Ako sa aj dalo predpokladať, minuloročné Xiaomi Mi MIX jednoznačne nastolilo nový trend v smartfónoch. Ide o zužovanie rámikov okolo displeja, ktorým sa vybralo mnoho výrobcov, vrátane malých čínskych spoločností. 

Jedným z nich je aj Bluboo a jeho najnovší počin Bluboo S1. Dizajnom smartfón nápadne pripomína práve Mi MIX a jeho ďalšie klony ako Doogee Mix či Maze Alpha. Väčšinu konštrukcie teda tvorí sklo, pričom na prednej strane je to Gorilla Glass 4. Pod ním sa nachádza 5.5-palcový displej s FullHD rozlíšením a 2.5D zahnutím po bokoch. Dostatok výkonu zabezpečuje osemjadrový procesor MediaTek Helio P25, 4 GB pamäť RAM a 64 GB interné úložisko. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat.

Výborné špecifikácie za super cenu

bluboo s1
zdroj fotografie: GearBest

Bluboo sa okrem trendu bezrámikových displejov vybralo aj trendom duálnych fotoaparátov a zadnú stranu tak vybavilo 16 MPx primárnym a 3 MPx sekundárnym snímačom. Pre selfie fotky je potom dostupný 8 MPx fotoaparát. Z ďalšej výbavy stojí za zmienku napríklad snímač odtlačkov prstov, ktorý je zakomponovaný v prednom domovskom tlačidle. Poteší aj DualSIM podpora a plná LTE výbava (vrátane 800 MHz frekvencie). Celý smartfón poháňa 3500 mAh batéria, čo je na danú výbavu jemne nadpriemerná kapacita.

Koľko teda naozaj stojí tento bezrámikový kúsok?

bluboo s1
zdroj fotografie: GearBest

Kúpiť Bluboo S1 za 142 €
4 GB RAM/64 GB ROM, plné LTE

Za značkový smartfón s takýmto futuristickým dizajnom by musel človek vysoliť aj viac ako 600 €. Výrobcovi Bluboo sa ale podarilo cenovku nastaviť poriadne nízko. Za model Bluboo S1 si nepýta 600 €, ani 300 €, ani 200 € a dokonca ani 150 €. Cena sa tak zastavila na veľmi lákavej hodnote 142 €, pričom doručenie je úplne bezplatné. Tým ale koncová cena nemusí skončiť, keďže čo to si môžu vypýtať aj colníci pri dovoze na Slovensko. DPH vychádza pri danej sume na niečo cez 30 € aj s poplatkom za colné konanie pre poštu.

bluboo s1
zdroj fotografie: GearBest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú