Najizolovanejšia krajina sveta je známa nenávisťou voči západným krajinám. Uzavreté hranice znemožňujú dostať čokoľvek dovnútra alebo von z krajiny. Ale kde je vôľa, tam je cesta. Z času na čas sa do sveta dostanú informácie zo Severnej Kórei a tie najnovšie na malý moment zahanbili aj Teslu. Informoval Insideevs.

Videá, ktoré z krajiny uniknú, ukazujú celému svet elektrickú automobilovú scénu vrátane modelov s americkými špecifikáciami, ktorým by sa mala Severná Kórea vyhýbať, deje sa však opak. Aby toho nebolo málo, v propagandistickom videu sa v uliciach Pjongčangu ukázal prvý elektromobil „dynastie Kimovcov“ a aspoň po marketingovej stránke poráža úplne všetko.

https://www.omv.sk/sk-sk/cerpacie-stanice/cerpacie-stanice-omv/e-mobilita

Elektromobil, na ktorom niečo nesedí

Severná Kórea predstavila elegantný štvordverový sedan, ktorý si môžu návštevníci pozrieť na výstavisku elektrických vozidiel. Madusan EV sa dokonca pochválil dojazdom až 720 km na jedno nabitie. Má to ale jeden háčik.

Predok auta má veľmi zvláštne rozmazané logo. Vidieť ho môžeš od piatej minúty videa a jeden detail sa nedá prehliadnuť. Až podozrivo pripomína čínsky elektromobil BYD Han, ktorý nedokáže prejsť na jedno nabitie 720 km. Čínsky BYD ponúka kombinovaný dojazd maximálne 520 km.

byd HAN elektromobil
BYD Han

Dojazd 720 km vzbudzuje skepsu a zvedavosť svetových veľmocí. Je však dôležité poznamenať, že tieto parametre sú nepravdepodobné. Rozdiely medzi Medusan EV a uznávanými výrobcami elektromobilov, ako je Tesla či Toyota, je markantný. Dizajn vozidla tiež vyvoláva pochybnosti o jeho autenticite a výkone. Napriek tomu ide o zaujímavý príklad, ako sa Severná Kórea snaží presadiť na trhu s elektromobilmi.

Nie je žiadnym prekvapením, že čínske elektromobily sa dostanú do Severnej Kórei, vzhľadom na úzke politické a obchodné vzťahy. Tieto autá do krajiny priviedla spoločnosť Medusan, ktorá ich ale vydáva za svoje.

Preto nejde o vlastnú výrobu a všetky autá boli do KĽDR privezené. Nie je ani jasné, kto ich kúpi, vzhľadom na to, že priemerný človek si tam sotva môže dovoliť živobytie a iba polovica populácie má prístup k elektrine, uviedla CIA.

Podľa všetkého ide len o čistú propagandu, ktorá má prilákať pozornosť západných krajín.

Čítajte viac z kategórie: Elektromobilita

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP