Honor 8 si v minulom roku obľúbilo množstvo používateľov, a to najmä vďaka jeho vysokému výkonu a prepracovanej konštrukcii. Teraz ale nastal čas, aby ho vo svete nahradil nástupca, ktorý bude pokračovať v jeho šľapajách. Vlajková loď Honor 9 prináša ešte lepšiu hardvérovú výbavu, ktorá je znova ukrytá pod rúškom konštrukcie s elegantným dizajnom.

Veľkolepé odhalenie potvrdilo, že potenciál tejto novinky je skutočne veľký. Svojimi schopnosťami a výkonom sa radí medzi to najlepšie, čo nám ďaleká Čína ponúka. Výrobca na dizajne tohtoročného high-endu zapracoval ešte viac. Dokonalá kombinácia kovu a skla teraz tvorí nádherný dizajnový skvost. Jeho zadná stena už nenesie „zastaralé“ 2,5D zahnutie a miesto toho boli hrany ohnuté do 3D tvaru. Lesklé sklo zadnej strany sa stalo vzorom pre mnohých ďalších známych výrobcov, a tak od neho Honor neupustil ani v tomto prípade. Pravdou však je, že od nedávno predstaveného Xiaomi Mi6 svojou podobou Honor 9 naozaj ďaleko neuteká.

zdroj fotografie: Honor

Azda najväčšou zmenou, ktorá sa pri návrhu tejto novinky udiala je premiestnenie snímača odtlačkov prstov pod displej, kde je pre mnohých omnoho praktickejší. V kombinácii s hardvérovou výbavou je novinka naozaj kvalitným zástupcom prémiovej triede. V nej si svoje miesto nájde aj vďaka prítomnosti výkonného Kirinu 960, ktorého vývoj mala na starosť materská spoločnosť Huawei. Rovnakým čipom sú vybavené aj ďalšie vlajkové lode, ako Huawei P10 či vylepšený Honor 8 Pro. To je zárukou, že aj Honor 9 prinesie používateľovi poriadne vysoký výkon.

zdroj fotografie: Honor

Nenechaj si ujsť
Honor 8 Pro prichádza do Európy vo veľkej paráde! Bude to najideálnejšia vlajková loď?

Operačná pamäť RAM prichádza v dvoch variantoch, pričom najvyššia možná kapacita dosahuje až 6 GB. K nej výrobca pribalil dve konfigurácie vnútornej pamäte o veľkosti 64/128 GB. Na výber je tiež „slabšia“ verzia so 4 GB RAM a 64 GB interným úložiskom. Nad spomínaným snímačom odtlačkov prstov sa nachádza 5,15″ FullHD displej. Túto takmer dokonalú hardvérovú výbavu dopĺňa podpora prehrávania zvuku v Hi-Fi kvalite, o ktorej návrh sa postaral víťaz Grammy a inžinier v nahrávacom priemysle, Rainer Maillard. Milovníci duálnych fotoaparátov si iste zamilujú 20 MPx monochromatický a 12 MPx farebný snímač s clonou f/2.2. Jedná sa o takmer rovnakú zostavu, akú nájdeš v Huawei P10, no tentokrát sa znova musíme zaobísť bez certifikácie od Leica.

zdroj fotografie: Honor

Vedľa duálneho fotoaparátu sa nachádza laserové zaostrovanie a prisvetľovacia LED dióda. Skvelou novinkou je „hybridný“ zoom, s ktorým po priblížení nestratí snímka na kvalite detailov. Honor plánuje priniesť tiež fotografovanie v móde Portrétu, no táto možnosť príde až v neskoršej aktualizácii. Prednú stranu obsadil 8 MPx selfie fotoaparát s clonou f/2.0. O napájanie sa stará slušná 3200 mAh batéria, ktorej samozrejme nechýba podpora technológie rýchleho nabíjania. Aby táto vlajková loď za konkurenciou nezaostávala v žiadnom smere, tak v nej nájdeme aj nový Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.1.

zdroj fotografie: Honor

Na tohto nádherného elegána so špičkovou výbavou sa výrobca chystá prilákať čo najväčšie množstvo potenciálnych kupcov. Tomu tiež nasvedčujú lákavé ceny za jednotlivé verzie, ktoré budú dostupné v morskej modrej, jantárovej zlatej, čiernej a novej šedej farbe. Za verziu so 6 GB RAM v kombinácií so 64 GB interným úložiskom si Honor pýta len skvelých 355 €. Za dvojnásobné úložisko pri rovnako veľkej RAM pamäti si zákazník zaplatí 395 €. Variant so 4 GB RAM bude stáť približne 288 €. Predobjednávky na Honor 9 budú spustené už 15. júna, pričom do oficiálneho predaja v domovskej Číne sa dostane o deň neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom