Medzi smartfónmi renomovaných, teda vo väčšine prípadov nečínskych výrobcov, nie je ľahké nájsť taký, ktorý je zameraný na výdrž batérie. Kvôli pár milimetrom v hrúbke konštrukcie a vzhľadu sú ochotní používať také malé batérie, s ktorými má používateľ niekedy problém vydržať čo i len jeden deň.

Akonáhle však zákazník spozná ponuku čínskych výrobcov, otvoria sa mu úplne nové možnosti, a to vrátane smartfónov zameraných na výdrž batérie. Kým akumulátory pod 3000 mAh zvyčajne ponúkajú iba priemernú či podpriemernú výdrž, pri 4000 mAh, 5000 mAh či dokonca 7000 mAh batériách je už situácia omnoho lepšia. Do takýchto extrémov sa rozhodol zájsť aj výrobca Doogee, ktorého klenotom je momentálne model BL7000.

Mohutná konštrukcia
doogee bl7000

zdroj fotografie: Doogee

Keďže je smartfón dodávaný s dvakrát väčšou batériou ako konvenčné smartfóny, musela sa na konštrukcii niekde prejaviť. Celkové rozmery činia 156 x 76 x 11 milimetrov a hmotnosť sa zastavila na úrovni 220 gramov. Používateľ teda pocíti, že sa jedná o hrubší a ťažší kúsok, no s tým musí už pri kúpe počítať. Konštrukcia je vyrobená zo základných troch materiálov. Kým zadnú stranu pokrýva prekvapivo koža, na prednej je to už tradične sklo a obe strany oddeľuje po bokoch kovový rám.

S dôrazom na veľkosť pamätí a výdrž batérie

Displej výrobca napriek veľkosti batérie nemusel zväčšovať a nachádza sa tu teda bežný 5.5-palcový IPS panel s FullHD rozlíšením. Silu na chod operačného systému Android 7.0 Nougat dodáva procesor MediaTek MT6750T s ôsmimi jadrami na najvyššej frekvencii 1.5 GHz. Nezaháľa však ani slušná 4 GB pamäť RAM a veľké 64 GB úložisko. V prípade nedostatku úložiska je k dispozícii aj rozšírenie microSD kartou o ďalších 128 GB.

doogee bl7000

zdroj fotografie: Doogee

Absolútne najväčším lákadlom Doogee BL7000 je však jednoznačne obrovská 7060 mAh batéria. Tá postačí na 15.7 hodín hrania 3D hier, 20 hodín prehrávania FullHD videí či 35 hodín navigácie cez GPS. Prítomné je aj rýchle nabíjanie pri výstupe 12V/2A, ktoré dokáže poskytnúť energiu na jeden deň už za 10 minút.

13 MPx vpredu, vzadu hneď dvakrát

Nechýba ani trojica fotoaparátov od Samsungu. Na zadnej strane nájdeme dva 13 MPx snímače s PDAF zaostrovaním, dvojnásobným optickým zoomom a vytváraním fotografií s bokeh efektom. 13 MPx fotoaparát dostala aj predná strana, pričom je nabitý rôznymi skrášľovacími režimami.

doogee bl7000

zdroj fotografie: Doogee

Plné LTE a skvelá predpredajová cena

Zabudnúť nesmieme ani na skvelo prístupný snímač odtlačkov prstov na prednej strane, DualSIM a úplnú podporu slovenských LTE sietí. E-shop Banggood už stihol spustiť aj predpredaj za dočasne zníženú cenu. Dostupné sú pritom tri farebné prevedenia — modré, čierne a zlaté.

Kúpiť Doogee BL7000 za 134 €
Zľavový kupón bl7000

V košíku stačí použiť kupón bl7000 a cena sa zníži na bravúrnych 134 €. Poštovné je opäť zadarmo, no je dobré sa pripraviť aj na platbu DPH, ktoré sa môže vyšplhať na niečo cez 30 €.

doogee bl7000

zdroj fotografie: Screenshot / Banggood

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú