Len veľmi málo ľudí vie, čo je spoločnosť LeEco vlastne zač. Ide o gigantického čínskeho výrobcu, ktorý sa angažuje v mnohých technologických sférach. Nemalou troškou tak prispel na elektromobile Faraday Future a v domovskej Číne prevádzkuje streamovaciu službu podobnú Netflixu. Nepochybne najviac sa však zameriava na smartfóny.

Ich výrobou sa aktívne zaoberá už viac ako dva roky a v predaji sa mu vcelku darí. Je to spôsobené najmä tým, že predáva vysoko kvalitné zariadenia za atraktívnu cenu.

LeEco Le S3

Najnižšia cena: 98 €

Výnimkou tak nie je ani model LeEco Le S3, ktorý zaujme tých, ktorí zháňajú prvotriedne spracované zariadenie strednej triedy. Telo vyrobené z hliníka drží pokope viac ako solídnu hardvérovú výbavu, kptorá na prednej strane začína 5,5-palcovým FullHD displejom. Táto novinka má nad zobrazovacím panelom osadený 8 MPx selfie fotoaparát vysokej kvality. Ešte o poznanie lepšie však fotí snímač zadný, ktorý ponúka 21 MPx rozlíšenie či PDAF zaostrovanie. Priamo pod ním sa nachádza skener odtlačkov prstov, ktorý je veľmi pekne dizajnovo spracovaný.

V útrobách samotného zariadenia tlčie 10-jadrový procesor MediaTek Helio X20, ktorý spolupracuje so 4 GB RAM pamäte a grafickou jednotkou Mali-T880. Interné úložisko dokáže poňať 64 GB dát. Vzhľadom na cenu ide o aktuálne najlacnejší smartfón s takouto pamäťovou výbavou. Dostalo sa aj na väčšiu 3000 mAh batériu, ktorá udržuje pri živote systém Android s prepracovanou nadstavbou eUI 5.8.

Kúpiť LeEco Le S3 64 GB za skvelých 98 €
Zľavový kupón 11bgx626

V prípade, že ťa tento smartfón dokázal zaujať však treba mať na pamäti, že nepodporuje 800 MHz LTE frekvenciu. Za cenu 98 € však lepší smartfón zoženieš len skutočne ťažko. Pre aktivovanie tejto cenovky využi kupón 11bgx626. Predobjednávky budú odosielané 11. septembra. Dodanie je síce úplne zadarmo, no počítať by si mal s prípadnými poplatkami na colnici.

LeEco Le Pro 3

Najnižšia cena: 161 €

Ak ale zháňaš niečo výkonnejšie, nemusíš sa báť. LeEco ponúka viaceré zaujímavé high-endy, ktoré sa držia hesla veľa muziky za málo peňazí. Najlepšie ťa o tom presvedčí LeEco Le Pro 3, ktorý je vlastne stále vlajkovou loďou spoločnosti. Nápadne sa podobá svojmu lacnejšiemu súrodencovi, ktorý je spomenutý vyššie. Le Pro 3-ka však vďaka viacerým detailom zaujme svojím dizajnom o čosi viac.

leeco le pro 3
Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Na prednej strane sa opäť rozprestiera 5,5-palcový FullHD IPS displej, ktorému robí spoločnosť tiež 8 MPx selfie snímač, ako aj trojica senzorových tlačidiel. Vzadu si svoje miesto našiel hlavný 16 MPx fotoaparát, ktorý síce vytvára fotografie s nižším rozlíšením ako jeho mladší brat, no to neznamená, že sú menej kvalitné. Skener odtlačkov prstov sa zase nachádza len pár milimetrov od vystupujúcej optiky, pričom sa dostalo na zaujímavý povrch brúseného kovu.

Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Ešte o čosi zaujímavejšie prvky sa však nachádzajú pod hliníkovou pokrievkou. Tá spoľahlivo chráni pred poškodením srdce celého prístroja, a to 4-jadrový procesor Snapdragon 821. Ten si svojho času pripisoval titul najvýkonnejší mobilný procesor na trhu. Aj tentoraz sa dostalo na 4 GB RAM a 64 GB internú pamäť, pričom všetky náročné grafické úlohy obstará čip Adreno 530.

Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Kúpiť LeEco Le Pro 3 za skvelých 167 €
Zľavový kupón pro3

Čerešničkou na torte je nadpriemerná 4070 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania a DualSIM slot s čiastočnou podporou LTE sietí na území Slovenska (bez B20 pásma). Takto vybavený smartfón môže byť vďaka kupónu pro3 už za 161 €. Kupón je platný pre obe farebné verzie, teda šedú aj zlatú. Musíš sa však pripraviť aj na dodatočné colné poplatky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú