Ak práve ty patríš k tým ľuďom, ktorí preferujú menší displej telefónu, tento článok je práve pre teba. Vybrali sme 6 najlepších kompaktných smartfónov v tomto roku.

Pri súčasnom trende smartfónov s displejmi 5 palcov a viac už môžeme považovať za kompaktný smartfón také zariadenie, ktoré má veľkosť uhlopriečky práve do 5 palcov. No aj takýchto kúskov je na aktuálnom trhu veľmi málo. Obzvlášť tých, ktoré poskytujú majiteľovi aj dostatočný výkon. I napriek značnému nedostatku kvalitných kompaktných smartfónov na trhu máme ešte stále z čoho vyberať.

1. Apple iPhone 7/ iPhone 6s/ iPhone SE

Spoločnosť Apple si ako jedna z mála drží stále miesto na poli kompaktných zariadení. Do tejto kategórie asi najlepšie zapadá iPhone SE so 4-palcovou obrazovkou, ale miesto tu určite má aj 4.7 palcová „sedmička“ a 6-eska. Výrobcovia nedávno pri modeli SE nastavili pamäť v základnej verzii na 32 GB a pre tých, ktorí jej potrebujú skutočne veľa, je tu aj verzia so 128 GB vnútornej pamäte. Z tejto trojice je iPhone SE aj cenovo najdostupnejší, kúpiš ho za približne 350 €. Za 419 € môžeš mať iPhone 6S, ktorý má 4.7-palcový displej a podporu 4K videa. Ak ti ani toto nestačí a máš ešte pár eur navyše, tak za cca 630 € kúpiš najnovší model, iPhone 7, s vylepšenou batériou, kamerou a najlepším procesorom v Apple smartfóne.

Zdroj fotografie: Apple

Cena iPhone SE

Cena iPhone 6S

Cena iPhone 7

2. Google Pixel

Google Pixel má síce displej o veľkosti 5-palcov, ktorý už nie je tak kompaktný ako telefóny od Apple. Avšak, ide o špičkové zariadenie a určite si zaslúži svoje miesto v tomto rebríčku. Google Pixel je totižto Android smartfón, na ktorom beží tento OS asi najlepšie spomedzi všetkých Android zariadení. Smartfón z dielne tohto technologického giganta má taktiež vynikajúci fotoaparát, ktorý v kombinácii s bezkonkurenčnou optimalizáciou systému robí z Google Pixel najlepšiu voľbu, pokiaľ hľadáš kompaktnejšie zariadenie s Androidom. Azda jedinou nevýhodou Google Pixel je jeho vyššia cenovka, ktorá sa na Slovensku pohybuje na úrovni 850 €.

Cena Google Pixel

Zdroj fotografie: Google

3. Samsung Galaxy A3 (2017)

Aj spoločnosť Samsung má na trhu s kompaktnými smartfónmi jedného svojho zástupcu. Galaxy A3 2017 ponúka 4.7-palcový displej, ktorý je umiestnený v nádhernom tele z kovu a skla, taktiež ponúka odolnosť voči vode a na nabíjanie poslúži USB Type-C konektor. Ak teda hľadáš zariadenie so 4.7-palcovým displejom a Androidom, siahni po Galaxy A3, ktorý ťa vyjde na približne 245 €.

Cena Samsung Galaxy A3 2017

Zdroj fotografie: Samsung

4. Xiaomi Redmi 4 Pro

Za kompaktný smartfón môžeme označiť aj Xiaomi Redmi 4 Pro, ktoré jednoznačne poteší tvoju peňaženku. Redmi 4 Pro má displej veľký 5-palcov, ktorý je napájaný aj veľkou batériou s kapacitou až 4100 mAh. Väčšia batéria síce pridáva na vyššej hrúbke, no za to očarí svojou výdržou. Medzi ďalšou hardvérovou výbavou nájdeme aj úsporný, no pritom dostatočne výkonný Snapdragon 625, 3 GB RAM či perfektne optimalizovaný systém MIUI. Aktuálna cena 137 € robí z neho hotový bestseller.

Cena Xiaomi Redmi 4 Pro

Zdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

5. ZUK Z2

Medzi smartfóny s displejom o veľkosti maximálne 5-palcov jednodznačne patrí aj ZUK Z2. V súčasnosti sa jedná o vôbec najlacnejší smartfón s výkonným procesorom Snapdragon 820. Za cenu 192 € (kupón CICWEBFE) priamo z Európy však ponúka napríklad aj 4 GB RAM, snímač odtlačkov prstov, sklenenú konštrukciu či rýchly systém.

Cena ZUK Z2 v Európe

A čo ty? Preferuješ smartfóny s displejmi nad alebo pod 5 palcov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom