banner-honor-8
DJI je čínska spoločnosť, ktorá sa zameriava na výrobu dronov. V jej portfóliu nájdete okrem profesionálneho Inspire 1 aj dronov pre nás, ,,bežných smrteľníkov“. Určte ste už niečo počuli o sérii Phantom. Tá teraz dostala nového súrodenca, DJI Mavic Pro.

Spoločnosť DJI v New Yorku predstavila nový prírastok do rodiny dronov. Model Mavic Pro rieši najväčší problém série Phantom – rozmery. Tento problém výrobca vyriešil pomocou ramien rotorov, ktoré sa dajú zložiť a zapadajú tak do tela. V zloženom stave má dron rozmery len 83 x 83 x 198 mm a bez väčších problémov ho teda vložíte do batohu. Hmotnosť sa zastavila na hodnote 743 gramov.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mavic_pro_01

Zmenšenia sa dočkal aj ovládač, ktorý má teraz oveľa prívetivejšie rozmery. Nachádza sa na ňom displej, ktorý zobrazuje všetky potrebné údaje k bezpečnému letu. Do spodnej časti ovládača sa umiestňuje smartfón pre náhľad kamery z drona. Samotná kamera ponúka záznam videa v 4K rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu, prípadne nižšie, FullHD rozlíšenie s 96 fps. V podpore je aj možnosť zhotovovania snímok, a to pri rozlíšení 12 MPx s maximálnou rýchlosťou uzávierky 8 sekúnd.

Poteší aj podpora vytvárania fotografií do bezstratového RAW formátu. Nevýhodou však môže byť skutočnosť, že sa kamera nedá od tela dronu oddeliť. Na sedem kilometrov sa zväčšila vzdialenosť, na ktorú môžete s dronom od ovládača doletieť. Maximálna rýchlosť v ideálnych podmienkach dosahuje 65 km/h. Ak si však chcete užiť čo najdlhší let, ktorý podľa DJI môže trvať na jedno nabitie až 27 minút, budete sa musieť krotiť a Mavic Pro ,,hnať“ len na 25 km/h. Priemerná dĺžka letu je však odhadovaná na 21 minút.

dji-mavic-pro-drone-2618-0

Samozrejme, nový Mavic Pro je plne nabitý rôznymi senzormi. Spolu s piatimi kamerami, GPS a GLONASS s dvomi ultrazvukovými meračmi vzdialenosti zabezpečujú, že dron ,,vidí“ všetky okolité prekážky vo vzdialenosti 15 metrov, a taktiež sa dokáže presne vznášať, čo by malo zabrániť poškodeniu nešikovnosťou pilota. Disponuje aj technológiou sledovania objektu. Stačí teda nastaviť, aby vás dron sledoval a vy sa už nemusíte o nič iné starať. Ďalšou zaujímavou funkciou je ovládanie gestami. Ak si chcete vytvoriť fotografiu, stačí na dron jednoducho zamávať. DJI Mavic Pro však nie je žiadna lacná hračka a prípadní záujemcovia si musia nachystať 1199 €.

mavic_pro

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom