Nie je to tak dávno, čo sme ťa informovali o tom, že Xiaomi sa pripravuje 26. júla ukázať zbrusu nový smartfón Mi5 X. Okrem nich však na radosť všetkých fanúšikov Xiaomi predstaví v poradí už 9-tu verziu svojej obľúbenej nadstavby MIUI. Tá prinesie niekoľko nových funkcií, pričom niektoré z nich poznáme už teraz, pred predstavením.

Multitasking s rozdelenou obrazovkou

Áno, aj táto skvelá funkcia sa konečne dostane do nového MIUI 9. Táto funkcia bola predstavená už s príchodom Androidu 7.0 Nougat, no z nejakého dôvodu až doteraz v MIUI absentovala. Spoločnosť túto funkciu už implementovala do modelu Mi Max 2 a pred niekoľkými dňami ju dostalo aj najnovšie Xiaomi Mi6.

zdroj fotografie: Miuios.cz

Nakoniec sa ale fanúšikovia Xiaomi po zdĺhavom naliehaní konečne dočkali. V súčasnosti Xiaomi oficiálne funkciu multitaskingu s rozdelenou obrazovkou potvrdilo pre smartfóny Mi 6, Mi MIX, Mi Note 2, Mi Max, Mi Max 2, Mi 5, Redmi Note 4X. Ďalšie smartfóny s touto novinkou budú odhalené až po oficiálnom predstavení MIUI 9.

Nové skratky na uzamknutej obrazovke

MIUI 9 prinesie aj nové skratky na uzamknutej obrazovke. Tie si používateľ vie zobraziť potiahnutím prsta doprava. V súčasnosti môžeme vidieť, že budú k dispozícii skratky pre funkcie Mi Home, Mi Remote, Mi Pay, Transport Card a taktiež skratka pre zadné LED svetlo. Postupom času pribudnú nové a dúfajme, že tieto skratky sa budú dať prispôsobiť, nakoľko nie všetky budú použiteľné mimo domáceho Ázijského trhu.

zdroj fotografie: miui.comNové témy

Práve témy boli jednou z mnohých funkcií, vďaka ktorým si MIUI nadstavbu zaľúbili mnohí fanúšikovia po celom svete. Xiaomi preto v novej verzii MIUI 9 na témy nezanevrelo a ukázalo trojicu nových tém. Tie budú súčasťou vstavanej MIUI aplikácie a nájdeš ich pod názvom Cool Black, No Boundary a Color Fantasy. Podľa oficiálneho MIUI fóra tieto názvy možno ešte nie sú konečné, no to nemení fakt, že vyzerajú úžasne! Určite stojí za zmienku aj to, že Xiaomi odstránilo štítky a text pod ikonkami v spodnej lište, aby sa tak dosiahol čistejší vzhľad domácej obrazovky.

1. Základná téma

zdroj fotografie: miui.com

2. Cool Black

zdroj fotografie: miui.com

3. No Boundary

zdroj fotografie: miui.com

4. Color Fantasy

zdroj fotografie: miui.com

Lepšia optimalizácia a výdrž batérie

Azda najväčšou novinkou MIUI 9, ktorú síce nebude fyzicky vidno, je práve vylepšená optimalizácia. Vývojári spoločnosti poriadne zapracovali aj na jadre samotného systému, vďaka čomu sa dočkáme ešte rýchlejšieho a plynulejšieho systému. Práve optimalizácia je tým najväčším plusom systému MIUI. Vylepšená bude nielen rýchlosť, ale aj výdrž batérie. Jednoznačne sa tak máme na čo tešiť.

zdroj fotografie: MIUI

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X s 3 GB RAM za 98 €
Zľavový kupón FONTECH

Xiaomi plánuje aktualizácie na novú verziu MIUI 9 vypúšťať postupne. Medzi prvými smartfónmi, ktorých majitelia sa budú tešiť z nového MIUI budú Mi 6, Redmi Note 4 (Snapdragon 625) / Redmi Note 4X. Hneď potom budú nasledovať ďalšie populárne a nedávno vydané smartfóny Čínskeho giganta. Nám už teda nezostáva nič iné ako ešte chvíľu čakať. Tešíš sa na tieto novinky v MIUI 9?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP