GSM: 850/900/1800/1900
WCDMA: 900/2100
4G LTE: 2100/1800/2600/800
154x76x8.2 mm, 175 g
5,5" obrazovka s IGZO technológiou, rozlíšenie 1920 x 1080 (FullHD), 401 ppi
MediaTek Helio X27, 10 jadier
2 x Cortex-A72 2,6 GHz, 2 x Cortex-A53 2,0 GHz, 4 x Cortex-A53 1,6 GHz
GPU: Mali-T880 MP4 875MHz
4 GB
Android 6.0 Marshmallow
32 GB, podpora microSD do 256 GB
Duálny fotoaparát: 2 x Sony IMX258 (4864 x 1736 pixelov), HDR, PDAF
Video: 2160p@30fps, 1080p@30fps
Selfie fotoaparát: 13 MPx, SAMSUNG S5K3L8 (4864 x 2736 pixelov), video 1920 x 1080 pixelov
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4/5GHZ, dual band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 4.1, GPS, AGPS, Glonass, USB Type-C, DualSIM
3780 mAh, rýchle nabíjanie Pump Expres Plus
Proximity senzor, akcelerometer, gyroskop, FM rádio, snímač odtlačkov prstov, 3,5 mm jack, notifikačná LED dióda
+ Dizajn a konštrukcia
+ Displej
+ Multitasking
+ Všetky LTE pásma
- Kvalita fotoaparátov
- Systém potrebuje doladiť
- Kvalita reprodukcie hudby
- Snímač odtlačkov prstov
Elegantný dizajn nie je všetko a UMIDIGI Z Pro v niektorých aspektoch za konkurenciou mierne zaostáva. Výrobca mohol viac pozornosti venovať prekladu a plynulosti systému či duálnemu fotoaparátu. Napriek tomu ide o pomerne dobrého zástupcu strednej triedy, ktorý menej náročnému používateľovi vyhovie aj pri náročnejších úlohách.
Nie je to tak dávno, čo sa v našej redakcii ocitol smartfón UMI Z, ktorého premiéra prebehla ešte začiatkom tohto roka. V tomto testovaní sa však zameriame na inovovaného súrodenca s prívlastkom „Pro“. Ten už ale prichádza pod rebrandovaným názvom spoločnosti – UMIDIGI. Model Z Pro sa však so svojím súrodencom podobá ako vajce vajcu a najväčší rozdiel medzi týmito smartfónmi tak tkvie vo fotoaparáte.
Aj tento fakt svedčí o tom, že sa spoločnosť UMIDIGI snaží vyrovnať konkurenčným výrobcom. So skvelou cenovkou a výkonným hardvérom, ktorý je doplnený práve o duálny fotoaparát, a tak UMIDIGI Z Pro môže pokojne niesť titul vlajkovej lode výrobcu. Je však táto zmena oproti jeho „dvojčaťu“ dostatočná na to, aby sa výrobcovi podarilo prilákať potencionálnych zákazníkov?
Balenie
Potrebný základ v odolnom kove
- Smartfón UMIDIGI Z Pro
- Kábel typu USB Type-C
- Nabíjací adaptér s výstupmi 5V/7V/9V = 1.67A, 12V = 1.25 A
- Ihla na otvorenie slotu pre nanoSIM karty a pamäťovú kartu
- Návod vo viacerých jazykoch vrátane angličtiny
Konštrukcia a dizajn
Dvojník svojho súrodenca
Pri spoločnosti UMIDIGI sme aj v minulosti mohli zazrieť dizajnové kúsky, ktorých krivky sa až nápadne podobali na prémiové modely iných výrobcov. Tento fakt platí aj pri modeli Z Pro. Z diaľky sa môže neskúsenému oku bežného používateľa zdať, že sa táto novinka s duálnym fotoaparátom podobá na omnoho výkonnejší model z ponuky kalifornského výrobcu. Aj napriek tomu sa spoločnosť dokázala so spracovaním modelu Z Pro popasovať veľmi dobre.
Línie bočných hrán síce nie sú dokonale zaoblené, no smartfón príjemne padne do ruky. Hneď po prvom uchopení ma zaujal 5,5“ displej prednej steny zariadenia s 2.5D zahnutím po stranách. Nad ním nájdeme povinnú výbavu v podobe selfie fotoaparátu a potrebných snímačov. Po pravej strane reproduktora pre volania nechýba ani notifikačná LED dióda. Spodná časť pod obrazovkou obsahuje snímač odtlačkov prstov. Ten zároveň slúži aj ako domovské tlačidlo a vedľa neho sa tiež nachádzajú dve senzorové tlačidlá, ktoré výrobca pred pohľadom používateľa ukryl priam dokonalo.
Pohľad na ľavú bočnú stranu nám odhaľuje slot pre pamäťovú kartu a SIM karty. Náprotivná bočná strana je vybavená tlačidlami ovládania hlasitosti a napájania. Ich kvalita však mohla byť na vyššej úrovni, keďže v uložení nesedia úplne dokonale. Vrchná strana smartfónu obsahuje iba 3,5 mm jack, ktorý je aj napriek moderným trendom stále veľmi žiadaným prvkom výbavy. Do spodnej časti umiestnil výrobca konektor USB Type-C. Po jeho stranách môžeme nájsť mriežky reproduktorov.
V tomto prípade ale ide o dizajnový klam, pretože zvuk reproduktora vychádza iba z pravej strany. Ľavá časť ukrýva mikrofón pre volania. Dostávame sa k zadnej stene, kde sa môj zrak upriamil na fotoaparát. Laserové zaostrovanie modelu Z v tomto prípade nahradil výrobca druhou šošovkou. Po pravej strane duálnej fotoaparátu je umiestnená prisvetľovacia LED dióda. Zvyšok zadnej strany nám odhaľuje už len rebrandovaný názov spoločnosti a predely pre antény.
Displej
Sýtejšie farby
Ako som už spomínal v predchádzajúcich riadkoch, model UMI Z a UMIGIGI Z Pro zdieľajú mnoho aspektov, od dizajnu až po hardvérovú výbavu. To sa týka aj použitého zobrazovacieho panela, ktorý pochádza z výrobnej linky spoločnosti Sharp. Tá dodáva pre tieto modely 5,5“ displej s FullHD rozlíšením a technológiou IGZO. Displej samotný je spracovaný veľmi dobre a zahnuté okraje v 2,5D tvare len spríjemňujú prácu so smartfónom. Počas celého testovania som bol kvalitou displeja príjemne prekvapený. Keďže v útrobách modelu Z Pro drieme čip od spoločnosti MediaTek, tak v Nastaveniach som si mohol prispôsobiť farebné možnosti obrazovky.
Aplikácia známa ako MiraVision umožňuje prispôsobiť kontrast, sýtosť, teplotu farieb a efekty zobrazovania. Pri nastavení režimu „Jasné farby“ však displej získa presýtené farby, ktoré už nepôsobia prirodzene. Ďalším bonusom tejto aplikácii je aj funkcia pre ochranu očí v nočných podmienkach alias „BlueLight Defender“. Pre zlepšenie prehrávania videí je v nastaveniach obrazovky špeciálny režim „ClearMotion“. Jeho úlohou je zvýšiť plynulosť prehrávania videí. V skutočnosti sa prínos tejto funkcie zdal byť len minimálny. Pozorovacie uhly displeja sú vzhľadom na strednú triedu pomerne kvalitné, no menšie problémy malo UMIDIGI Z Pro s jasom.
Maximálna hodnota jasu displeja poslúži dobre najmä počas jasných slnečných dní, ktorým sa obrazovka dokáže dobre prispôsobiť aj pomocou automatickej regulácie jasu. Príliš ma však neoslovil minimálny jas, pretože v tmavom prostredí svieti displej silnejšie ako by bolo vhodné. Celkovo na mňa obrazovka smartfónu urobila dobrý dojem, no zaskočila ma citlivosť na dotyk, ktorá nebola vždy dokonalá. Nejde však o žiadnu zásadnú vadu, no veľmi náročným používateľom by to mohlo pri používaní prekážať.
Výkon a pamäť
Priemernému používateľovi postačí
Srdcom UMIDIGI Z Pro je nový procesor Helio X27 z dielne spoločnosti MediaTek. Skladá sa až z desiatich jadier, ktoré sú rozdelené do troch skupín. O náročné výpočtové úlohy sa stará dvojica jadier Cortex-A72 s taktom 2,6 GHz. Ďalšie dve skupiny sa skladajú zo štyroch jadier, pričom pre nenáročné úlohy sú využívané jadrá Cortex-A53 s taktom 1,3 GHz. Zlatým stredom medzi jadrami je štvorica typu Cortex-A53, ktoré je taktovaná na 2 GHz.
Bohužiaľ, ani 10 jadier nedokázalo dodať smartfónu dostatok výkonu a počas testovania som sa občasne stretával aj s oneskorenými reakciami systému. Výnimočne sa mi dokonca podarilo zaznamenať nečakané ukončenie niektorej z aplikácií. Samozrejme som musel využiť príležitosť a vyskúšať aj schopnosti grafického akcelerátora Mali T880 MP4.
Jeho výkon je celkovo dostatočný, no v niektorých momentoch bolo citeľné, že grafický čip nie je stvorený pre veľmi náročné hry. To ale smartfón nedával najavo prílišným prehrievaním a počas používania som sa nestretol s okamihom, kedy by výrazne stúpla pracovná teplota zariadenia. Kladne hodnotím prítomnosť veľkej operačnej pamäte RAM, ktorej kapacita dosahuje pekné 4 GB.
Vďaka nej nemal testovaný model Z Pro žiadny problém s multitaskingom a pohodlne som si vedel spustiť aj aplikácie, ktoré som používal pred niekoľkými hodinami. Nie príliš náročný používateľ ocení prítomnosť 32 GB interného úložiska pre osobné súbory. V prípade potreby sa tento úložný priestor dá rozšíriť prostredníctvom pamäťovej microSD karty o dodatočných 256 GB.
Operačný systém
Nedokonalý Marshmallow bez nadstavby
Ako u väčšiny modelov tejto spoločnosti, tak aj v prípade modelu Z Pro je predinštalovaným operačným systémom Android vo verzii 6.0 Marshmallow. Ten obsahuje iba minimum úprav, čo je možné vidieť už napríklad pri uzamykacej obrazovke, ktorá poskytuje iba informácie o čase, dátume a rýchly prístup k hlasovému nahrávaniu či spusteniu fotoaparátu. Medzi poslednou spomínanou dvojicou sa nachádza už len ikona odtlačku prsta. Zázraky sa nekonajú ani po odomknutí smartfónu, kde sa nachádza používateľské prostredie čistého Androidu 6.0 Marsmallow.
Notifikačná lišta dostala iba priehľadnejší vzhľad. Prvým potiahnutím sa zobrazia prichádzajúce notifikácie a druhé potiahnutie lišty odkrýva rýchle prepínače, ktoré je možné upraviť iba po sprístupnení nastavení v tuneri. Pre prístup k týmto úpravám je potrebné na malú chvíľu podržať ikonu ozubeného kolieska v notifikačnej lište. Tuner používateľského rozhrania sa potom zobrazí v Nastaveniach, pod Informáciami o telefóne a umožňuje niekoľko dodatočných nastavení, ktorými som si mohol prispôsobiť aj spomínanú notifikačnú lištu.
UMIDIGI Z Pro ma ale sklamalo neúplne preloženým systémom a v mnohých funkciách či nastaveniach som sa stretával s anglickými výrazmi. Na tomto si výrobca mohol dať záležať omnoho viac, keďže táto nedokonalosť je obsiahnutá v mnohých jeho modeloch. Tomu, že sa UMIDIGI snaží postupne zlepšovať aj model Z Pro nasvedčujú aktualizácie. Hneď po zapnutí mi smartfón ponúkol malú aktualizáciu, ktorá opravovala chyby týkajúce sa vyhľadávania Wi-Fi sietí, gravitačného senzora a chybového hlásenia pri vloženej pamäťovej karte.
Predinštalované aplikácie
Čo sa týka predinštalovaných aplikácií, tak v tejto časti výrobca príliš neexceluje a v jeho smartfónoch môžeme nájsť naozaj iba zopár dodatočných programov. Osobne ma potešila prítomnosť FM Rádia, pretože práve na túto aplikáciu výrobcovia vo svojich smartfónoch často zabúdajú. Okrem nej som mal k dispozícii jednoduchého správcu súborov, baterku pre osvetlenie v tme a nechýbali ani aplikácie pre zálohovanie a nahrávanie zvuku.
K ďalším prídavným funkciám patrí aj „Sťahovanie Turbo“. V tomto režime je potrebné mať zapnuté Wi-Fi pripojenie, ale aj dátový prenos, keďže táto funkcia pri sťahovaní súborov kombinuje obe možnosti. Osobitou časťou Nastavení je sekcia „Smart Asisstant“. V nej som si vedel prispôsobiť farbu notifikačnej LED diódy pomocou funkcie Harlequin LED Notification (ďalšia funkcia bez prekladu), no na výber som mal iba 3 možnosti, a to zelenú, modrú a červenú farbu.
Zaujímavou možnosťou sú aj nastavenia tlačidiel ovládania, ktoré dávajú používateľovi na výber využívať neviditeľné senzorové tlačidlá alebo ich softvérový ekvivalent. V tomto prípade som sa stretol s malou chybou. Keď som si zvolil ovládanie zariadenia softvérovými tlačidlami a deaktivoval možnosť ich ukrytia, tak šípka slúžiaca na tento účel bola vedľa tlačidiel stále zobrazená, no vôbec nereagovala. Chyba na istý čas zmizla po opätovnom aktivovaní a následnom deaktivovaní tejto funkcie, no o niekoľko dní sa zjavila znova. Aj to je dôkazom toho, že UMIDIGI má ešte čo zdokonaľovať.
Snímač odtlačkov prstov
K novým inováciám v zabezpečení smartfónov patrí aj ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý tiež nájdeme pod obrazovkou UMIDIGI Z Pro. V Nastaveniach tejto funkcie si smartfón dokáže zapamätať 5 rôznych odtlačkov prstov. Nejedná sa však o príliš kvalitnú časť hardvéru, keďže som sa pri testovaní stretol s niekoľkými nedostatkami. Prvým z nich bolo občasné nerozpoznanie odtlačku prstov, kedy som bol nútený odomknúť zariadenie pomocou vzoru na obrazovke.
Niekedy bol snímač trocha lenivý aj pri používaní a nereagoval na úplne každý dotyk. Tieto nedostatky sa vyskytli len občasne a počas väčšiny času môjho testovania snímač pracoval tak ako má. Malé problémy by ale mohla vyriešiť softvérová aktualizácia. Je však len na výrobcovi, či sa rozhodne svojim zákazníkom priniesť lepší používateľský zážitok.
Výdrž batérie
Negatívne prekvapenie
Spoločnosť pri svojom modeli Z Pro deklaruje pomerne veľkú batériu s kapacitou 3780 mAh. Medzi dnešnými smartfónmi ide teda o slušnú kapacitu, no svojou výdržou ma smartfón prekvapil. Pri testovaní som nevynechal prehrávanie hudby z YouTube. Zahral som si náročnejšie hry a samozrejmosťou bola aj komunikácia cez sociálne siete. Pri slabej batérii som si okrem vlastného módu mohol zvoliť z režimu Intelligent, Marath a Sleep. Každý z nich istým spôsobom dokázal ušetriť niekoľko percent batérie, no v tom prípade boli obmedzené funkcie dátového prenosu, GPS alebo sú ovplyvnené aplikácie na pozadí.
Nastavenia šetriacich režimov sú bohužiaľ ďalším zákutím systému, kde si výrobca nedal s prekladom veľkú námahu. Bežné používanie smartfónu vyústilo do približne jeden a pol dňovej výdrže batérie, no náročnejšie aplikácie si už vybrali svoju daň. Spotreba energie sa pri náročnom používaní výrazne zvýšila a kapacita akumulátora klesala omnoho rýchlejšie akoby som očakával. Vtedy smartfón dokázal na jedno nabitie fungovať približne jeden deň, no potom si už pýtal pripojenie k nabíjaciemu adaptéru.
UMIDIGI Z Pro výrobca vybavil technológiou rýchleho nabíjania. Čas, za ktorý sa tento model dokázal nabiť z 15 % na 90 % sa zastavil na 108 minútach. Zvyšných 10 % batérie smartfónu bolo doplnených približne za ďalších 17 minút. Veľké prekvapenie však prišlo pri zisťovaní štatistík využitia batérie jednotlivými aplikáciami.
Prvotné percentuálne hodnoty sa z neznámych dôvodov zmenili na nepravdivé a nezmyselné čísla, čo môžeš vidieť aj na priložených screenshotoch. Bohužiaľ, vysoké percentá v štatistikách využitia batérie som zaznamenal aj po nabití zariadenia a jeho reštartovaní. Jedná sa však len o softvérovú chybu v zobrazovaní štatistík.
Fotoaparát
Dva snímače nie sú všetko
Oproti svojmu súrodencovi prináša model Z Pro na zadnej stene o jeden snímač viac, čím tak spolu vytvárajú duálny fotoaparát. Oba 13 MPx snímače pochádzajú z dielne Sony a nesú označenie IMX258. Možno už tušíš, že jeden z nich je monochromatický. Stávka spoločnosti UMIDIGI na duálny fotoaparát rozhodne nebola zlá, no kvalita fotografií mohla byť na lepšej úrovni. S dostatočne jasným svetlom počas dňa je dvojica snímačov schopná vzhľadom na svoju triedu vytvárať kvalitné snímky. Pri fotografovaní mi často chýbala optická stabilizácia. Dvojica snímačov má niekedy problém zachytiť objekty v pohybe. Za zmienku však stojí pestrá ponuka funkcií, ktoré sú dostupné kvôli prítomnosti duálneho fotoaparátu. Zrejme najvýznamnejšou z nich je možnosť vytvárať 3D fotografie pri fotografovaní s bokeh efektom.
Originál vs. HDR
[twenty20 img1=“71944″ img2=“71945″ offset=“0.5″]
[twenty20 img1=“71947″ img2=“71948″ offset=“0.5″]
Nočné fotografie
Viac fotografií v plnom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.
Tieto zábery som si mohol prezrieť v Galérii, no ide skôr iba o marketingový ťah výrobcu. Objekty na fotografiách skutočne mali 3D tvary. Ich okraje sa ale pri prezeraní snímkov takmer neustále deformovali. Pokiaľ používateľa omrzia farebné fotky, aplikácia fotoaparátu ponúka aj možnosť fotiť v režime Mono, kedy je využívaný iba monochromatický snímač. Fotografovanie počas slabého svetla a v nočných podmienkach prinieslo prekvapivé výsledky. Pri nedostatočnom svetle vzniká na fotkách výrazný šum a svetelnosť je na nižšej úrovni ako som očakával. V tomto prípade ale príde vhod HDR režim, ktorého práca naozaj nie je na zahodenie a výsledné snímky sú svetelnejšie.
Natáčanie videí s duálnym fotoaparátom modelu Z Pro nie je žiadnym skvelým zážitkom, ale ani sklamaním. Milovníkov vysokého rozlíšenia poteší možnosť natáčania v 4K. S pohybom smartfónu sa obraz trocha roztrasie, no to mu dokáže menej náročný používateľ odpustiť. Pri natáčaní nočných videí sa na záberoch znova objavil výrazný šum a občasne mali snímače menšie problémy so zaostrením. Predná strana zariadenia je vybavená 13 MPx selfie fotoaparátom od spoločnosti Samsung.
To, že rozlíšenie nie je všetko platí aj v tomto prípade, pretože snímky zachytené predným fotoaparátom nie sú príliš kvalitné. Na kvalite im veľmi nepridáva ani možnosť fotenia v čiernobielom režime. Tento fakt bohužiaľ platí aj pre videozáznamy, ktoré by som zaradil medzi slabší priemer.
Konektivita
Nedotiahnuté GPS
Aj keď ide o vlajkovú loď výrobcu, nielen výbava, ale aj konektivita prislúcha danej cenovej kategórii. Používateľovi tento model ponúkne dvojpásmové bezdrôtové Wi-Fi pripojenie, z ktorého je taktiež možné vytvoriť mobilný Hotspot. Výrobca do výbavy nezabudol pribaliť ani technológiu Bluetooth vo verzii 4.1. Na určovanie polohy slúži technológia GPS, A-GPS či GLONASS. Smartfón je možné nabíjať novým USB Type-C konektorom, no do balíka konektivity už neboli zahrnuté prvky ako NFC alebo OTG pre pripojenie externých zariadení.
Testovanie súrodenca modelu Z Pro prinieslo prekvapivo presné výsledky testovania GPS, no pri tomto kúsku som sa stretol s priamym opakom. Spočiatku všetko vyzeralo v poriadku, keďže pri testovaní v aplikácii GPS Status & Toolbox prebehol fix zariadenia celkom rýchlo a bolo využívaných 12 z 20 dostupných satelitov. Presnosť sa dostala na úroveň 2 m. Prekvapenia ale prišli až neskôr, keď bol smartfón testovaný aplikáciou MyTrack a viac ako 30 minút ležal nehybne pod holým nebom, kedy sa mala ukázať presnosť GPS technológie. Bohužiaľ, musím konštatovať, že výsledky ma nepotešili.
Po pol hodine bola v aplikácii zaznamenaná trasa, kedy Z Pro prešlo virtuálnych 100 m. Ide teda o poriadne veľkú odchýlku a nepresnosť GPS sa potvrdila aj v testovaní aplikáciou Endomondo. Kopírovanie prejdenej trasy smartfón nezvládal dokonale a objavili sa aj niekoľkometrové odchýlky. Na druhej strane ale musím pochváliť plnú podporu LTE sietí. Mobilný 4G internet od 4ky bežal naozaj plynulo. Pri používaní som nezaznamenal žiadne výraznejšie problémy so signálom ani mimo veľkých miest. Pre náročnejších používateľov príde v tomto prípade vhod aj podpora dualSIM funkcionality. Jedno miesto v slote je však možné využiť pre pamäťovú microSD kartu.
Multimédiá
Mohlo to byť lepšie
Aj v tomto smere sa Z Pro skôr radí k priemeru strednej triedy. Koniec koncov, kvalita multimédií je u modelov spoločnosti UMIDIGI na takmer rovnakej úrovni. Pre mňa boli najväčším mínusom aplikácie Hudby a Galérie, ktoré ponúkajú len jednoduché spracovanie, bez ďalších dodatočných grafických úprav výrobcu. V Galérii je tak možné zobraziť zachytené fotografie a videá v mriežke alebo v štýle filmového pásu. Základné vybavenie nájdeme aj v možnostiach úprav fotografií.
Aplikácia Hudby svojim prevedením taktiež príliš nezaujme. Pozitívne ale vnímam reprodukciu zvuku z hlavného reproduktora, ktorý hrá naozaj hlasno a snaží sa produkovať aj hlbšie tóny. Pri maximálnej hlasitosti už je ale počuť mierne skreslenie zvuku. Kvalita prehrávania sa dá ovplyvniť v Nastaveniach, kde je na výber funkcia BesLoudness pre reproduktor. Možnosť BesSurround výrobca navrhol na vylepšenie reprodukcie pri pozeraní filmu či počúvaní hudby.
Tieto vylepšenia bohužiaľ nemôžem nazvať užitočnými, keďže zážitok z počúvania vo viacerých prípadoch skôr zhoršili ako zlepšili. Prehrávanie hudby prostredníctvom slúchadiel už bolo o trocha lepšie, no o výraznom zlepšení nemôžem hovoriť a nepomohli mu ani rôzne úpravy vrátane ekvalizéru. Vyššie nastavenie hlbokých tónov značne stíšilo celkovú hlasitosť a režim BesAudEnh (zosilňovač zvuku pre slúchadlá) bol v podstate nepoužiteľný a kazil aj tak iba priemernú kvalitu reprodukcie.
Záver
UMIDIGI Z Pro: Príťažlivý elegán s malými nedostatkami
Spoločnosti UMIDIGI sa podarilo model Z Pro spracovať naozaj kvalitne. Pri testovaní ma tento kúsok neustále prekvapoval pozitívne, ale aj negatívne. Operačný systém smartfónu potrebuje od výrobcu ešte vylepšenia, a to najmä čo sa týka celkového prekladu a plynulosti. Všetko však závisí len na spoločnosti, ako sa postará o majiteľov tohto smartfónu.
Významným vylepšením oproti súrodencovi je ale duálny fotoaparát, ktorý má byť hlavným lákadlom modelu Z Pro. Jeho kvalita síce nie je dokonalá, no menej náročnému používateľovi postačí. Vcelku by som UMIDIGI Z Pro zaradil medzi priemerné zariadenia danej cenovej kategórie. V čase písania recenzie si e-shop TomTop.com v európskom sklade za tento smartfón pýtal 235 €.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
recenzia Konečne plug-in hybrid, ktorý dáva zmysel. Novú Škodu sme si totálne zamilovali (RECENZIA)
RECENZIA Takto sa majú robiť hry. Hrali sme novinku z ikonickej série a okamžite si ju zamiluješ
Je lepšie než autá, ktoré stoja o desiatky tisíc viac. Testoval som prelomové elektrické SUV od milovanej značky
AMD opäť zosmiešnilo Intel. Odhalili nový čip s enormným výkonom, ktorý nemá konkurenciu
Stojí 800 € a vyvoláva veľké vášne. Vyskúšal som PlayStation 5 Pro a mám jasno, či sa oplatí
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené