banner-mi-notebook-air-12Jeden z najväčších svetových gigantov, Microsoft, nedávno oznámil, že jeho rodina Surface zariadení, ktorá zahŕňa notebooky, tablety a ďalšie technologické novinky, sa rozrastie. Spoločnosť predstavila fantastický Surface Studio PC. Ide o veľkú technologickú novinku, ktorá je užitočným pomocníkom aj pre dizajnérov, kameramanov a fotografov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sme zvyknutí, že Microsoft prináša veľmi významné inovácie v technologickom segmente. V tomto prípade sa jedná o spičkovú novinku, ktorá sa zaradí medzi ostatné Surface zariadenia. Nový Microsoft Surface Studio PC však bude výnimočný vo všetkom. Ide o počítač s celosvetovo najtenším LCD monitorom, ktorý bol doteraz vyrobený. Vyjadrenie vrchného predstaviteľa Microsoftu, Panosa Panaya, to všetko dokonale vystihuje: „Veríme, že Surface zmení spôsob akým pracujete, spôsob akým tvoríte a spôsob akým sa vzdelávate. Produkt, ktorý sa vám chystám predstaviť to všetko v sebe zahŕňa, no je o krok vopred. Bude to síce vyzerať povedome, no budete to cítiť úplne inak.“

Microsoft Surface Studio PC -

Dotykový displej novinky je bezpečne uložený v hliníkovej konštrukcii a jeho uhlopriečka je naozaj obrovská. Meria totiž až 71 cm. Slovami Panosa Panaya: „Zariadenie má najlepšiu obrazovku vo svojej triede.“ Priznávame, že jeho slová sú skutočne pravdivé, nakoľko obrazovka dokáže zobraziť až neuveriteľných 13,5 milióna pixelov, čo je o 63 % viac ako dokážu dnešné 4K obrazovky. Nový Surface Studio PC tiež podporuje rozšírený výstup farieb, čo je kľúčové najmä pre fotografov, dizajnérov a kameramanov.

surface-pc-4

Túto funkciu spoločnosť označuje ako „TrueColor“. Displej s pomerom strán 3:2 dokáže zobraziť až 192 pixelov na palec a je poháňaný procesormi 6. generácie od spoločnosti Intel. Samozrejme, vôbec sa nenechá zahanbiť ani po grafickej stránke, ktorá je taktiež dôležitá. Obsahuje grafiku od renomovanej spoločnosti nVIDIA. Silnejšie vybavená verzia ponesie grafickú jednotku GTX 980M a jeho slabší brat v sebe ukrýva jednotku GTX 965M.

surface-studio-pc-kreslenie

Microsoft myslel na všetko a hlavne na kreatívne tvorenie, ku ktorému bude napomáhať aj už spomínaná obrazovka. Tá sa vďaka špeciálnemu uchyteniu bude schopná nakloniť o 20°, čo príde vhod hlavne pri kreslení alebo tvorbe dokumentov. Čo sa konektivity týka, novinka vôbec v ničom nezaostáva. Obsahuje širokú škálu vstupov, od audio vstupu, cez vstup pre microSD karty, miniDisplay Port, Ethernet, až po štyri USB 3.0 porty. Pre aktiváciu Cortany aj z opačnej strany miestnosti novinka využíva kvalitný mikrofón. Hlavnou úlohou  je sústrediť sa na tvorbu 3D obsahu. Dokazuje to aj nový Creators update pre Windows 10, ktorý sa postará, aby tvorba 3D obsahu bola jednoduchá pre milióny používateľov Windows 10. Práve kvôli tomuto cieľu nový update obsahuje aj doteraz najväčšie vylepšenia klasickej aplikácie pre kreslenie, po novom je však pomenovaná Paint 3D. Okrem tohto tento veľký update prinesie aj vylepšenia v oblasti Office balíka.

surface-studio-pc-ofiko

Microsoft týmto vyzýva konkurenciu a dodávateľov počítačov s Windowsom. Očakáva sa, že spoločnosť Apple by mala na nový Surface Studio PC reagovať vylepšením svojho iMac počítača už v najbližších mesiacoch. Microsoft Surface Studio PC je veľkým krokom vpred vo vývoji stolných počítačov a to, čo pred pár rokmi znelo ako sci-fi, sa dnes pomaly stáva súčasťou každodenného života. Viceprezident spoločnosti Microsoft sa vyjadril takto:

„Občas pri plnení svojho poslania, vidíme možnosť vytvoriť kategóriu nových zariadení. Vieme sa týchto možností chytiť a vytvoriť niečo viac ako len produkt.“

Očakáva sa, že novinka bude dostupná už počas najbližších sviatkov a príde v rôznych verziách. Odhalené boli aj ceny, ktoré začínajú na sume necelých 2750 € a siahajú až po približne 3850 €. Spustené boli aj predobjednávky.

apkoxtmizb8hsguyj8269g-970-80

Podrobnejšie parametre novinky:
  • Displej: 71,12 cm, rozlíšenie 4500 x 3000 pixelov s technológiou PixelSense, pomer strán 3:2, Adobe sRGB s DCI-P nastavenia farieb, 10-bodový multitouch.
  • Procesor: 6. generácia Intel Core i5/i7
  • Úložisko: 1 TB alebo 2 TB hybridného úložiska
  • Operačná pamäť RAM: 8 / 16 / 32 GB
  • GPU: GeForce GTX 965M 2 GB (pri Intel Core i5), GTX 980M 4 GB (pri Intel Core i7)
  • I/O: 4 x USB 3.0, 3.5 mm audio jack, vstup pre SD karty, Ethernet, mini DisplayPort
  • Bezdrôtové technológie: 802.11ac WiFi, Bluetooth 4.0
  • Fotoaparát: Predná kamera s rozlíšením 5 MPx, podporou Windows Hello a nahrávaním FullHD videa
  • Zvuk: Dolby Stereo 2.1

surface_studio_overview_2_herofullbleed_v1

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
31%
Páči sa mi to
53%
Chcem to
8%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]