Pokiaľ je pre teba bicykel najlepším dvojkolesovým priateľom na cestách, daruj mu darček a vybehni na cesty s novou vylepšenou výbavou v podobe kvalitného osvetlenia Meilan X5 a Basecamp BC-403.

Reflektor môžeš mať už aj na bicykli. Vďaka prednému svetlu od Basecamp

Osvetlenie je azda najzákladnejšou povinnou výbavou pre tvoj bicykel. Ak si doteraz používal 5-eurové svetielka kúpené niekde na dedinskom výpredaji, okamžite ich zahoď do koša. Predné svetlo Basecamp BC-403 je totižto mini reflektor pre bicykle. Toto svetlo mám už približne rok a svojou neuveriteľnou jasnosťou ma dostáva aj teraz. To, čo sa skrýva v tomto naozaj malom tele, prekvapí snáď každého. Rozmery samotného svetla sú 39 x 24 x 32 mm a jeho hmotnosť len 42 gramov.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť svetlo Basecamp BC-403

Konštrukcia je vyrobená z kvalitného hliníka, do ktorého výrobca vyrezal aj aerodynamické drážky, ktorá zároveň slúžia na chladenie svetla, keďže pri dlhšom svietení sa dokáže zahriať naozaj poriadne. Konštrukcia je navyše vode odolná, a to vďaka certifikátu IPX7. Dážď teda svetlu nijak neuškodí.

Najzaujímavejšie na tomto svetle je však to, čo sa ukrýva v jeho vnútri. Je to len jediná LED dióda typu CREE MXL L2, ktorá na prvý pohľad vyzerá nevinne. V realite je to ale poriadne monštrum. Táto malinká LED dióda totižto dokáže vyprodukovať svietivosť neskutočných 1800 luménov, čo je hodnota, ktorú dosahujú oveľa väčšie reflektory s cenou niekoľkých stoviek eur. Svetlo Basecamp BC-403 obsahuje aj tri režimy s rôznou intenzitou svietenia. Pri najsilnejšom režime dokáže Basecamp BC-403 osvietiť prostredie na vzdialenosť 50 – 100 metrov (udáva výrobca). Maximálna šírka dopadu svetla je potom 8 metrov.

Najslabšia vs stredná úroveň

Najslabšia vs najsilnejšia úroveň

Na prvý pohľad nenápadné bicyklové svetlo s tak obrovským výkonom svietenia však potrebuje aj poriadnu dávku energie. Okrem svetla tak v balení nájdeš aj externý napájací zdroj v podobe 6400 mAh akumulátora, ktorý je zložený zo 4 článkov batérií s napätím 3,7V. Výrobcom udávaná výdrž svietenia na jedno nabitie je 180 minút pri najjasnejšom režime. Túto výdrž môžem potvrdiť. Batéria je vložená do na mieru vyrobenej tašky, vďaka čomu ju bez problémov pripevníš na rám bicykla. Stav batérie je indikovaný priamo na svetle, ktoré obsahuje trojicu LED diód. Po pripojení svetla k akumulátoru tak budeš ihneď vedieť, či treba batériu dobiť. Nabíjanie prebieha prostredníctvom pribaleného adaptéra s výstupom 8,4 V.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

zdroj fotografií: Kristián Hrušovský/FonTech

zdroj fotografií: Basecamp

Celé balenie tak obsahuje samotné svetlo, zdroj napájania, adaptér pre nabíjanie a dvojicu gumičiek, vďaka ktorým upevníš svetlo na riadidlá bicykla. Za cenu len 23 € ide o jeden z najzaujímavejších gadgetov pre tvoj bicykel.

Zadné „high-tech“ svetlo Meilan X5


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Meilan X5 je špeciálne zadné svetlo, ktoré v sebe zahŕňa viac bezpečnostných prvkov v jednom. Celé zariadenie sa skladá z 3 hlavných častí. Jednou z nich je držiak, ktorý sa pripevní na tyč sedla. Držiak poskytuje jednoduché pripevnenie zadného svetla, ktoré si tak môžeš z bezpečnostných dôvodov pred opustením bicykla zložiť a vyhnúť sa tak krádeži. Zároveň umožňuje nastaviteľný sklon v rozsahu až 180°.


zdroj fotografií: Meilan

Nadupané svetlo Meilan X5 za 18 €

Už spomínanou druhou časťou je samotné zadné svetlo, ktoré v sebe obsahuje 2000 mAh batériu nabíjateľnú pomocou microUSB portu. Zadné svetlo obsahuje jeden pár oranžových smeroviek a veľký červený varovný pruh, ktorý dokáže svietiť, prípadne v závislosti od signálu zobrazovať červený prechod. Výbavu zakončuje laserové svetlo, ktoré znázorňuje bezpečný odstup do bicykla červeným laserom. Šírka zadného svetla je 10 cm, hrúbka 3 cm a dĺžka 5 cm, vďaka čomu pri bicyklovaní nijak neprekáža.

zdroj fotografií: Gearbest.com

Poslednú časť tvorí drobné diaľkové ovládanie, ktoré sa pripevní na riadidlá bicykla. Obsahuje až 4 tlačidlá slúžiace pre ovládanie smeroviek, zadného svetla a laserových čiar. Komunikácia medzi ovládačom a zadným svetlom prebieha úplne bezdrôtovo. Celá táto výbava je vode odolná podľa certifikátu IPX4, takže sa dá bez problémov používať aj počas daždivých dní. Nadupné zadné svetlo na bicykel s názvom Meilan X5 kúpiš iba za 18 €.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Meilan X5 light
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP