Jeden z najznámejších čínskych výrobcov smartfónov, spoločnosť Xiaomi, sa pomerne aktívne angažuje aj v oblasti rôznych gadgetov. Už dlhšiu dobu tak úspešne vyrába nielen doplnky k samotným telefónom, ale aj prepracované inteligentné televízie či nesmierne zaujímavý dopravný prostriedok.

Xiaomi kolobežka

Cena: 276 €

Týmto dopravným prostriedkom je elektrická kolobežka, ktorá dokáže uľahčiť a hlavne urýchliť tvoje presúvanie nielen po meste. Zaujať ťa môže už na prvý pohľad svojím športovým, no stále elegantným minimalistickým dizajnom. Na zahodenie nie je ani čierne farebné vyhotovenie, ktoré v kombinácii s červenou zaručene upúta pohľady okolia. Celá kolobežka váži dokopy len 12,5 kg, pričom najväčšiu časť z tejto hmotnosti tvorí kvalitná hliníková konštrukcia.

Svoj značný podiel na nej nesie aj elektromotor s maximálnym výkonom 500 W. Ten dokáže ponúknuť dostatok „šťavy“ na jazdu v rýchlosti až 25 km/h. Samozrejmosťou sú aj kvalitné diskové brzdy, pričom sa dostalo aj na E-ABS systém, ktorý sa postará o okamžité zastavenie už na pár metroch. Priamo na konštrukcii je pripevnená aj vysokokapacitná batéria (280 Wh), ktorá dokáže kolobežku poháňať až na vzdialenosť 30 km. O jej zostávajúcej kapacite informuje majiteľa hneď štvorica LED diód, ktoré sú umiestnené priamo na riadidlách.

Kúpiť elektrickú Xiaomi kolobežku za 275 € bez DPH
Zľavový kupón wsseucn60 

Spoločnosť Xiaomi však nezabudla ani na tradičné osvetlenie, ktoré poslúži na ochranu „vodiča“ počas nočnej jazdy. Ten sa však nijakým spôsobom nemusí obávať ani prípadného slabšieho dažďa, nakoľko Xiaomi kolobežka disponuje aj certifikáciou IP54. Čerešničkou na torte je však samotná cena, ktorá po zadaní kupónu wsseucn60 klesne na famóznych 275 € z pôvodných 452 €, čo je rozdiel až 177 €. Pri výbere dodania cez Priority Mail for Electric Scooter Only sa navyše vyhneš platbe DPH. Doprava je pritom úplne zadarmo.

Xiaomi Mi TV 4A

Cena: 184 €

Nebolo to až tak dávno, kedy Xiaomi predstavilo svoj doposiaľ najlacnejší inteligentný televízor, ktorý nesie označenie Xiaomi Mi TV 4A. Ten je zároveň vôbec prvým televízorom od tohto výrobcu, ktorý si môžeme vcelku jednoducho objednať aj k nám na Slovensko. Tento nesmierne lákavý produkt zaujme najmä svojou nízkou cenou, ktorá dokonca podlieza cenu priemernej hlúpej telky predávanej priamo u nás. Ponúka 32-palcový LCD displej s HD Ready rozlíšením (1366 x 768 pixelov) a obnovovacou frekvenciou 60 Hz.

Hoci nejde o obrazovku s najjemnejším rozlíšením, vynahrádza to nižšie uvedenou cenou. Za zobrazovacím panelom sa nachádzajú vcelku solídne parametre čítajúce 4-jadrový procesor Amlogic 962-SX, ktorý kooperuje s grafickým akcelerátorom Mali-450 MP3. Okrem toho je k dispozícii 1 GB RAM pamäte, pričom sa dostalo aj na 4 GB interného úložiska. Táto výbava zabezpečuje bezstarostnú konzumáciu multimediálneho obsahu, ako aj nenáročných hier. Tie sa spúšťajú priamo na systéme Android TV, ktorý je obalený do špeciálne prispôsobenej nadstavby MIUI TV.

Kúpiť Xiaomi Mi TV 4A za 184 € bez DPH
Zľavový kupón MTV32E 

V tomto systéme sa tak nachádzajú viaceré zaujímavé vychytávky vrátane filtra nebezpečnej modrej farby, ktorá nepriaznivo vplýva na náš zrak. Samozrejmosťou je aj kvalitný audio výstup, ktorý je zabezpečovaný skrz dvojicu Dolby Virtual reproduktorov. Tak ako v predošlom prípade, aj tu prichádza to najlepšie až na koniec. Cena Xiaomi Mi TV 4A totiž klesne po zadaní kupónu MTV32E na 184 €. Pri výbere dopravy EU Express sa tiež vyhneš platbe DPH, no musíš počítať s 8-eurovým poštovným.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom