Príliš časté pozeranie na GPS a zmena pohľadu na displej smartfónu a späť na cestu dokáže počas jazdy zbytočne odviesť pozornosť vodiča od dopravnej situácie.

Väčšina dnešných GPS navigácií do smartfónov ponúka zaujímavú funkciu, takzvaný Head Up Display, alebo skrátene HUD. V praxi to znamená, že sa na displeji zobrazia iba najdôležitejšie informácie na podklade s dobrým kontrastom. Následne by sa mal mobil položiť pod čelné sklo, na ktorom sa v noci svetlo z displeja odráža ako od zrkadla. Vzniká futuristický efekt čelného skla, ako poznáš zo sci-fi filmov, kde sa na čelnom skle v reálnom čase zobrazujú informácie.


zdroj fotografie: Banggood.com

Aby došlo k dostatočne viditeľnému odrazu, potrebuješ najlepšie tmu a dostatočný jas displeja. Vďaka tomuto gadgetu však HUD displej zo svojho smartfónu využiješ aj za slnečného dňa. Obsahuje špeciálny nastaviteľný panel pokrytý polopriepustnou reflexnou vrstvou. Oproti klasickému čelnému sklu ponúka výhodu v tom, že si sám určíš, pod akým uhlom sa ti zobrazujú informácie a tiež je odraz oveľa kontrastnejší, vďaka čomu ho uvidíš aj počas bežného dňa.

zdroj fotografie: Banggood.com

Kúpiť Bakeey HUD Image Reflector za 9,6 €

Stojan upevníš kdekoľvek na palubnej doske v aute pomocou obojstrannej montážnej pásky. Následne vložíš mobil a môžeš sa vybrať na cestu. Pokiaľ si platíš prémiovú verziou svojej GPS navigácie, tento užitočný gadget s tvojou peňaženkou výrazne nepohne a môže byť doživotne tvoj za 9,6 €.

zdroj fotografie: Banggood.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP