Rok 2024 priniesol na poli technológií, filmov, vedy a objavov vo vesmíre nespočetne veľa fascinujúcich noviniek a zaujímavých príbehov, ktoré čitateľov nenechali chladnými. Aj ty občas hľadáš článok, ktorý ťa zaujal? Vybrali sme pre teba tie najlepšie prémiové články, ktoré oslovili Slovákov najviac zo všetkých a miestami aj poriadne šokovali.

Okrem toho, že sme ti vytvorili rebríček TOP 12 najčítanejších článkov za rok 2024, teraz ich môžeš mať odomknuté všetky za najnižšiu cenu 2,99 € mesačne do konca roka. Po novom už netreba platiť 0,99 € za každý článok. Či už ťa zaujíma, kam sa aktuálne posúva umelá inteligencia, aké inovácie môžeme očakávať od automobilového priemyslu, alebo ako nové objavy vo vesmíre ovplyvňujú náš pohľad na život, tu máš komplexný prehľad toho najlepšieho, čo u nás nájdeš.

TOP 12 najčítanejších premium článkov za rok 2024

Od analýz technologických trendov až po články, ktoré sa hlbšie venujú filmovým fenoménom, prinášame ti rekapituláciu obsahu, ktorý zaujal najviac. Vyberieme sa aj na cestu za hranice našej planéty, kde preskúmame nové objavy a výzvy, ktoré posúvajú hranice toho, čo je v súčasnosti možné. Nezáleží totiž na tom, čo si vyberieš. V premium si každý nájde to svoje.

S umelou inteligenciou dokážeš všemožné

Málokto si vedel predstaviť, že v tak krátkom čase za nás umelá inteligencia prevezme toľko úloh. Je schopná vytvárať grafiky, písať články, skladať piesne, robiť videá a ďalšie veci, ktoré boli pred nejakým časom nepredstaviteľné. Vďaka tomu sa umelá inteligencia stala mocným nástrojom, akýsi virtuálny asistent, ktorý je pripravený riešiť takmer akýkoľvek problém.

Ak chceš vedieť, ako ti AI zorganizuje deň, spraví špičkovú prezentáciu za pár sekúnd alebo chceš ušetriť až 40 % pracovného týždňa, našli sme až 30 ultimátnych AI nástrojov, ktoré si zamiluješ a urobia z teba nového človeka. To, čo všetko dokážu, ťa nechá v nemom úžase. Nie je to totiž už dávno len o ChatGPT a tieto nástroje za teba urobia úplne všetko.

Napriek častým diskusiám o jej mnohých výhodách je umelá inteligencia pre mnohých stále vnímaná ako možná hrozba. Dokáže za nás vykonávať rôzne úlohy a zefektívniť náš život, to sa jej už zobrať nedá, no niektoré jej nástroje vyvolávajú rozporuplné reakcie – najmä tie, ktoré dokážu digitálne „vyzliecť“ ľudí.

Bing/Aperture/YouTube (screehsnot)

Testovali sme najznámejšiu a zároveň najkontroverznejšiu AI platformu, ktorá vzbudzuje pozornosť verejnosti už od roku 2019. Kontroverzia, ktorá ju obklopuje, upozornila na etické výzvy spojené s vývojom a používaním AI technológií, najmä tých, ktoré môžu narušiť súkromie, porušovať súhlas alebo ohrozovať spoločenské normy. Výsledky nás šokovali, a spolu s odborníkom sme sa zamerali na riziká, ktoré táto technológia prináša.

Špehovanie Slovákov, ale aj krádež peňazí
Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.

Staň sa členom Fontech PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.

Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.
Platba
Tlačidlo späť
Visa logo
Mastercard logo
Trust pay
Registrovať a zaplatiť
Ikona zabezpečenia
Zabezpečené šifrovaním
Trust pay
Platobné operácie sa odohrávajú na zabezpečených certifikovaných platformách spĺňajúcich tie najvyššie PCI DSS štandardy bezpečnosti.
Zrušiť predplatné môžeš kedykoľvek. Súhlasím s poskytnutím predpaltného a bol som poučený, že odsúhlasením jeho poskytnutia strácam právo na odstúpenie.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú