Jeden z najznámejších výrobcov kamier predstavil svoju novú vlajkovú loď, ktorá sa stane symbolom tých najkvalitnejších akčných kamier. Toto všetko prináša GoPro Hero 6 Black.

Veľkolepé predstavenie sa odohralo v San Franciscu a nová kamera sa už teraz nachádza na pultoch niektorých amerických obchodov.

Rovnaký zovňajšok, odlišné vnútornosti

Kamera zdedila dizajn aj konštrukciu po svojom predchodcovi a zmeny tak nastali iba vo vnútri. Najlepším vylepšením je určite podpora nahrávania videí v 4K rozlíšení pri 60 fps. Kamera v tomto smere ale nie je jediná.

Prvenstvo patrí výrobcovi Yi a jeho kamere 4K+ Action Camera, ktorá prišla na svet ako prvá s konfiguráciou 4K/60fps. Takto vysoké rozlíšenie ponúkali aj staršie GoPro kamery, ale bez poriadnej snímkovej frekvencie to jednoducho stále nebolo ono.

Lepšie slow-motion, no stále bez poriadnej stabilizácie

Používatelia navyše po novom budú môcť vytvárať aj lepšie spomalené zábery. Hero 6 Black dokáže nahrávať slow-motion videá v rozlíšení 2.7K pri 120 fps alebo aj vo FullHD rozlíšení pri 240 fps. Videá sa teda dajú spomaliť až 10 krát, a to bez akejkoľvek straty kvality. GoPro tiež sľubuje vylepšenú stabilizáciu obrazu, no tá je, bohužiaľ, stále iba na digitálnej úrovni.

Nenechaj si ujsť
Ceny grafických kariet NVIDIA ešte porastú najbližšie mesiace. Dôvodom sú kryptomeny

Nový procesor prináša ovocie

Hero 6 Black je vybavené aj novým vlastným procesorom pod menom GP1. GoPro sa teda pomaly zbavuje procesorov značky Ambarella, ktoré používajú aj kamery od čínskej konkurencie. Dôvodom je zrejme túžba odlíšiť sa od ostatných výrobcov a získať lepšiu kontrolu nad spracovávaním obrazu. Kamera stále vytvára fotky v 12 MPx rozlíšení, pričom používatelia si môžu vybrať JPG alebo RAW formát. Podľa slov výrobcu by sme sa ale mali tešiť na lepšie fotky pri slabšom osvetlení.

Nechýba ani typická odolná konštrukcia a vodeodolnosť do hĺbky 10-tich metrov. V neposlednom rade zaujme aj 5 GHz Wi-Fi pripojenie, vďaka ktorému je prenášanie videí do smartfónov až 3-krát rýchlejšie. Vo výbave je nakoniec aj vstavané GPS, hlasové ovládanie a možnosť okamžitej úpravy videí. Cena pre slovenský trh činí 569.99 €, pričom kameru je už teraz možné objednať na oficiálnej stránke GoPro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom