AnTuTu je v smartfónovom priemysle snáď najznámejšia aplikácia pre testovanie hrubého výkonu. Aj keď vyberanie nového zariadenia na základe výsledkov v benchmarkoch nie je správne, tieto aplikácie slúžia aspoň na aký-taký prehľad v pokroku výkonu. 

AnTuTu pre lepší prehľad každý mesiac zverejňuje TOP 10 najvýkonnejších smartfónov na základe reálnych výsledkov od používateľov. Pre čo najobjektívnejší výsledok spraví priemer z aspoň 1000 používateľských testov. Prvé porovnanie sa týka úplne všetkých smartfónov, teda nezávisle od operačného systému. Prvých päť priečok obsadzujú vlajkové lode Applu, iPhone 7 Plus a iPhone 7, Samsungu Galaxy S8+/ S8 a novučičké Xiaomi Mi6. Zvyšných päť priečok už obsadzujú smartfóny od ázijských výrobcov, ako napríklad OnePlus 3T, LeEco Le Pro 3 či Smartisan M1L.

antutu
zdroj fotografie: AnTuTu

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi6 je ďalší fenomenálny smartfón od Xiaomi! Má len jeden vážny (dočasný) nedostatok

Ďalší zoznam sa týka výhradne iOS zariadení. Okrem najnovších iPhonov si perfektné miesto zaslúžil aj 9.7-palcový iPad Pro či iPhony z minulého roka. Rebríčku Androidov kraľuje Xiaomi Mi6, vlajkové lode Samsungu a za nimi sa umiestnili už len high-endy prevažne od čínskych výrobcov. Veľmi sa darí minuloročnému OnePlus 3T, LeEco Le Pro 3 či ZUK Edge. Za týmito parádnymi benchmarkovými číslami stoja najmä procesory Snapdragon 835, Exynos 8895 (Galaxy S8), Snapdragon 821 a Snapdragon 820. Momentálne čakáme na príchod phabletu Galaxy Note 8 a iPhonu 8, ktoré by ešte v benchmarkoch mohli poriadne zamiešať karty. OnePlus 5 už predstavený bol, ale kým sa zahreje v benchmarkoch, ešte nejaký čas potrvá.

zdroj fotografií: AnTuTu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom