Rozvoj internetu a inteligentných technológií so sebou okrem pozitív priniesol aj nejaké tie negatíva. Spolu s narastajúcim počtom ich používateľov totižto priamo úmerne narastá aj poteč ľudí, ktorí sú od týchto technológií závislí. Ak teda nedokážeš polhodinu obsedieť bez svojho smartfónu a rozhodol si sa s tým niečo spraviť, rozhodne zbystri svoju pozornosť, pretože ti ponúkame skvelé riešenie.

Presnejšie ti ho ponúka spoločnosť s názvom Light, ktorá predstavila svoj prvý anti-smartfón s rovnomenným názvom. Funkcionalita tohto telefónu je obmedzená len na dve základné činnosti. Jediné čo táto novinka dokáže, je odosielanie hovorov a ich prijímanie. Light ti teda neposlúži na posielanie SMS správ, ani na prezeranie Facebooku a už vôbec nie na vytváranie fotografií, nakoľko postráda akýkoľvek fotoaparát. Samé za seba svedčí vyjadrenie samotných tvorcov, ktorí sa nechali počuť, že je tento telefón konštruovaný tak, aby bol používaný čo najmenej. Prečo by ale v dnešnej dobe vytvárali niečo, čo v skutočnosti nikto nechce používať? Odpoveď je jednoduchá, kvôli liečeniu závislosti na smartfónoch.

Zakladatelia startupu Light, Joe Hollier a Kai Tang

the-startup-was-founded-by-joe-hollier-left-and-kai-tangzdroj fotografie: Light

Jedinečnú a doteraz nevídanú spoločnosť sa rozhodli založiť dvaja páni, ktorí majú na súčasný svet podobný názor. Joe Hollier v minulosti pracoval v oblasti dizajnu, umenia či filmu a okrem toho vlastnil štúdiu, a skateboardingovú spoločnosť s názvom Five on That. Tang sa rovnako venoval dizajnu, avšak dostal sa aj k vývoju nových produktov. Posledných 10 rokov strávil cestovaním po svete.

Púť spoločnosti Light pritom započala už v roku 2014, kedy sa títo dvaja páni rozhodli „vrátiť ľudský hlas do šialeného sveta techniky“. Spoločne tak začali pracovať na svojom prvom produkte.

Kai Tang zachytený pri práci na prvom prototype Light Phonu.

Cieľom tohto startupu nebolo vytvorenie ďalšieho tuctového produktu. Zakladateľom totižto ide o to, aby sa ľudia prestali zaujímať o fiktívny digitálny svet a zamerali sa skôr na ten reálny. 

the-product-is-more-than-just-technical--its-philosophical-light-cares-about-the-importance-of-disconnecting-from-the-digital-world-and-appreciating-whats-around-youzdroj fotografie: Light

„Začíname mať strach zo samoty, strach z rozhovorov a strach zo skutočného sveta vôkol nás“. Túto myšlienku vyslovili zakladatelia vo svojom blogu.

Podobne pekná myšlienka stojí aj za originálnym predajným balením telefónu Light, ktorý je dodávaný v netradičnej knihe. Tá obsahuje množstvo obrázkov prírody a vecí, ktoré by sme mohli vidieť bez neustáleho sledovania smartfónov.

 

It’s not just a phone, it’s a way to experience life.

Video uverejnené používateľom Your Phone Away From Phone✨ (@thelightphone),

 

Light Phone ponúka minimalistický dizajn, ktorý nenarúšajú žiadne zbytočnosti. 

the light phonezdroj fotografie: Light

Toto zariadenie je telefónom v pravom zmysle slova. Nedokáže posielať SMS-ky a ani sa pripojiť na WiFi či Bluetooth.

Light Phonezdroj fotografie: Light

Light Phone sa vďaka svojím miniatúrnym rozmerom bez väčších problémov zmestí do tvojej peňaženky.

light phone walletzdroj fotografie: Light

Telefón, ktorý ťa dokáže zbaviť závislosti, je vybavený dotykovými tlačidlami, ktoré sú podsvietené. Okrem toho však ponúka aj hardvérové napájacie tlačidlo a posuvné tlačidlo na zapnutie, respektíve vypnutie tichého režimu.

the-phone-has-a-light-up-led-interface-and-is-a-touch-screen-except-for-buttons-on-the-top-and-the-left-sidezdroj fotografie: Light

Nevšedná predná plocha dokáže zobraziť 6 rôznych režimov, ktoré závisia na vykonávanej činnosti.

light phone modeszdroj fotografie: Light

Šestica režimov Light Phonu:

  • Režim standby (telefón je v stave nečinnosti)
  • Základný režim (zobrazenie aktuálneho času a numerickej klávesnice)
  • Režim info (zobrazenie informácií o aktuálnom stave batérie a sily signálu)
  • Rýchle vytáčanie (režim zobrazenia 9 predprogramovaných kontaktov)
  • Režim prichádzajúceho hovoru (zobrazenie čísla volajúceho)
  • Režim hovoru (zobrazenie časovača počas telefonovania)

Spoločnosť Light necháva vyrábať svoj vôbec prvý produkt vo Foxconne. Ten je známy najmä produkciou Apple zariadení. 

light phone foxconzdroj fotografie: Light

K dispozícii sú dve farebné verzie, a to biela a čierna.

light phone nightzdroj fotografie: Light

Ak ťa tento zaujímavý produkt dokázal zaujať a rozhodol si sa skoncovať so svojou závislosťou, tak si priprav 140 € na jeho kúpu. Okrem toho však budeš musieť mesačne platiť ďalších 5 € za využívanie softvérovej platformy a virtuálnej SIM karty. Pre viac informácií klikni na tento odkaz.

light phone pricezdroj fotografie: Light

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom