Hoci je TikTok v Spojených štátoch čiastočne dostupný, stále je otázne, aká bude jej budúcnosť. Konkurenti sa preto snažia získať „TikTok utečencov“ na svoje platformy podobnými funkciami, aké ponúka TikTok. Meta sa rozhodla ponúkať rôzne bonusy, aby prilákala tvorcov z čínskej platformy. O téme informoval portál TechCrunch.

Finančné bonusy a overenie

Meta v rámci kampane ponúka bonus až do výšky 5 000 dolárov na tri mesiace, zmluvy na obsah a podporu pri budovaní obsahu. Program je určený predovšetkým pre tvorcov, ktorí sa rozhodnú prejsť z TikToku na platformy spoločnosti Meta.

Tvorcovia budú môcť zapojiť svoje príspevky aj do programu Facebook Content Monetization, čo je služba, ktorá umožňuje zarábať za videá, fotografie ale aj za textové príspevky. Vybraným tvorcom navyše Meta ponúkne aj individuálne zmluvy na tvorbu obsahu, ktoré im pomôžu rozšíriť svoje publikum na Instagrame a Facebooku.

instagram a tiktok
Unsplash (Úprava redakcie)

Okrem toho Meta niektorým tvorcom ponúkne aj službu Meta Verified na rok zadarmo. Služba zahŕňa modrý odznak overenia profilu, podporu pri problémoch s účtom a tiež ochranu pred falšovaním identity.

Tvorcom z čínskej siete síce ponúka štedré bonusy, avšak spoločnosť zatiaľ neprezradila, aké kritériá musia tvorcovia splniť, aby vedeli získať tieto benefity.

Okrem benefitov aj nové funkcie

Zákaz TikToku sa v Spojených štátoch dotkol vyše 170 miliónov používateľov. Konkurenčné spoločnosti na zákaz reagovali tým, že začali vylepšovať svoje platformy, aby boli lákavé aj pre „TikTok utečencov“. TikTok je čiastočne spustený v USA vďaka prezidentovi Trumpovi, avšak len cez webovú stránku, v obchodoch aplikácií ešte stále nie je dostupný. To však spôsobilo nečakanú situáciu. Smartfóny s predinštalovaným TikTokom sa začali ponúkať na eBayi za astronomickú cenu.

Instagram uviedol, že pracuje na vylepšení formátu Reels. Ako sme informovali v minulom článku, jednou z hlavných noviniek na Instagrame sú predĺžené Reels videá, ktoré je možné vytvárať až do dĺžky troch minút, hoci TikTok ponúka dĺžku až 10 minút. Platforma sa vzdala ikonického štvorcového formátu na profiloch používateľov a vymenila na obdĺžnikovú mriežku.

Meta tiež zvýrazní Reels vo vyhľadávaní a vo feedoch a upraví aj algoritmus, čo podľa spoločnosti pomôže novým tvorcom ľahšie osloviť širšie publikum.

Zákaz sa dotkol viacerých aplikácií

Meta reagoval aj na zákaz obľúbenej aplikácie na úpravu videa a spúšťa vlastnú aplikáciu Edits, ktorá má byť odpoveďou na CupCut od ByteDance. Aplikácia by mala byť dostupná v priebehu budúceho mesiaca.

Zákaz TikToku sa totiž dotkol aj ďalších aplikácií, ktoré patria pod čínsku spoločnosť ByteDance. Spolu s TikTokom z amerického App Store a Google Play zmizli aj ďalšie aplikácie ako je Lemon8, CapCut, Lark (aplikácia pre tímovú prácu) Hypic (AI nástroj na úpravu fotografií) a Gauth: AI Study Companion.

Čítajte viac z kategórie: Aplikácie

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP