Čínske Xiaomi poznáme ako spoločnosť, ktorá dokáže zákazníkovi ponúknuť kvalitné smartfóny za veľmi lákavé ceny. V jeho domovskej krajine sa však nachádza viacero výrobcov, ktorí mu svojimi zariadeniami šliapu na päty. Medzi nich patrí spoločnosť Leagoo, ktorá modelom T5 tromfla najlacnejší Xiaomi smartfón so 4 GB RAM a 64 GB ROM.

Výrobcovia smartfónov v posledných rokoch dokázali priniesť na trh modely, ktoré mnohých zaujali nielen svojou kvalitnou výbavou, ale najmä cenou. Tá je oproti ich „nečínskym“ konkurentom pre zákazníka omnoho prijateľnejšia, no teraz sa už aj tieto spoločnosti snažia jedna druhú čoraz viac prekonávať.

Redmi 4X bol pokorený

Xiaomi stále patrí medzi popredných výrobcov čínskych smartfónov, no na mušku si ho zobralo tamojšie Leagoo, ktoré prinieslo najnovší model Leagoo T5. Ten v útrobách skrýva veľkú 4 GB operačnú RAM pamäť v kombinácii so 64 GB interným úložiskom. Takúto kombináciu má v jednom zo svojich najlacnejších smartfónov aj Xiaomi, konkrétne Redmi 4X, no nová T5-ka od Leagoo ho teraz pokorila svojou nízkou cenou.

Leagoo T5zdroj fotografie: Leagoo

Výbava, ktorá rozhodne zaujme

Za neodolateľnú sumu prináša Leagoo T5 zákazníkovi nádherný 5,5″ FullHD IPS displej s hustotou pixelov až 400 ppi. Ten svoje farby nestráca ani pri 178° pozorovacom uhle. Okrem toho prináša skvelý vizuálny zážitok a parádny dynamický rozsah farieb vďaka technológii od spoločnosti Sharp. Pre ešte väčšiu dokonalosť sú jeho hrany po okrajoch zaoblené v 2,5D tvare.

Leagoo T5zdroj fotografie: Leagoo

Pod ním už ale nájdeme snímač odtlačkov prstov vyrobený z keramiky, ktorý prístup do systému zabezpečí už za 0,1 sekundy. Vďaka funkcii Smart Touch dokáže dokonale rozoznať každý odtlačok prsta používateľa. Tieto pozitívne vlastnosti pokračujú aj pri snímačoch fotoaparátov. Selfie snímač o veľkosti 1/3.06″ nad obrazovkou nesie až 13 MPx rozlíšenie, pričom mu nechýba clona f/2.0.

Leagoo T5zdroj fotografie: Leagoo

Veľkosť pixelov dosahuje iba 1,12 µm, pričom „svojky“ budú ešte dokonalejšie vďaka širokému uhlu záberu 77,9° a softvérovým úpravám pomocou Selfie Softlight. Mnohých však skôr zaujme duálny fotoaparát na zadnej stene, ktorý prináša dva snímače s rozlíšením 13+5 MPx a clonou f/2.0. Vďaka rýchlemu 0,1 sekundovému zaostreniu tak Leagoo T5 dokáže zachytiť každý moment vo vysokej kvalite. Jeho schopnosti za konkurenciou nezaostávajú ani v horších svetelných podmienkach, kde mu pomáha prisvetľovacia LED dióda.


zdroj fotografie: Leagoo

Poďme sa ale pozrieť, čo tento čínsky konkurent pre Xiaomi skrýva pod kapotou. V prvom rade je to osemjadrový procesor MediaTek MT6750T s taktom 1,5 GHz dostatkom výkonu, ktorý zabezpečuje aj grafický akcelerátor Mali-T860. Kvalitný multitasking T5-ka dosahuje tiež vďaka spomínanej 4 GB operačnej pamäti RAM od Samsungu. Touto kombináciou dokáže poskytnúť slušný výkon aj pri náročnejších operáciách, takže za protivníkmi v nijakom smere nezaostáva. Napájanie zabezpečuje 3000 mAh batéria, ktorú je možné dobiť oveľa rýchlejšie vďaka rýchlemu nabíjaniu Vcharge.


zdroj fotografie: Leagoo

Nechýba ani poriadna konektivita

To platí aj pre stránku konektivity, kde prináša poriadne nadupanú výbavu. Za zmienku stojí rýchly LTE modul Cat.6, ktorý umožní dosiahnuť rýchlosť sťahovania až 300 Mbps a podporuje tiež technológiu VoLTE. Vďaka podpore LTE pásma B20 (800 MHz) si používateľ užije volania s krištáľovo čistým hlasom aj rýchly mobilný internet kdekoľvek v Európe. Výrobca však, samozrejme, nezabudol ani na bezdrôtové Wi-Fi pripojenie v štandarde 802.11b/g/n, GPS modul či Bluetooth vo verzii 4.0.

Leagoo T5zdroj fotografie: Leagoo

Najlacnejší smartfón so 4 GB RAM a 64 GB pamäťou na trhu

Aby toho nebolo málo, tak teraz sa záujemcom naskytá jedinečná príležitosť získať Leagoo T5 v skvelej zľave. Počas akcie od 17. júla až do 23. júla si smartfón Leagoo T5 môže zákazník uchmatnúť v predpredaji len za 115 €. Za takúto cenu je k dispozícii len 100 kusov denne, a to vďaka kupónu bgt520. Neskôr bude k dispozícii za stále skvelých 133 € bez obmedzeného počtu kusov.

Predobjednať Leagoo T5 so 4 GB RAM/64 GB ROM za 115 €
Zľavový kupón bgt520

Spoločnosť si navyše pripravila prekvapenie v podobe darčekového balenia, ktoré obsahuje slúchadlá a ochranný kryt. Po uvedení do predaja sa však maloobchodná cena zdvihne na 176 €, takže s nákupom dlho nečakaj. Veď Leagoo T5 má používateľovi skutočne čo ponúknuť, a to dokonca za ešte nižšiu sumu ako jeho konkurent od Xiaomi. Pri dodaní ale treba počítať aj s prípadnými poplatkami DPH vo výške 20 % z ceny smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú