GSM (2G): 900/ 1900 / 2100 MHz
WCDMA (3G): 900 / 2100 MHz
4G LTE: pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz), B20 (800 MHz)
152 x 76.2 x 9.2mm, 175 gramov
5,5", kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov (Full HD), 401 ppi
MediaTek Helio X20
Dve jadrá Cortex-A72 2.3 GHz & štyri jadrá Cortex-A53 1.9 GHz & štyri jadrá Cortex-A53 1.4 GHz
GPU: Mali-T880 MP4
4 GB LPDDR3
Android 6.0.1 (Marshmallow)
32 GB (pre užívateľa dostupných 25,16 GB)
Zadný: 16 MPx, Snímač Samsung S5K3P3 CMOS, clona f/2.0, ISOCELL technológia, fázové zaostrovanie, HDR
Predný: 5 MPx snímač s technológiou Beauty mode
Video kamera: 1080p @ 30 fps, 720p @ 30 fps
WiFi 802.11 a/b/g/n, hotspot, Bluetooth 4.0, USB Type-C v2.0, GPS s AGPS, elektronický kompas, DualSIM (microSIM & nanoSIM / microSD, dual stand-by)
3180 mAh Li-pol
Minimalizácia aplikácií, Akcelerometer, Gyroskop, Snímač odtlačkov prstov, FM rádio, OTG, Farebná LED dióda upozornení, Rýchle nabíjanie MediaTek Pump Express 3.0, USB Type-C audio
+Kvalitná konštrukcia
+USB Type-C
+Rýchlosť systému
+Podpora kompletných LTE sietí u nás
-Neaktuálna aplikačná výbava
-Prehrievanie pri nabíjaní
-Horší hlavný reproduktor
Nováčik na poli mobilných zariadení, spoločnosť Vernee, sa hneď zo začiatku svojej dlhej cesty snaží prezentovať kvalitnými zariadeniami. Len druhý smartfón od tohto výrobcu však kvalitným zariadením nepochybne je a mnohí svetoví výrobcovia by si od neho mali brať príklad.
Nováčikovia na mobilnom trhu mali pred sebou vždy veľmi ťažkú úlohu. Touto úlohou je zaujať potenciálnych zákazníkov. Žijeme v dobe, v ktorej sú dostupné milióny a milióny zariadení od nespočetného množstva známych, ale i menej známych spoločností. To dáva dokonalý priestor na výber špecifického zariadenia, ktoré bude vyhovovať špeciálnym potrebám zákazníka. Na stranu druhú však tento fakt nepriaznivo vplýva na fragmentáciu systému zeleného robota a v neposlednom rade aj na menej známe spoločnosti, ktoré síce dokážu prinášať kvalitné produkty, no z dôsledku presýtenia trhu nedokážu zaujať široké masy zákazníkov. Neznáme spoločnosti sú tak, chtiac či nechtiac, nútené prísť s niečím inovatívnym, čím dokážu strhnúť pozornosť technologického sveta na svoju stranu. Presne to sa nedávno podarilo čínskej spoločnosti s názvom Vernee.
Tento nováčik v segmente smartfónov do hry vstúpil zariadením s názvom Vernee Thor. Nie je celkom jasné, či úspechu tohto zariadenia dopomohlo partnerstvo s modernou taxi službou Uber alebo meno germánskeho boha hromu a blesku nachádzajúce sa v názve tohto vôbec prvého smartfónu mladého výrobcu. Faktom však je, že hneď od začiatku prekvapili zariadenia od Vernee výkonnými špecifikáciami obalenými do vskutku príťažlivej cenovky. Vernee Apollo Lite, čo je odľahčená verzia vlajkovej lodi výrobcu, je toho živím dôkazom a solídne parametre zabalené v hodnotnej konštrukcii spolu s cenou, ktorá nenarobí až taký vietor vo vašej peňaženke, priam predurčujú toto zariadenie na masové predaje. To, či si ich tento smartfón zaslúži, alebo nie, je podrobne rozpísané v riadkoch nižšie.
Kúpiť Vernee Apollo Lite za 190 € (kupón VApolloL)
Balenie
Pekne obalený základ
Vernee Apollo Lite do našej redakcie pricestoval v čiernej krabici vyrobenej z kartónu. Tá ma na prvý pohľad prekvapila pastelovou čiernou povrchovou úpravou, ktorá je príjemná na dotyk. Tento matný povrch narúšajú len logá na vrchu a po bokoch balenia, ktoré dávajú tušiť, čo za zariadenie sa skrýva pod vrchnou odnímateľnou časťou. Tá je vyrobená z poriadne pevného kartónu a ihneď po jej vytiahnutí na nás zíza samotné zariadenie, ktoré má na čelnej strane nalepenú mäkkú ochrannú fóliu, ktorá sa skutočne ľahko poškriabe. Apollo Lite leží na vrchnom poschodí, ktoré oddeľuje smartfón od zvyšnej časti predajného balenia. Pod ním sa nachádzajú stručné návody písané v angličtine spolu s rýchlonabíjacím adaptérom, káblom USB typu-C a spinkou slúžiacou na otvorenie SIM slotov. Nič viac sa však do balenia nezmestilo.
Konštrukcia a dizajn
Stelesnenie kvality
Napriek tomu, že je smartfón Vernee Apollo Lite pre čínskeho výrobcu iba druhým zariadením, ktoré opustilo výrobné továrne a zamierilo ku svojim spotrebiteľom, z tohto zariadenia kvalita priam srší. Excelentne spracovaná konštrukcia vyrobená z prémiového kovu dáva tušiť, že na zariadení, ktoré držíte v rukách, si dal niekto poriadne záležať. Verte či nie, odľahčená verzia vlajkovej lodi výrobcu je jednoducho nádherná a decentná zároveň. Minimálne čierna verzia, ktorú som mal k dispozícii na testovanie, pritiahla oko nejednej osoby z môjho okolia. Za konštrukčné spracovanie by si Vernee zaslúžilo nemalý aplauz a počas celého testovania som bol z konštrukcie smartfónu nadšený.
Tá na prednej strane ponúka displej o uhlopriečke 5,5″. Ochranné tvrdené sklo, Gorilla Glass 3, miesto ostrých hrán ponúka po obvode efektné 2.5D zaoblenie. Priestor nad zobrazovačom využívajú svetelné senzory spolu s hovorovým reproduktorom selfie kamerou a LED diódou na zobrazenie upozornení, zatiaľ čo priestor pod displejom je prázdny a trojica ovládacích tlačidiel si svoje miesto našla priamo na displeji.
Ľavá hrana prístroja prichádza hneď s dvomi slotmi, ktoré dohromady dokážu poňať rovnaký počet SIM kariet, respektíve kombináciu SIM karty spolu s microSD kartou. Vrchný slot je hybridný a ponúka teda právo výberu medzi pamäťovou kartou a nanoSIM kartou, zatiaľ čo ten spodný je možné vyplniť väčšou microSIM kartou. Protiľahlá hrana na sebe nesie dvojicu hardvérových tlačidiel, ktoré sú ideálne vysunuté a ich odozva pri stlačení je ukážková. Vrchné dvojtlačidlo slúži na reguláciu hlasitosti a spodné je uzamykacie, respektíve vypínacie. Pri pohľade zvrchu ma úprimne potešila prítomnosť 3,5 mm audio jacku, keďže jeho budúcnosť je v poslednom čase mierne neistá. Posledná spodná hrana na sebe nesie primárny mikrofón, konektor USB typu-C a hlasitý reproduktor.
Nakoniec sa dostávame k zadnej strane. Tá zospodu ponúka logo výrobcu, ktoré je umiestnené v strednej časti, rovnako ako skener odtlačkov a hlavný fotoaparát. Tomu z ľavej časti robí spoločnosť dvojtónová prisvetľovacia LED-ka.
Displej
Skvelé IPS-ko od Sharpu
Zobrazovací panel dosahuje uhlopriečku 5,5″ a FullHD rozlíšenie. Napriek tomu, že je toto rozlíšenie rozprestreté na vcelku veľkej ploche, displej je krásne jemný a jednotlivé pixely ľudské oko nemá šancu spozorovať. Displej je typu IPS, čo znamená, že ponúka ukážkové pozorovacie uhly spolu s vynikajúcim farebným podaním. Minimálna hodnota jasu je nastavená na ideálnej úrovni, ktorá neublíži vášmu zraku ani v tej najväčšej tme. Naopak pri ostrom slnku poteší opäť bravúrny maximálny jas displeja, ktorý je viditeľný v hocakých svetelných podmienkach. Spoločnosť Sharp sa stará o výrobu tohto prekrásneho zobrazovacieho panelu a jej vynikajúco odvedenú prácu podčiarkla technológia s názvom IGZO, ktorá robí displej úspornejším. Zobrazovač je navyše možné prispôsobiť podľa vlastných predstáv vďaka aplikácii MiraVision.
Výkon a pamäť
Doťahuje sa na najlepších
Spoločnosť Qualcomm je so svojím Snapdragonom 820 jednoznačným kráľom pre mobilné procesory roku 2016. Napriek tomuto faktu sme sa však tento rok dočkali ďalších špičkových čipsetov, ktoré sú kvôli tomu vyššie spomenutému neprávom odsunuté na druhú koľaj. MediaTekHelio X20 je jedným z nich a práve ten sa nachádza aj v odľahčenej vlajkovej lodi spoločnosti Vernee. Tento 10-jadrový procesor má výkonu priam na rozdávanie a rozhodne si poradí aj s tými najnáročnejšími úlohami. Vášnivý hráči ocenia prítomnosť grafickej jednotky ARM Mali-T880 MP4, ktorá s prehľadom rozchodí náročné 3D hry. Počas testovania som osobne odskúšal viacero herných titulov, ktoré bežali krásne plynulo bez neželaných zásekov alebo spomalení. Som teda plne presvedčený o tom, že výkon tohto 10-jadra vystačí na viacero rokov dopredu. 4 GB pamäť RAM sa stará o bezproblémový multitasking a ani počas náročnejšieho používania som sa nemusel báť toho, že systém kvôli veľkému vyťaženiu ukončí chod jednej z otvorených aplikácií. Interné úložisko dostalo „do vienka“ pamäť o veľkosti 32 GB, z ktorej je pre užívateľa dostupných 25,16 GB. Priaznivci veľkého ukladacieho priestoru však isto ocenia možnosť rozšírenia o pamäťové microSD karty do veľkosti 128 GB.
Operačný systém
Ukážková optimalizácia
Vernee Apollo Lite disponuje takmer čistou verziou systému Android vo verzii 6.0 Marshmallow. Používateľské prostredie však opäť na prvý pohľad pripomína staršie verzie systému zeleného robota. Je to najmä vďaka launcheru so staršími ikonkami, ktorý odporúčam zmeniť za alternatívu z Obchodu Play. Aplikačná výbava je značne chabá a bodol by jej mierny dizajnový update, rovnako ako vstavanému launcheru.
Prispôsobenie je zo začiatku pre užívateľa plne neprístupné, čo sa však dá zmeniť dlhým podržaním ozubeného kolieska v notifikačnej lište. Po niekoľkých sekundách tak do nastavení pribudne Tuner používateľského prostredia. V ňom je možné zmeniť počet a poradie dlaždíc v notifikačnej lište, vypnúť, respektíve zapnúť zobrazovanie konkrétnej ikony v stavovom riadku a zapnúť percentuálne zobrazenie nabitia batérie. Okrem toho je možné jednoducho zmeniť poradie tlačidiel navigačnej lišty.
Systém so sebou prináša zopár užitočných funkcií, ktoré rozhodne nie sú na škodu. Sťahovanie Turbo je funkcia, na ktorú sme zvyknutý zo zariadení UMi či Ulefone. Vďaka tejto vychytávke je možné sťahovať väčšie súbory neporovnateľne rýchlejšie. Rovnako funkcia plánované zapnutie a vypnutie sa nachádza v mnohých iných zariadeniach konkurenčných spoločností a o jej pracovnej náplni vypovedá jej samotný názov. Skener odtlačkov, ktorý je umiestnený na zadnej strane zariadenia, zaznamenal úspešnosť pri zhruba 80 % pokusov o jeho odomknutie.
Vernee Apollo Lite ma dokonale prekvapil skvelou optimalizáciou systému. Počas môjho náročného testovania som sa nestretol s jediným pádom alebo spomalením aplikácie. Všetky animácie systému bežali krásne plynulo a mladučká spoločnosť si za odvedenú robotu zaslúži rozhodne veľkú pochvalu. Aby toho nebolo málo, Vernee sa o svojich zákazníkov patrične stará aj po kúpe nového zariadenia, čo dokazujú opravné OTA aktualizácie systému.
Výdrž batérie
Prekvapenie sa nekoná
Spoločnosť Vernee integrovala do smartfónu Apollo Lite 3180 mAh batériu. Vzhľadom na vyššiu hrúbku, až 9,2 mm, si však myslím, že by zariadeniu pristala o čosi väčšia kapacita zabudovaného akumulátora, ktorému by pár hodín výdrže navyše rozhodne pomohlo. Pred tým, ako si rozoberieme výdrž tohto zariadenia však musím povedať, že som sa počas testovania pohyboval hlavne v exteriéri a kvôli slnečnému žiareniu som mal jas nastavený prevažne na maximálnej hodnote. Výdrž batérie napriek tomu hodnotím vcelku kladne, no žiadny zázrak sa, bohužiaľ, nekoná.
Vernee Apollo Lite je teda klasický jednodenný smartfón, ktorý by dva dni bez pripojenia nabíjačky vydržal len pri skutočne šetrnom používaní. Moje používanie však šetrné rozhodne nie je, čo dokazujú priložené screenshoty. Počas 23 hodín výdrže batérie som mal displej rozsvietený 4 hodiny a 18 minút, pričom batéria stále oplývala 8 % kapacitou. Výdrž akumulátora ďalej znižovalo dátové pripojenie, ktoré som mal zapnuté takmer neustále. Komunikácia cez sociálne siete, 3 krátke telefonáty, prehliadanie internetu, sledovanie 20 minútového videa cez YouTube, polhodinové zapnutie GPS-ka či zhotovenie 30 snímok skrz fotoaparát si taktiež zobrali nejedno percento z výdrže zariadenia.
Štandardizované benchmarky, ktoré sú zamerané na výdrž batérie, taktiež potvrdzujú priemerné hodnoty výdrže batérie zariadenia. Tento smartfón však našťastie disponuje podporou rýchleho nabíjania PumpExpress 3.0 od spoločnosti MediaTek. Výstup nabíjacieho adaptéra nadobúda hodnoty 5V, 7V, 9V/2.0A, 12V/1.5A. Rýchle nabíjanie je pekelne rýchle, čo sa však nepriaznivo prejaví aj na teplote zariadenia. To sa dokáže nabiť z 15 % kapacity batérie na 90 % kapacitu za 45 minút, avšak približne v polovici nabíjacieho cyklu je Vernee Apollo Lite extrémne horúci a jeho využívanie počas nabíjania rozhodne neodporúčam. V najextrémnejšom prípade sa teplota zariadenia vyšplhala na vysokých 54°C.
Fotoaparát
Šikovný čarodej
Fotografická výbava nového Vernee Apollo Lite číta 16 MPx ISOCELL snímač Samsung S5K3P3, ktorý ďalej disponuje PDAF zaostrovaním a dvojtónovou prisvetľovacou LED diódou. Clona tohto fotoaparátu nadobúda hodnoty f/2.0. Tieto parametre sa ukrývajú pod mierne vystupujúcou optikou fotoaparátu. Ten dokáže za ideálnych podmienok vyčarovať nadpriemerné fotografie, ktoré vás naozaj prekvapia výslednou kvalitou. Ako je už pri lacnejších zariadeniach zvykom, kvalita sa so zhoršenými svetelnými podmienkami znižuje. Snímač so 16 MPx nedokáže kvôli malej veľkosti jednotlivých pixelov prepustiť dostatok svetla, čo sa pri slabších svetelných podmienkach na záberoch prejaví šumom. Pri solídnych podmienkach si však fotoaparát vedie viac ako dobre a za jeho zábery sa rozhodne hanbiť nebudete. Ba čo viac, som si istý, že sa nimi budete môcť aj chváliť. Snímky totižto disponujú naozaj dobrou ostrosťou a v rohoch našťastie nebadať známky neželeného rozmazania. Farebné podanie je na dobrej úrovni a rovnako poteší aj svetelnosť fotografií. Pri HDR režime ma mierne sklamalo naozaj zdĺhavé vytváranie fotografií, ktoré mi však neskôr vynahradili solídne zábery.
Musím priznať, že Makro zábery ma vskutku potešili. Snímač od Samsungu zaostrí aj na veľmi krátku vzdialenosť, čo predurčuje Apollo Lite na skvelé snímky z makro sveta. Tie sú v popredí ideálne zaostrené a naopak, ich pozadie disponuje krásnym efektom rozostrenia. Ako som načal vyššie, nočné snímky ma mierne sklamali. Netreba však zabúdať, že Vernee Apollo Lite nie je žiadnou vlajkovou loďou a vzhľadom k jeho cenovke sú snímky nadpriemerné. Nováčik na trhu tak s prehľadom poráža nedávno recenzované zariadenia od spoločností UMi alebo Ulefone.
Makro
Nočné
Rozsiahlu galériu fotografií môžete preskúmať na tomto odkaze.
Kvalita nahrávaného videa je na dobrej úrovni. Natáčať je možné najviac vo FullHD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu a fanatici jemného 4K videa tak budú jednoducho sklamaní. Rovnako spomalené video v tomto zariadení nanešťastie chýba.
Na vytvorenie kvalitných snímok je potrebná aj dostatočne prepracovaná aplikácia fotoaparátu. Vernee Apollo Lite teda prichádza s takou, ktorá síce neponúka najkrajšie a najintuitívnejšie spracovanie, no na základné nastavenie snímača rozhodne postačuje. Všetky nastavenia sú zoskupené pod ozubeným kolieskom v ľavom spodnom rohu. Po pravej strane sa nachádza štvorica rýchlych prepínačov a vľavo hore je umiestnené tlačidlo, ktoré slúži na vytvorenie panorámy. Po ťuknutí na šípku vľavo sa otvorí ponuka 15 rôznych fotografických filtrov.
Konektivita
Rozhodne sa nestratí
Spoločnosť Vernee od úplného začiatku produkuje zariadenia s podporou nášho milovaného a zároveň nenávideného 800 MHz LTE pásma. Aby toho nebolo málo, spoločnosť sa rozhodla, že užívatelia budú môcť toto pásmo využiť až s dvomi rôznymi SIM kartami. Ja som túto možnosť naplno využil a ako primárnu kartu som používal SIM-ku od Orangu, ktorému robila spoločnosť dátová karta od Swanu. Obe SIM karty fungovali tak ako sa patrí a ich signál bol takmer vždy plný. Pri využívaní dvoch SIM kariet je možné navoliť si ich konkrétnu náplň podľa seba. Sami si teda zvolíte, ktorú z nich chcete využívať na odosielanie SMS a MMS správ, ktorú na hovory, a z ktorej chcete čerpať mobilné dáta.
Zariadenie v sebe zoskupuje Bluetooth 4.0, GPS, A-GPS, FM rádio, WiFi 802.11 a rovnako aj OTG funkcionalitu. NFC čip však nanešťastie chýba. Všetky z vymenovaných modulov fungujú bezchybne a prostredníctvom OTG nie je problém pripojiť rôzne USB zariadenia. Fix GPS satelitov zaberie menej ako 5 sekúnd a presnosť polohy je na vynikajúcej úrovni, takže s pomocou tohto zariadenia sa rozhodne nik nestratí.
Multimédiá
Zastarané aplikácie a horší reproduktor
Vernee Apollo Lite po stránke multimédií dokáže uspokojiť aj náročných používateľov. Rozmerný displej je priam stvorený na prezeranie filmov, fotografií či rôznych videí. Na toto prezeranie však neodporúčam žiadnu zo systémových aplikácií, keďže tie sú zastarané. Aplikácia galérie pochádza ešte z Androidu 4.0 a osobne odporúčam siahnuť po alternatívach z Obchodu Play, ktoré toho dokážu s videami a obrázkami urobiť omnoho viac, než spomínaná vstavaná galéria. V nej sú fotografie spolu s videami zoskupené do albumov a jednou z mála výhod tejto aplikácie je zabudovaný editor, ktorý zvládne jednoduchú úpravu fotografií.
Hudobný prehrávač je taktiež veľmi jednoduchý a opäť odporúčam siahnuť po nejakej jeho alternatíve. Skladby sú v tomto prehrávači usporiadané do 4 skupín, ktoré sú zoradené podľa abecedy. Sklamala ma nižšia kvalita hlasitého reproduktoru, ktorý ani pri počúvaní vašej obľúbenej skladby nedokáže vyčariť úsmev na tvári. Toto však našťastie platí iba pri vyššej hlasitosti a na strednej úrovni je kvalita zvuku prijateľná. Výstup do slúchadiel je na tom našťastie viac než len dobre.
Záver
Vernee Apollo Lite: Nováčik s vynikajúcou perspektívou
V úvode som načrtol otázku, či si spoločnosť Vernee skutočne zaslúži takú pozornosť, aká sa jej za posledné časové obdobie dostáva. Keďže je moja testovacia púť pomaly, ale isto u konca, tak by som vám rád na túto otázku odpovedal. Vernee Apollo Lite je zariadenie, ktoré sa bez väčších problémov dá vďaka nášmu partnerskému e-shopu, Everbuying.net s použitím kupónu VApolloL zaobstarať za sumu 190 €. Kúpou tohto zariadenia získate prémiový prístroj, ktorý vás svojím dizajnom a spracovaním bude reprezentovať vždy a všade. Rozmerný IPS displej sa postará o stovky hodín zábavy s krásne odladeným systémom. Napriek tomu, že Apollo Lite nedisponuje najlepšou aplikačnou výbavou, nič vám nebráni v inštalácii stoviek aplikácií z Obchodu Play.
Veľkým pozitívom je možnosť využiť až dvojicu SIM kariet s plnou podporou „slovenského“ 800 MHz LTE pásma. Ak však dve SIM-ky nepotrebujete a naopak vás trápi 32 GB interná pamäť, vždy je tu možnosť jednu zo SIM kariet nahradiť microSD kartou. Jeden z najlepších procesorov od spoločnosti MediaTek dodá zariadeniu dostatok „šťavy“ na niekoľko rokov dopredu a 4 GB pamäť RAM zabezpečí rýchly let skrz multitasking za každých okolností. Fotoaparát hravo poslúži na zachytenie momentiek dostatočnej kvality a skener odtlačkov spolu s konektorom USB Type-C sú príjemným spestrením tohto smartfónu.
Po hodinách presedených nad zariadením Vernee Apollo Lite teda prichádza finálny verdikt. Nový čínsky výrobca si skutočne zaslúži pozornosť a slávu, ktorá sa mu v súčasnosti dostáva. Napriek tomu je tu však pár vecí, ktoré by mohli byť o niečo lepšie, než je tomu v súčasnosti. To ale nič nemení na fakte, že by si od spoločnosti Vernee mala brať konkurencia príklad. Nováčik ma teda rozhodne prekvapil v pozitívnom smere a som si istý, že ho čaká ešte skvelá budúcnosť.
Kúpiť Vernee Apollo Lite za 190 € (kupón VApolloL)
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Strhujúci boj o moc. Nový mafiánsky film s hviezdnym obsadením dostal prvý trailer
Najdrahší film v histórii Netflixu, nový Avatar aj Predátor. TOP 10 najočakávanejších sci-fi filmov 2025
Majú technológiu, ktorá nabije elektromobil za 4 minúty. Prelomový startup sa ocitol v problémoch
Európska únia spúšťa miliónový projekt. Vedci premenia jadrový odpad na vzácne suroviny
Bezpečnostné diery sú „pozvánkou“ pre kyberzločincov. Ak napadnú túto inštitúciu, môžu ťa vydierať
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
V dome poslanca vypukol požiar: Škodu odhaduje na 300-tisíc eur. Nedá sa vylúčiť cudzie zavinenie
„7 rokov sme pracovali na Corvette, až sme zistili, že stojí toľko, že sa to neoplatí.“ Filip dobýja trh s opravenými americkými autami
Byt za „smiešnu“ sumu a dom s pozemkami za cenu auta. Štát predáva majetok za bezkonkurenčné ceny
Husté sneženie komplikuje dopravu: Vodiči stoja v hodinovej kolóne (PREDPOVEĎ)
USA sa pripravujú na jadrovú apokalypsu. Toto lietadlo im má pomôcť, keď bude svet na tom najhoršie
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené