banner-le-max-2
S narastajúcim znečistením ovzdušia na našej planéte, ktoré je z veľkej časti spôsobené aj výfukovými plynmi z áut, čoraz viac technologických spoločností prichádza s ekologickými riešeniami dopravy. V móde sú v súčasnosti elektrické autá, ktoré vo vývoji napredujú míľovými krokmi. Ekologicky však začínajú myslieť aj známi čínski výrobcovia elektroniky, u ktorých sa taktiež pomaly, ale isto rozširuje výroba elektrických dopravných prostriedkov.

K zlepšeniu ekologickej situácie sa pridáva aj známe LeEco, ktoré podobne ako Xiaomi prišlo s vlastnou elektrickou kolobežkou. Tá od LeEco na prvý pohľad zaujme veľmi moderným dizajnom a jej celkový vzhľad je podobný klasickým kolobežkám. Elektrická LeEco kolobežka je k dispozícii v dvoch verziách, ktoré sa líšia použitým materiálom, výkonom batérií, ale aj cenou.

leeco-elektricka-kolobezka
zdroj fotografie: LeEco

Kúpiť LeEco Le Max 2 so Snapdragonom 820 za 190 €!

Lacnejšia verzia kolobežky stojí 1599 juanov, čo je približne 220 €. Jej konštrukcia je vyrobená z hliníka, vďaka čomu je dostupná v rôznych farebných prevedeniach. Hmotnosť hliníkovej verzie tejto kolobežky je 7,7 kg a nosnosť 90 kg. 131 Wh batéria v hliníkovom tele poskytne výdrž na 14 km dojazd, pričom maximálna rýchlosť je 20 km/h. Dobitie batérie o tejto kapacite trvá 2,5 hodiny.

leeco-elektricka-kolobezka-4
zdroj fotografie: LeEco

LeEco do svojej ponuky zaradilo aj model vyrobený z ľahších a pevnejších uhlíkových vlákien. Jeho hmotnosť je 7,4 kg a batéria má v tomto prípade kapacitu až 200 Wh. To by malo postačiť na dojazd o dráhe dlhej 21 km. Nabitie väčšej batérie potrvá 3,5 hodiny. V prípade, že sa batéria vybije, je samozrejme možné kolobežku poháňať silou vlastných nôh.

leeco-elektricka-kolobezka-3
zdroj fotografie: LeEco

Oba modely elektrickej LeEco kolobežky sú postavené na prednom kolese s priemerom 6,5″ a zadnom s priemerom 6″. Maximálny výkon elektrického motora je 280 wattov, vďaka čomu kolobežka vyjde kopec s 12° stúpaním. Kolobežku je taktiež možné zložiť, vďaka čomu si ju môžeš zobrať do vlaku či autobusu. Riadidlá kolobežky sú osadené okrem 5 wattového LED svetla aj jednoduchým LED displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť či stav batérie.

leeco-elektricka-kolobezka-2
zdroj fotografie: LeEco

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP