Nepochybne už môže každý z nás povedať, že prebiehajúci rok bude patriť bezrámikovým smartfónom. Čoraz viac výrobcov smartfónov má alebo chystá svoje bezrámikové zariadenie. Inak to nie je ani u čínskej spoločnosti Elephone, ktorá už nejaký ten piatok dozadu prišla s modelom Elephone S8.

Čínsky Elephone sa v minulosti „preslávil“ svojou stratégiou predstaviť čo najviac nových modelov za čo najkratší čas. Bežne sa stávalo, že behom jedného týždňa odhalili aj dva modely. Postupom času sa však spoločnosť upokojila a prestala chŕliť toľko modelov. Ich inžinieri totižto pilne pracovali na vlastnom bezrámikovom smartfóne, Elephone S8. Ten si ako ikonu berie práve Xiaomi Mi MIX, ktorému chce podľa výrobcu aj konkurovať.

Masívny bezrámikový displej a elegantný dizajn

Elephone S8 môžeme zaradiť medzi phablety kvôli jeho väčším rozmerom. Tie sú presne 152 x 80.7 x 8.6mm pri hmotnosti 195 gramov. Na prednej strane sa rozprestiera masívny 6-palcový bezrámikový displej s jemným 2K rozlíšením (2560 x 144 px). Sledovanie videí či fotografií bude preto na tomto zariadení doslova zážitok.

Koncepciou je displej veľmi podobný tomu v Mi MIX. Všetky komponenty boli presunuté pod displej, kde nájdeme domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov, predný 8 MPx selfie fotoaparát od Sony aj senzor automatického jasu. Elephone S8 sa nemusí hanbiť ani za svoj dizajn, ktorý pôsobí naozaj elegantne. Zadná strana bola pokrytá sklom, ktoré pri dopade svetla vytvára efektný odraz.

Hardvér vyššej strednej triedy

Výkon Elephone S8 je spomedzi cenovo dostupných bezrámikových smartfónov najvyšší. V tele smartfónu totižto tiká desaťjadrový procesor MediaTek Helio X25, ktorého každé jadro je taktované na 2.5 GHz. Spolu so 4 GB operačnou RAM pamäťou je zaručený bezproblémový multitasking spustených aplikácií. Pre používateľské dáta je k dispozícii 64 GB interné úložisko, ktoré nie je možné ďalej rozšíriť cez microSD karty.

Veľkým lákadlom Elephone S8 je aj papierovo veľmi slušný fotoaparát. Ten na zadnej strane ponúka rozlíšenie 21 MPx, pričom ide o snímač od spoločnosti Sony. Konkrétny model ani špecifikácie bohužiaľ uvedené neboli, no fotoaparát dokáže nahrávať 4K video. Nechýba ani prisvetľovací LED blesk. Celý smartfón napája slušná 4000 mAh, ktorej dá najviac zabrať displej s jemným rozlíšením. Poteší aj podpora rýchleho nabíjania cez reverzibilný USB Type-C konektor. Operačným systémom novinky od Elephone je najnovší Android 7.1 v takmer čistej podobe. Výrobca doplnil len niekoľko vlastných funkcií.

Jack chýba, plné LTE nie

Možno pre teba bude sklamaním, že Elephone S8 neobsahuje 3,5 mm audio jack. Žiaľ, aj absencia tohto komponentu sa už pomaly stáva trendom a mnoho výrobcov ho zo svojich zariadení odstraňuje. Na druhú stranu sa môžeš tešiť na rýchly LTE internet kdekoľvek na území Slovenska, keďže v podpore sa nachádza pre nás dôležité B20 pásmo, teda 800 MHz frekvencia.

Samozrejmosťou je DualSIM slot pre dve nanoSIM karty, WiFi 802.11a/b/g/n/ac, GPS s Glonass aj novší Bluetooth. Výrobca sa taktiež chváli kvalitným a hlasným reproduktorom umiestneným na spodnej hrane zariadenia.

Cena, aká tu ešte nebola

Ako to už pri čínskych smartfónoch býva, vždy nás prekvapia svojou cenou. Vzhľadom na výbavu má Elephone S8 veľmi atraktívnu cenovku. Aktuálne si ho môžeš zakúpiť v exkluzívnom modrom prevedení prvýkrát z európskeho skladu za cenu pod 200 €. Vďaka kupónu, ktorý nájdeš vo FonTech Shope, ho získaš za skvelých 197 €, čo je doposiaľ vôbec najnižšia cena tohto smartfónu. Doma ho pritom môžeš mať expresne rýchlo. Doprava z európskeho skladu zaberie len 3 až 7 dní. Ideálna príležitosť ku kúpe.

Kúpiť modrý Elephone S8 z EU skladu za exkluzívnych 197 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Tento má opäť obmedzené množstvo aplikovaní (len 12 ks pre celú Európu), preto ak ťa smartfón zaujal, dlho neváhaj. Nezabudni ani na poistenie zásielky, ktoré nie je drahé.

Kupón aktivuješ v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom