Dovolenkové obdobie je v plnom prúde, no tisíce Slovákov a Sloveniek na svoje zaslúžené dni voľna stále čaká. Dovolenka je však často spojená so zvýšenými nákladmi. Preto nie je zlé poobzerať sa po destináciách, kde za služby môžete použiť aj svoje nasporené zásoby v alternatívnych menách.
Digitálna doba značne rozšírila platobné možnosti a tak za večeru, dopravu, ubytovanie alebo kávu máte možnosť zaplatiť aj inak, než len klasickými peniazmi. Dnes sa preto bližšie pozrieme na krajiny, mestá, ale aj samotné prevádzky, kde na platbu môžete použiť kryptomeny.
Dovolenkovať so zásobou kryptomien môžete aj v Európe
Aby ste za obľúbené jedlo alebo drink mohli zaplatiť prostredníctvom svojej kryptopeňaženky, nemusíte chodiť ďaleko. Na svete síce sú len dve krajiny, konkrétne El Salvador a Stredoafrická republika, kde ako zákonné platidlo používajú Bitcoin. No vysokú mieru akceptácie a regulácie kryptomien majú aj štáty v Európe.
Jedným z najviac priateľských štátov voči kryptomenám je Nemecko. V roku 2019 patrilo Nemecko k jedným z prvých krajín, ktoré prijali právny rámec pre využívanie blockchainových technológií. Výsledkom je, že v Berlíne aktuálne nájdete vyše stovku zariadení a podnikov, kde na platbu môžete použiť kryptomeny. Štvrť Kreuzberg si dokonca vyslúžila Bitcoinovú prezývku, keďže práve tu nájdete najviac podnikov pokope, kde zaplatíte digitálnymi menami.
Za návštevu určite stojí aj hlavné mesto Slovinska, Ľubľana. Prostredníctvom Bitcoinu sa môžete ubytovať v hoteli Radisson Blu, okúpať sa v miestnom akvaparku a nakupovať v obchodnom centre, ktoré je zamerané na kryptomeny. V samotnom meste nájdete okrem trojice Bitcoinových bankomatov viac ako 200 prevádzok, v ktorých s touto kryptomenou pohodlne zaplatíte.
Spomenúť môžeme aj stredomorskú Maltu. Hoci ide o malý ostrovný štát, vedenie Malty prijalo viaceré zákony, ktoré z južnej európskej krajiny spravili ostrov blockchainu. Zamieňať kryptomeny za fiat meny tak nebude problém, keďže Malta je domovom búrz OKX alebo Binance.
Azda najviac krypto-friendly prevádzok na jednom mieste nájdete v švajčiarskom mestečku Zug. Okrem toho, že je Zug domovom kryptomien Ethereum, Cardano či Tezos, v meste nájdete cez 840 obchodov a prevádzok s podporou kryptoplatieb. Navyše, aby ste sa dostali z Zürichu do Zugu môžete za vlak zaplatiť svojimi Bitcoinmi.
Vyrazte s kryptomenami na dovolenku do USA, Argentíny či Japonska
V rámci Európy síce nájdete množstvo krajín, miest aj biznisov, ktoré bez problémov prijímajú kryptomeny. No celkovo najväčší počet jednotlivých prevádzok sa nachádza v USA. Podľa údajov portálu Statista bolo ešte v roku 2021 v Spojených štátoch takmer 6 tisíc prevádzok, ktoré akceptovali kryptomeny. Dnes je ich s najväčšou pravdepodobnosťou ešte viac. Hoci sú tieto obchody roztrúsené po celom území, najviac sa ich koncentruje v dvoch mestách – New York a San Francisco.
V prípade San Francisca sa akceptácii kryptomien nemožno čudovať, keďže súčasťou mesta je celosvetové centrum technológií, známe ako Silicon Valley. Okrem toho v San Franciscu sídlia burzy Coinbase a Kraken. Pomocou Bitcoinu si vo „Friscu” napríklad kúpite kávu v Coupa Café, jedlo v sieti Curryupnow, ubytujete sa v hosteloch a podobne.
Kryptomenovú baštu východného brehu USA zase drží spomínaný New York. Okrem množstva podnikov je New York City centrálou kryptomenových startupov ako CoinTelegraph či CoinDesk. Popularita decentralizovaných mien je teda značná, čo dokazuje aj Bitcoin Center – priestor v srdci Manhattanu venovaný kryptonadšencom.
V južnej časti amerického svetadielu môžete navštíviť Buenos Aires, kde čoraz viac ľudí a podnikov preferuje Bitcoin oproti menej hodnotnému argetínskemu pesu. Ak vás láka stráviť dni voľna poznávaním východnej kultúry, určite zamierte do Tokia. Aj tam budete môcť zaplatiť za špičkovú kuchyňu a nápoje prostredníctvom kryptomien.
Aby ste však mohli naplno využiť potenciál týchto dovolenkových destinácií, je dobré disponovať čo najväčšou zásobou kryptomien. Okrem Bitcoinu, Etheru či Solany poskytujú vysokú mieru ziskovosti a pasívneho príjmu aj projekty, ktoré vás odmenia novými coinami za rôznorodú aktivitu. Takými projektami sú Pepe Unchained a The Meme Games.
Rýchle a lacné transakcie prostredníctvom Pepe Unchained
Na prvý pohľad sa vám grafickým spracovaním môže Pepe Unchained zdať ako veľmi povedomý projekt. Využíva totiž populárnu tematiku známeho meme tokenu Pepe coin. No pri ústrednej podobe žabiaka podobnosť týchto dvoch meme tokenov končí. Pepe Unchained nie je len bežný token, ale druhá vrstva blockchainu Ethereum.
Čo to znamená pre obchodníkov a investorov? Platformy Layer 2, kam patrí aj Pepe Unchained vznikajú preto, aby odbremenili hlavnú sieť. Tým pádom sa znižuje čas potrebný na vykonanie transakcie a zároveň klesajú poplatky spojené s prevodom. Podľa slov tvorcov Pepe Unchained by transakcie na druhej vrstve mali byť až 100-násobne rýchlejšie než na Ethereu.
Bezproblémový prechod s nízkymi poplatkami medzi Pepe Unchained a Ethereom zase zabezpečuje integrovaný most. Navyše si každý prevod môžete overiť cez zabudovaný Block Explorer, čo zvyšuje celkovú kredibilitu a transparentnosť. V skratke, obchodovaním na druhej vrstve Pepe Unchained šetríte čas aj množstvo prostriedkov.
Potenciálnych záujemcov okrem masívnej meme platformy so sľubnou budúcnosťou isto zaujme aj možnosť pasívneho príjmu. Ten získajú uzamknutím zakúpených tokenov $PEPU do štruktúry blockchainu, za čo získajú odmeny v aktuálnej výške presahujúcej 300 %.
To, čo sa už teraz podarilo vybudovať platforme Pepe Unchained jej dáva šancu na vysoké zhodnotenie po vstupe na burzy. O to viac sa oplatí využiť momentálny predpredaj tokenu $PEPU za cenu 0,0087693 $. Od spustenia predpredaja sa projektu podarilo vyzbierať cez 6,2 milióna dolárov.
Viac informácií sa dozviete z prepracovaného whitepaperu platformy. Pripojiť sa k skorým majiteľom tokenu $PEPU môžete priamo na webovej stránke projektu, kde si ho kúpite prostredníctvom kryptomien ETH, BNB, USDT alebo platobnej karty.
Zažite Olympiádu na vlastnej koži hraním The Meme Games
Úplne novým projektom, ktorý si svoje zahájenie predpredaja naplánoval na začiatok Olympijských hier v Paríži je The Meme Games. Nejde o žiadnu náhodu, keďže The Meme Games prenášajú súťažnú tematiku do meme podoby. V Degen komunite ju dokonca označili ako oficiálny meme coin parížskej Olympiády. Ako teda The Meme Games fungujú?
Základom je nákup tokenu $MGMES počas predpredaja, čím si sprístupníte úvodnú súťaž na 169 metrov. Najskôr si vyberiete jednu z pätice meme postavičiek – Dogecoin, Pepe, Dogwifhat, Brett alebo Turbo. Každá z nich má rovnakú šancu na výhru, pričom víťaz tohto preteku získa 25 % bonus. Vopred však nemáte ako zistiť, ktorá z postavičiek skutočne vyhrá, čo do predpredaja vnáša skutočný pocit preteku.
Výhodou je, že možnosť uchmatnúť si tento bonus máte zakaždým, keď vykonáte nákup tokenov $MGMES v predpredaji. Vysoký 25 % bonus preto môžete získať hneď viackrát. Okrem gamifikovaného fundraisingu máte možnosť zaistiť si výnosy aj stakingom a to v súčasnej výške cez 760 % ročne.
Keďže sú The Meme Games priamo naviazané na Olympiádu a po nej nasledujúcu Paralympiádu, predpredaj potrvá do záverečného ceremoniálu 10. septembra. No dovtedy bude aktuálna cena tokenu 0,0091 $ postupne stúpať, preto sa s nákupom neoplatí dlho otáľať. Pre nákup stačí pripojiť svoju kryptopeňaženku a výmenou za ETH, BNB alebo USDT získať svoju zásobu $MGMES.
Záver
Na dovolenke môžete využiť kryptomeny nielen v exotických destináciách, ale aj v mnohých európskych krajinách. Nemecko, Slovinsko, Malta, Česká republika a Švajčiarsko ponúkajú množstvo prevádzok, kde zaplatíte digitálnymi menami. USA, Argentína a Japonsko tiež patria medzi kryptofriendly destinácie.
Aby ste mohli naplno využiť potenciál týchto miest, odporúčame mať dostatočnú zásobu kryptomien. Projekty ako Pepe Unchained a The Meme Games ponúkajú možnosti pasívneho príjmu a výhodné investície, ktoré môžu prispieť k financovaniu vašej kryptomenovej dovolenky.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Neexistuje iba Bitcoin. Toto je TOP 7 ďalších kryptomien, ktoré musíš sledovať, ak chceš zarobiť
Kryptomeny pripravili ľudí o elektrinu. Rusko zavádza kuriózny zákaz, Putin našiel vinníkov
Bitcoin po zvolení Trumpa za prezidenta stále stúpa
Bitcoin je nezastaviteľný. Pokoril rekordnú hranicu a rysuje sa „hlavné mesto" kryptomien na planéte
AKTUÁLNE: Bitcoin nejde zastaviť, dosiahol nové maximum. Podľa expertov za to môže Trump
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Plastov sa zbavíme raz a navždy. Vedci vymysleli niečo, čo je ešte lepšie ako recyklácia
- Google to má spočítané, tvrdí Elon Musk. Jeho novinka má navždy nahradiť milovaný vyhľadávač
- Má skoro 2000-krát silnejšiu gravitáciu než Zem. Čína aktivovala zvláštne zariadenie (+na čo slúži)
- Mala napájať celý svet. Videli sme zabudnutý plán, ako chceli veľmoci „dojiť“ elektrinu z Afriky (+detaily)
- Vedcov nechali s otvorenými ústami. Študenti postavili raketu, ktorou prekonali 20-ročný rekord
-
- Má skoro 2000-krát silnejšiu gravitáciu než Zem. Čína aktivovala zvláštne zariadenie (+na čo slúži)
- Najúspešnejší slovenský film MIKI už tento týždeň uvidíš aj online. Vieme kde a kedy
- Je monštruózne v každom smere a Rusi nechápu. USA stavajú najväčšie lietadlo na svete
- Vyrobili ich automobilky, ktoré už neexistujú. Toto je TOP 8 áut, ktoré sa navždy zapísali do histórie
- Plastov sa zbavíme raz a navždy. Vedci vymysleli niečo, čo je ešte lepšie ako recyklácia
-
- Výnimočný motor spasí elektromobily. Mercedes ukázal unikátny pohon, ktorý rozdrví trh
- Najúspešnejší slovenský film MIKI už tento týždeň uvidíš aj online. Vieme kde a kedy
- Slováci o nich vôbec netušia. Expert prezradil tajné triky, ktorými ušetríš stovky eur na energiách
- Nikto ich nechce. Najväčšia autopožičovňa predáva 30-tisíc elektromobilov, dostali ju do miliardového mínusu
- Má skoro 2000-krát silnejšiu gravitáciu než Zem. Čína aktivovala zvláštne zariadenie (+na čo slúži)
Padajú na Zem častejšie, než si myslíme. Aká je šanca, že našu planétu čoskoro zasiahne asteroid?
Microsoft hasí obrovskú blamáž. Vydal aplikáciu, ktorá zbiera o tebe údaje a mení nastavenia
Rozpoznala 100 miliárd skladieb. Ikonická aplikácia začínala ako SMS, Apple ju kúpil za 400 miliónov
Microsoft rieši kurióznu chybu vo Windowse. Ak si nedáš pozor, môžeš „ohluchnúť“ a vyrobiť trapas
Slovensko stavia na istotu. Nový jadrový zdroj posilní našu energetickú bezpečnosť
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené