banner-elephone-s7
Po krušných časoch, ktorými spoločnosť HTC nepochybne prechádzala, sa hlási opäť k slovu. Na začiatku roka 2017 na nikoho nečakala a predstavila svoju vlajkovú loď HTC U Ultra.

Predstavenie nového high-endu bolo v naozaj nezvyčajne skorom termíne, krátko po skončení svetového veľtrhu CES 2017. Tento termín robí z HTC U Ultra jednu z najskôr predstavených vlajkových lodí v roku 2017. Čerstvo predstavená novinka je zástupca novej modelovej rady U, prináša elegantný dizajn, 5,7″ displej, dostatočný výkon a sekundárnu obrazovku. Mnohých nepoteší absencia 3,5 mm jacku, ktorý sa z mnohých smartfónov vytráca čoraz viac. K všetkému podstatnému sa však dostaneme.

HTC U Ultra 5
Zdroj fotografie: The Verge

Ako sme už spomínali, HTC U Ultra je zástupca novej modelovej rady U, kde dopĺňa kompaktnejší HTC U Play. Spoločnosť dizajn naozaj prepracovala do najmenších detailov. Smartfón má celé telo pokryté sklom, čo z neho robí veľmi elegantné zariadenie. HTC svoju konštrukciu nazvalo „Liquid surface“ a ako už z názvu vyplýva, svojimi povrchovými vlastnosťami by mala pripomínať tekutinu. Výhodou sú ladné krivky a príjemný povrch, na druhej strane nemusí byť extra jemná zadná strana praktická za každých okolností. Puzdro by malo byť namieste.

HTC U Ultra blue white
Zdroj fotografie: The Verge

Dominantou prednej strany je 5,7″ Super LCD obrazovka s QuadHD rozlíšením. Zaujímavým riešením je sekundárna obrazovka, ktorá sa nachádza nad hlavným displejom. Tenký pásik sa tiahne od prednej kamery až po pravý okraj displeja. Podobné riešenie sme videli aj u spoločnosti LG. Aj v tomto prípade by sa na nej mali zobrazovať notifikácie, skratka k hudobnému prehrávaču alebo ku kontaktom.

HTC U Ultra 2
Zdroj fotografie: The Verge

O dostatočný výkon sa stará Snapdragon 821, ktorému sekunduje 4 GB RAM. Zvoliť si starší typ procesoru, keď ostatní velikáni smartfónových vôd pripravujú vlajkové lode so Snapdragon 835, je od HTC pomerne zvláštnym krokom. Majiteľov potešia dve pamäťové verzie, konkrétne 64 GB a 128 GB model, pričom oba z nich budú podporovať rozšírenie internej pamäte pomocou MicroSD karty až do veľkosti 2 TB. Fotoaparát sa od predošlej vlajkovej lode HTC 10 príliš nelíši. Spoločnosť vybavila vlajkovú loď rovnakým 12 MPx Ultra Pixel snímačom s clonou f/1.8 a dodala PDAF zaostrovanie. Pri fotoaparáte však tlačila HTC topánka najmenej, snímač si v minuloročných testoch viedol výborne. Zväčšenia počtu pixelov sa dostalo prednému fotoaparátu a tak je pre selfie pripravený 16 MPx snímač.

HTC U Ultra 3
Zdroj fotografie: The Verge

Najväčším kameňom úrazu by pre novinku mohla byť výdrž batérie. Vlajkovú loď napája batéria s kapacitou 3000 mAh, čo pri displeji s 5,7″ uhlopriečkou naozaj nie je veľa. Sekundárny displej bude, samozrejme, určite čo najšetrnejší, no nejaké to percento z výdrže si taktiež určite vezme. Operačným systémom novinky bude Android Nougat so softvérovou nadstavbou HTC. Modelová rada U je odvodená od anglického slova user“, ktoré znamená používateľ, čo naznačuje na koho chce HTC sústrediť pozornosť. Novinkou je aj vylepšenie AI softvéru, ktorý by mal majiteľovi viac rozumieť, naučiť sa jeho zvyklostiam a predkladať mu relevantné návrhy. V praxi to vyzerá tak, že vás smartfón upozorní na počasie, prípadne vám pripomenie, aby ste ho dobili, ak vytuší, že budete z domu dlhšie preč. Asistent funguje aj pri vypnutom displeji, pretože funguje na princípe always-on hlasovej detekcie. Mnohých určite nepoteší absencia 3,5 mm audio jacku, jemnou náplasťou sú kvalitné bezdrôtové slúchadlá USonic, ktoré by mali byť súčasťou balenia.

HTC U ULtra 4
Zdroj fotografie: The Verge

Cena nového HTC Ultra U vo verzii so 64 GB pamäťou začína v dnešnom predpredaji na úrovni 713 €. Potencionálni majitelia majú na výber zo štyroch farebných prevedení – biela, čierna, ružová a modrá. K dispozícii by mala byť aj limitovaná edícia vlajkovej lode so 128 GB internou pamäťou a zafírovým sklom na prednej strane displeja, no ani jej cena, ani dostupnosť nie je zatiaľ známa.

HTC U Ultra 1
Zdroj fotografie: The Verge

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom