Zariadenia značky Honor sú u nás veľmi obľúbené. Dôvodom je hlavne prijateľná cena, dizajn a veľa funkcií, prevzatých od materskej spoločnosti Huawei.

Tak ako ostatní výrobcovia, aj Honor sa rozhodol vydávať nové generácie telefónov každý rok. Je október a tak mnohí čakali na predstavenie nástupcu Honoru 6X. Čakanie sa dnes skončilo a nový Honor 7X sa nám ukázal v plnej kráse.

Huawei na každom kroku

Honor 7X si veľa vlastností požičal od starších súrodencov od Huaweiu a výsledok je tak to najlepšie, čo sa v danej kategórii dalo zhotoviť. Konštrukcia je podobná Honoru 8 Pro, procesor, displej či fotoaparáty sú zas tie isté, ako v Huawei Maimang 6. To však vôbec nie je zlé. Práve vďaka tomu môže ísť cena dosť nízko.

Duálny fotoaparát a 18:9 displej

Prednú stranu pokrýva 5,933-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Rámiky okolo displeja sú minimálne, no o bezrámikovom smartfóne sa nedá hovoriť. Ide skôr o displej už pomerne známeho typu – „full screen“. Chýbať nesmie procesor z vlastnej dielne, a to konkrétne osemjadrový Kirin 659. Operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB zabezpečí plynulý multitasking. Vnútorné úložisko ponúkne kapacitu 32, 64 alebo 128 GB, no možné ho je rozšíriť o ďalších 128 GB cez slot pre microSD karty. Ten je súčasťou hybridného dual SIM slotu. Dobrou správou tiež je, že 3,5 mm jack ostal zachovaný.

Na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát, ktorý kombinuje hlavný 16 MPx a sekundárny 2 MPx snímač. Okrem toho si tam svoje miesto našiel aj snímač odtlačkov prstov a LED blesk. Selfie fotografie vytvoríš slušným 8 MPx predným fotoaparátom. Batéria s kapacitou 3340 mAh poskytne dostatok energie na jeden deň fungovania, pričom neskôr ju nabiješ prostredníctvom microUSB portu. Operačným systémom sa stal aktuálny Android 7.0 Nougat doplnený o známe prostredie EMUI 5.1. Napriek väčšej batérii sa podarilo výrobcovi zachovať prijateľnú hrúbku zariadenia, a to 7,6 mm. Hmotnosť sa zastavila na hodnote 165 g.

Nízka cena a darček pri kúpe

Nový Honor 7X je k dispozícii zatiaľ len Číne a to v troch farbách, zlatej, modrej a čiernej. Najnižšia konfigurácia s 32 GB vnútornou pamäťou sa začne predávať za 1199 juanov, čo je približne 155 €, 64 GB variant za 1699 juanov / 220 € a nakoniec najdrahšia, 128 GB verzia s cenovkou približne 260 €. Ceny sú skutočne veľmi prijateľné a aby toho nebolo málo, výrobca do balenia zadarmo pridáva aj ochranný kryt.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom