on funkciou už v roku 2013. Samsung a Motorola však nie sú jediní, kto využíva túto funkciu vo svojich smartfónoch.

Motorola Moto G4 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


https://twitter.com/Moto_USA/status/766350961510154240?ref_src=twsrc%5Etfw

Aj v LG G5 by ste ju úspešne našli, no LG je moc „malá ryba“, aby Motorole stála za napadnutie. Aby sme však uviedli veci na pravú mieru. Aj keď si Motorola zjavne chce dokázať prvenstvo použitia always-on displeja, právo na to nemá. Obehla ju totižto Nokia, ktorá implementovala túto vymoženosť vo viacerých svojich zariadeniach. Napríklad ňou disponovala aj Nokia 808 PureView z roku 2012. Na druhej strane, malé prvenstvo Motorole predsa len patrí, bola prvá pri použití tejto technológie na Androide. Je dosť možné, že aj ona samotná sa nechala inšpirovať fínskou konkurenciou, pritom rovnaké správanie teraz zazlieva Samsungu.

Moto Display

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom