Projektory pre domácnosti nie sú na Slovensku až tak rozšírené, avšak ponúkajú zaujímavú alternatívu k televízorom. Svoje o tom vie aj Xiaomi a jeho partnerská spoločnosť XGIMI, ktorá sa špecializuje na výrobu kvalitných projektorov pre domácnosti a firmy.

Xiaomi už dávno nie je len výrobcom kvalitných smartfónov a v portfóliu nájdeme naozaj rôzne produkty. Tie, o ktorých si zrejme nevedel, sú práve projektory. A nie sú hocijaké. Xiaomi v spolupráci s XGIMI predáva projektory tej najvyššej úrovne. Veď, presvedč sa sám.

XGIMI H1

zdroj fotografie: XGIMI

XGIMI H1 je najpokročilejší projektor tohto výrobcu. Srdcom projektora je vysokovýkonná bezúdržbová LED lampa so životnosťou 30 000 hodín, ktorá ponúka svietivosť až 900 lumenov a kontrast 10000:1. Vďaka vysokej svietivosti je možné premietať obraz s uhlopriečkou až 300″. Špecialitou je pripojenie pomocou Wi-Fi (AirPlay, Miracast, DLNA), integrovaný Android 5.1.1 a tiež premietanie 3D obrazu vďaka systému aktívnej uzávierky.

zdroj fotografie: XGIMI

Kúpiť projektor XGIMI H1

Výkon dodáva čipset Mstar 6A928 so 4 jadrami Cortex-A17 a taktom 1,75 GHz. V praxi dokáže dekódovať UltraHD obraz až pri 60 fps. Výsledný obraz má FullHD rozlíšenie a projektor dokáže vyrovnať horizontálne skreslenie +- 30° a vertikálne skreslenie v rozsahu -+ 35°. Projektor podporuje vstup s USB 2.0, USB 3.0, 2x HDMI 2.0 a Ethernet. Ovládanie je možné pomocou smartfónu alebo štýlového diaľkového Bluetooth ovládača. Výbava zahŕňa aj výkonné reproduktory od spoločnosti Harman/Kardon. Cena tohto elitného projektora sa pohybuje od 727 € po 793 € v závislosti od počtu pribalených 3D okuliarov.

zdroj fotografie: XGIMI

XGIMI Z4 Aurora

zdroj fotografie: XGIMI

Kúpiť projektor XGIMI Z4 Aurora za 545 €

Lacnejšou variantou ku H1 je projektor XGIMI Z4. Aurora prichádza s o niečo slabšou lampou ako projektor H1 s výkonom 600 Lumenov. To sa prejavilo aj znížením kontrastu na 5000:1 a projektor má aj nižšie rozlíšenie (1280 x 800). Namiesto toho ponúka oveľa tenšie telo s rozmermi 20 cm x 20 cm x 5 cm a hmotnosťou iba 1,2 kg. Ovládanie prebieha pomocou smarfónu, diaľkového Bluetooth ovládača a špeciálneho čierneho disku na vrchnej strane zariadenia.

zdroj fotografií: XGIMI

Počas sledovania filmového maratónu ťa nebude svojou prevádzkou tento projektor určite vyrušovať, nakoľko chladiaci systém je extrémne tichý a celková hlučnosť nepresiahne 30 dB. Vo vnútri projektora pracuje 4 jadrový čipset MStar 6A928 s taktom 1,5 GHz. Ten má k dispozícii 2 GB pamäte RAM a 16 GB interného eMMC úložiska. Ako pri XGIMI H1, tak ani tu nechyba podpora 3D. Model Z4 Aurora je zároveň oveľa cenovo dostupnejší a bude ťa stáť 545 €.

zdroj fotografie: XGIMI

Existuje tiež model XGIMI Z4X, ktorý ponúka identické vlastnosti v bielom farebnom prevedení a lampou so svietivosťou 580 lumenov a o 26 € nižšou cenou.

Kúpiť projektor XGIMI Z4X za 519 €

zdroj fotografie: XGIMI

XGIMI Z4 Air

zdroj fotografie: XGIMI

Nenechaj sa zmiasť označením Z4. Z4 Air je výrazne odlišnejší než Z4 Aurora. V prvom rade je menší a ľahší. Ako si si mohol všimnúť podľa fotografie, je veľký asi ako ruka. Jeho konkrétne rozmery sú 114 mm x 214 mm x 24 mm a hmotnosť 650 g. To ho predurčuje ako super prenosný projektor, ktorý môžeš dokonca používať 2,5 hodiny na vstavanú batériu. V prípade ECO režimu až 5 hodín. Tento malý projektor ti tak pomôže vytvoriť  obraz s rozlíšením 1280 x 700 pixelov o uhlopriečke až 180-palcov kdekoľvek si to budeš želať.

zdroj fotografie: XGIMI

Pohon zabezpečuje čipset MStar 6A628, 1 GB pamäte RAM a 16 GB internetového úložiska. Fungovanie mimo elektrickej siete má na starosti 13 600 mAh batéria. Projektor môže v prípade potreby slúžiť aj ako power banka pre smartfón. Ak hľadáš prenosného spoločníka na cesty, tento projektor je určite tou správnou voľbou. Slušná je aj jeho cena, 378 € až 414 €,podľa toho, aké príslušenstvo si vyberieš.

Kúpiť prenosný projektor XGIMI Z4 Air

zdroj fotografie: XGIMI

XGIMI CC

zdroj fotografie: XGIMI

Pri prenosných projektoroch ešte ostaneme. Ďalším z nich je XGIMI CC, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou JBL, ktorá je známa ako výrobca špičkovej zvukotechniky. Vďaka nej obsahuje tento projektor až niekoľko reproduktorov, ktoré sa postarajú o kvalitné podanie stereo zvuku i v priestore. Celý projektor je v tvare kocky s rozmermi 138 mm x 135 mm x 119 mm a hmotnosťou 1,6 kg. Pre ľahšie prenášanie je pridaný praktický remeň. Použitá LED lampa má 350 Lumenov a ponúka tak kontrastný pomer 5000:1. Výsledné rozlíšenie obrazu je 1280 x 720 pixelov.

zdroj fotografií: XGIMI

V jeho vnútri sa nachádza 64 bitový čipset MStar 6A638, ktorému asistuje 1 GB pamäte RAM a 16 GB interného úložiska. Vybavený je až 20 000 mAh batériou, ktorá by mala dodávať dostatok pre viac než 2 hodiny premietania. Ani v tomto prípade nechýba podpora 3D obrazu vďaka použitiu špeciálnych 3D okuliarov a ovládania pomocou Bluetooth diaľkového ovládača, ktorý vieš nahradiť aj svojim smarfónom. XGIMI CC môže byť tvoj od 455 až po 482 € podľa prítomnosti 3D okuliarov.

Kúpiť projektor XGIMI CC

zdroj fotografií: Aliexpres

Všetky z týchto vyššie uvedených projektorov sú vybavené operačným systémom Android s grafickou nadstavbou GMUI. GMUI si bez problémov poradí s bežnými formátmi súborov, dokonca aj kancelárskych aplikácií. Okrem projektora XGIMI CC je všade preložená aj do anglického jazyka. Podporujú tiež zrkadlenie tvojej obrazovky smarfónu, notebooku, MacBooku bezdrôtovo pomocou WiFi pripojenia a technológií AirPlay, Miracast a DLNA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú