Priaznivci kompaktných smartfónov nezažívajú práve to najlepšie obdobie. Väčšina svetových výrobcov totiž na telefóny s menej ako 5-palcovou uhlopriečkou nadobro zanevrela. Stále sa však nájde zopár svetlých výnimiek, medzi ktoré sa hrdo zaraďuje aj americká spoločnosť Apple.

Tá ešte v marci minulého roka odhalila svetu duchovného nástupcu priam legendárneho iPhonu 5/5S, ktorý nesie označenie iPhone SE. Tento smartfón so 4-palcovou uhlopriečkou a kvalitnou unibody konštrukciou si ihneď získal značnú časť technologických nadšencov, ktorí neprahnú po smartfónoch s veľkou uhlopriečkou. Od jeho oficiálneho predstavenia však ubehli už takmer dva roky, čo je, minimálne pri technológiách, skutočne dlhá doba.

Pravdou je, že stále nie je 100-percentne isté, či Apple plánuje predstaviť nástupcu tohto kompaktného smartfónu. Napriek tomu sa však viacerí šikovní dizajnéri rozhodli ponúknuť svoj pohľad na to, ako by mohol nástupca iPhonu SE vyzerať. Neváhali sme a jednu z najprepracovanejších vízií sme sa ti rozhodli predviesť. Jedná sa o koncept s označením iPhone SE Plus, ktorý nie je inšpirovaný len zmieneným kompaktným modelom, ale aj nedávno odhaleným iPhonom X.

Dizajn iPhone X v kompaktnom tele

Na prednej strane tohto konceptu sa tak nachádza takmer bezrámikový 4,7-palcový displej, ktorý sa pohodlne zmestí do rovnako veľkej konštrukcie, akú ponúkol model SE. Istú časť z OLED panela si ukrajuje výrez umiestnený na samom vrchu prednej strany. Ten nesie senzory, ktoré zabezpečujú funkcionalitu novej zabezpečovacej technológie Face ID. Okrem tej však iPhone SE Plus disponuje aj Touch ID senzorom, ktorý je skrytý pod displejom. Vzadu zase našla svoje umiestnenie ďalšia dvojica fotoaparátov spolu s LED bleskom a ikonickým logom výrobcu.

Nenechaj si ujsť
Dlhé čakanie v radoch na nové iPhony sa tento rok nekonalo. Ľudia nemajú záujem

Zmienený duálny snímač by mal podľa zhotoviteľa tohto prekrásneho konceptu fungovať rovnako, ako je tomu v spomínanom iPhone X. Jeden zo snímačov by bol tradičný, zatiaľ čo ten druhý by slúžil na vytváranie fotografií s dvojnásobným optickým priblížením. K tomu všetkému by sa dostalo na najvýkonnejší mobilný procesor sveta, Apple A11 Bionic, ktorý si dokáže poradiť aj s rozšírenou realitou. Tak čo, dokážeš si predstaviť, že by takto vyzeral najnovší kompaktný iPhone alebo si naopak myslíš, že sa niečoho takého v dohľadnej dobe nedočkáme?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom