Každý výrobca smartfónov má svojom portfóliu tzv. vlajkovú loď, čo je v tomto prípade smartfón s najlepšou výbavou. Medzi najlepšiu výbavu minuloročných smartfónov patril procesor amerického Qualcommu, Snapdragon 820. Ten neskôr dostal aj mierne aktualizovanú verziu s označením 821.

Keďže reálne porovnanie výkonu dvoch najlepších mobilných čipsetov roku 2016 sme tu ešte nemali, rozhodli sme sa jedno vypracovať. V redakcii aktuálne máme vlajkovú loď čínskeho LeEco, LeEco Le Pro 3, ktorý je vybavený práve novším Snapdragonom 821. Tento model sme postavili proti ZUK Z2 Pro, ktorého hnacím motorom je pôvodný Snapdragon 820.

Kúpiť LeEco Le Pro 3 so Snapdragonom 821 za 259 €
Dodanie cez SF Express bez DPH!

Oba procesory majú rovnaký základ – štyri Kryo jadrá vyrobené 14 nm výrobným procesom a grafický akcelerátor Adreno 530. Prvá verzia procesoru, Snapdragon 820, prišiel s jadrami o maximálnom takte 2,15 GHz, pričom grafický čip beží na 624 MHz. Snapdragon 821 je v podstate len pretaktovanou verziou svojho predchodcu. Jeho jadrá bežia na maximálnej frekvencii 2,35 GHz a grafický čip na 652 MHz. V reálnom svete žiadny rozdiel vo výkone nepocítiš. Oba procesory totižto zvládajú všetky najnáročnejšie úlohy bez akéhokoľvek zaváhania. LeEco Le Pro 3 aj ZUK Z2 Pro sme otestovali v niekoľkých benchmarkoch a aj keď výsledky týchto testov nie sú smerodajné, rozdiel v hrubom výkone uvidíme práve tu.

 Niet pochýb o tom, že výkon Snapdragonu 820 a 821 stačí na niekoľko rokov dopredu. Tiež si majiteľom smartfónu s jedným z týchto špikových mobilných procesorov?

Kúpiť ZUK Z2 Pro z EU skladu za 366 €
Zľavový kupón CICWEBFE

Pošli nám TIP na článokNovinky