Gadgety z Číny #164

Aj dnes ťa čaká ďalší diel nášho pravidelného seriálu Gadgety z Číny. Ako po minulý týždne, aj tento bol nabitý rôznymi zariadeniami, ktoré prekvapia príjemnou cenovkou a využiteľnosťou.

Pokladnička s elektronickým počítadlom

Cena: 6 €

Sporenie peňazí je veľmi dobrým návykom. Menšie deti dokáže naučiť hospodáriť s peniazmi a u dospelých zas odložiť nejaké peniaze bokom, za ktoré si neskôr môžu dopriať napríklad dovolenku. Rovnako ľudia, ktorí napríklad prestali fajčiť môžu zistiť, koľko na tom ušetrili. Typickým príkladom na odkladanie peňazí je prasiatko, no to má nevýhodu, že človek netuší, koľko tam je peňazí a jediná možnosť je jeho rozbitie. S touto pokladničkou to budeš vedieť na cent presne, nakoľko na vrchu obsahuje elektronické počítadlo. V prípade núdze ju vieš aj otvoriť bežným spôsobom a použiť ju tak odznova.

Kúpiť pokladničku s elektronickým počítadlom peňazí za 6 €

Multifunkčný otvárač

Cena: 3 €

S otváraním fliaš či už od kompótov, alebo iných zaváranín majú problém predovšetkým osoby nežnejšieho pohlavia. S týmto šikovným otváračom sa ti už nikdy nestane, aby si musel/a požiadať o pomoc niekoho silnejšieho. Nastaviteľné gumené oko vyhovie každému rozmeru a vďaka účinnej páke nebude otvorenie žiadnym problémom.

Kúpiť multifunkčný otvárač len za 3 €

Digitálny Multimeter

Cena: 8 €

Či už si elektrikár alebo nie, multimeter by mal patriť do každej domácnosti. Za takto nízku cenu nie je čo riešiť a vďaka množstvu funkcií dokážeš zistiť viacero vecí ako je prúd, napätie, kapacita, odpor a mnoho ďalšieho.

Kúpiť digitaálny multimeter len za 8 €

90 stupňový USB-Type C kábel

Cena: 3 €

Sú situácie, kedy miesta nie je nazvyš a vtedy oceníš tento nabíjací USB Type-C kábel, ktorý dnes má väčšina smartfónov. Podporuje rýchle nabíjanie do 2,4A a takisto aj prenos dát. Jeho dĺžka je 1m a je dostupný v troch rôznych farebných prevedeniach.

Kúpiť USB Type-C nabíjací kábel s 90 stupňovými konektormi za 3 €

7 – portový USB 2.0 HUB

Cena: 4 €

S cieľom dosiahnuť čo najmenšie rozmery a hmotnosť trpia dnešné ultrabooky neduhom v podobe nedostatku USB portov. Nie je nič nezvyčajné, ak je dostupný len jeden a vtedy je používateľ nutný siahnuť po rôznych redukciách. Ak ti stačí aj starší formát v podobe USB 2.0, tak riešením môže byť tento HUB, ktorý nevyžaduje žiadne prídavné napájanie. Disponuje až siedmymi portmi, ktoré je možné jednotlivo vypnúť. Ich zapnutie/vypnutie navyše indikuje modré LED dióda.

Kúpiť 7 portový USB 2.0 HUB za 4 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom