gadgety

Gadgety z Číny #100

Je naozaj perfektné, kam sme až s rubrikou Gadgety z Číny došli. Dnes oslavujeme jubilejný 100. diel, a teda doteraz sme priniesli celkovo už 500 tipov na fantastické gadgety z čínskeho technologického sveta. Skutočne veríme, že vám táto rubrika každý týždeň spríjemní víkend a prinesie niečo užitočné. Do ďalších mesiacov máme pripravených niekoľko noviniek a dávame si tiež záväzok, aby sme neustále prinášali zaujímavejšie novinky. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

No teraz si už vychutnajme exkluzívnu nádielku až desiatich TOP gadgetov v tento špeciálny deň, ktorý bude akýmsi odrazovým mostíkom do ďalších mesiacov. Opäť pripomíname, že ak máte aj vy nejaké tipy na zaujímavé zariadenia či príslušenstvo z Číny, neváhajte nám ich poslať.

Xiaomi uterák

Cena: 6,16 €

Začneme ďalším z mnohých unikátnych gadgetov spoločnosti Xiaomi. V tomto prípade si v krátkosti predvedieme Xiaomi uterák, ktorý sa vyznačuje najmä prvotriednou kvalitou vďaka špeciálnym tkanivám zo Švédska, ktoré zamedzujú šíreniu baktérií alebo vytváraniu nepríjemného zápachu pri nedokonalom sušení. K dispozícii je aj trojica moderných farebných prevedení.

Kúpiť Xiaomi uterák za 6 €


zdroj fotografie: GearBest

Xiaomi pero

Cena: 2,87 €

Ešte pred niekoľkými mesiacmi predstavilo Xiaomi svoje luxusné pero. Toto Pero sa vyznačuje prémiovým dizajnom, ktorý zapadne aj do luxusnej kancelárie akéhokoľvek manažéra či právnika. Tuha pera ja vyrábaná vo Švajčiarsku, pričom náplň je dodávaná od kvalitného výrobcu z Japonska. Prešlo aj mnohými testami, aby bol výsledný produkt na naozaj vynikajúcej úrovni.

Kúpiť Xiaomi pero za 3 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Inteligentné svetlo na bicykel

Cena: 15 €

Na prvý pohľad len obyčajné svetlo na bicykel, ktoré však dokáže oveľa, oveľa viac. Prvou praktickou vlastnosťou je dobíjateľná 900 mAh batéria pomocou klasického USB kábla. Perfektne poslúži aj svetelný senzor, ktorý zariadenie automaticky uvedie do prevádzky. Keď teda senzor zistí, že je tma, svetlo sa automaticky rozsvieti. Svetlo, samozrejme, svieti len počas bicyklovania a po dvoch minútach nečinnosti sa automaticky vypne.

Kúpiť Inteligentné svetlo na bicykel za 15 €

zdroj fotografie: Banggood

BlitzWolf nabíjačka do auta so 4 USB portami

Cena: 8,61 €

Nabíjačka do auta sa vždy zíde a všetci vodiči tento šikovný gadget nesmierne oceňujú. Známa spoločnosť BlitzWolf si však povedala, že klasickú nabíjačku trochu „vytuninguje“. Výsledkom je teda nabíjačka, ktorá má celkovo až 4 USB porty, pričom jeden z nich podporuje rýchlonabíjanie Qualcomm Quick Charge 2.0 alebo Power 3S. Zvyšné 3 porty pracujú s výstupnými hodnotami 5V/2,4A.

Kúpiť BlitzWolf nabíjačku do auta so 4 USB portami

zdroj fotografie: Banggood

Športové Bluetooth slúchadlá Bakeey S4

Cena: 9,57 €

Vášniví športovci potrebujú kvalitné slúchadlá, ktoré by im pri ich činnosti neprekážali. Slúchadlá Bakeey S4 sú tak ideálnou voľbou. Vďaka technológií Bluetooth 4.1 ich môžeš spárovať s akýmkoľvek smartfónom. So 70 mAh batériou vydržia slúchadlá prehrávať hudbu až 6 hodín. Následne sa dajú dobiť na 100 % už za 1 hodinu.

Kúpiť slúchadlá Bakeey S4 za 10 €

zdroj fotografie: Banggood

FM prijímač pre smartfón

Cena: 5,74 €

Ak sa ti v tvojom novom smartfóne cnie za FM rádiom, máme pre tebe riešenie. Tento FM prijímač vyniká svojou jednoduchou konštrukciou a ovládaním. Pre pripojenie tohto gadgetu k smartfónu slúži 3,5 mm jack. Na LCD displeji môžeš vidieť všetky potrebné informácie, ako frekvenciu rádiovej stanice či stav nabitia batérie. Na výber sú dve farebné prevedenia.

Kúpiť FM prijímač pre smartfón za 6 €

zdroj fotografie: Banggood

Bezdrôtová smart home kamera s nočným videním

Cena: 17,23 €

Zabezpečenie domu je dnes už bežnou záležitosťou. Existuje veľa možností ako na to a táto bezdrôtová kamera je jednou z nich. Svoju prácu spoľahlivo odvedie aj v nočných hodinách, kedy využije kvalitné nočné videnie. Videá je možné ukladať na pamäťovú kartu s maximálnou kapacitou 64 GB. Tie kamera zachytáva v HD kvalite pri 25 fps. Vďaka Wi-Fi pripojeniu navyše môžeš sledovať situáciu v tvojom dome odkiaľkoľvek.

Kúpiť bezdrôtovú kameru s nočným videním za 17 €

zdroj fotografie: Banggood

Mini chladnička s USB

Cena: 19,35 €

Potrebuješ mať v lete svoj obľúbený nápoj vždy dobre vychladený? Ak áno, určite si zaobstaraj túto šikovnú chladničku, ktorá dokáže vychladiť aj 330 ml plechovku. Nápoje dokáže schladiť na minimálnu teplotu už do 5 minút od zapojenia. Napájanie je riešené prostredníctvom USB portu. Pre zobrazenie teploty nápoja je k dispozícií LED displej.

Kúpiť mini chladničku s LED displejom za 19 €

zdroj fotografie: Banggood

Bluetooth reproduktor Zealot S9

Cena: 15,31 €

Prenosný reproduktor s dlhou výdržou batérie a kvalitným zvukom neodmietne žiaden cestovateľ. Zealot S9 má vstavanú 2400 mAh batériu. S ňou dokáže prehrávať hudbu nepretržite až 12 hodín. Svoju hudbu môžeš navyše prehrávať priamo z pamäťovej karty alebo prepojiť reproduktor so smartfónom.

Kúpiť reproduktor Zealot S9 za 15 €

zdroj fotografie: Banggood

Netradičné zadné svetlo na bicykel

Cena: 7,22 €

Bezpečnosť cyklistov na cestách je mnohokrát podceňovaná, a preto by im nemali chýbať reflexné prvky. S týmto naozaj netradičným zadným svetlom zaujme cyklista pozornosť každého vodiča. Svetlo je vyrobené z odolných materiálov a navyše je aj odolné voči vode. Fungovať môže v dvoch režimoch, a to ako nepretržité svetlo alebo v režime blikania. Napájanie zabezpečujú dve vymeniteľné batérie typu CR2032.

Kúpiť zadné svetlo na bicykel za 7 €

zdroj fotografie: GearBest

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
15%
Páči sa mi to
74%
Chcem to
4%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]