GSM (2G): 850 / 900 / 1800 MHz
WCDMA (3G): 900 / 2100 MHz
4G LTE: pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz), B20 (800 MHz), B40 (2300)
151.5 x 73.5 x 8.6mm, 185 gramov
5,5″, kapacitná LTPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov (Full HD), 401 ppi
MediaTek Helio P10
Osem jadier, takt 1,95 GHz, 64-bit
GPU: Mali-T860
4 GB LPDDR3
Android 6.0.1 (Marshmallow)
32 GB (pre používateľa dostupných 25,05)
Zadný: 16 MPx, Snímač Samsung S5K3P3 CMOS, clona f/2.0, ISOCELL technológia, fázové zaostrovanie, HDR
Predný: 5 MPx snímač s technológiou Beauty mode
WiFi 802.11 b / g / n, dual-band, hotspot, Bluetooth 4.0, USB Type-C v2.0, GPS s AGPS a GLONASS, DualSIM (microSIM & nanoSIM / microSD, dual stand-by)
3000 mAh Li-pol
Snímač odtlačkov prstov, FM rádio, OTG
+ "Preplnené" predajné balenie
+ Nádherný dizajn
+ USB Type-C
+ Svižný multitasking
+ Android 6.0
+ Podpora európskych LTE sietí
- Slabá reakcia displej na dotyk na hranách
- Nepresný skener odtlačkov
- Nízka možnosť prispôsobenia systému
- Fotoaparát nepracuje podľa predstáv
Spoločnosť Ulefone sa usilovne snaží zlepšiť svoje meno v očiach zákazníkov. Pomôcť mu v tom má nová vlajková loď, Ulefone Future, ktorá prichádza s bezrámikovým displejom, ktorý však so sebou prináša isté negatíva. Táto dizajnovka ponúka jedinečný pomer ceny a výkonu s plnou podporou "slovenských" LTE sietí, 4 GB pamäte RAM a 16 MPx fotoaparátom.
Takmer všetci svetoví výrobcovia sa snažia svoje zariadenia konštruovať v čo najvyššej možnej kvalite. Sú tu takí, ktorí si za kvalitu svojich produktov nechajú poriadne priplatiť, no na druhú stranu sa nájdu aj takí, ktorí sa jednoducho nedokážu ďalej nečinne prizerať na prehnané cenovky podaktorých zariadení. Presne do druhej kategórie sa zaraďuje spoločnosť Ulefone. Tá nám už neraz dokázala, že bez váhania dokáže produkovať kvalitné výrobky s jedinečným dizajnom a výkonnými špecifikáciami. Tieto poriadne cenené atribúty navyše kombinuje s agresívnou cenovou politikou. Jedným z doposiaľ najzaujímavejších kúskov tejto čínskej spoločnosti je Ulefone Future.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Ten je pre Ulefone zároveň vlajkovou loďou a svoje zbrane má namierené do strednej triedy. Po boku veľmi obľúbených zariadení strednej kategórie od spoločností Xiaomi alebo Honor rozhodne nie je jednoduché zaujať. Spoločnosť Ulefone si je toho však plne vedomá a zrejme preto obdarila svoju najnovšiu vlajkovú loď displejom, ktorý má azda najtenšie bočné rámiky zo všetkých smartfónov sveta. To však ani z ďaleka nie je jediná vlastnosť, ktorá ma na Ulefone Future dokázala zaujať. Poďme sa teda spoločne pozrieť na všetky klady ale i zápory, ktoré som postrehol počas dvoch týždňov intenzívneho používania tohto zariadenia.
Kúpiť Ulefone Future za 201 € (kupón Fonyzciny)
Balenie
Slušná nádielka
Predajné balenie vyrobené z kartónu na prvý pohľad pôsobí úplne obyčajne. Po bližšom skúmaní mi však do oka padla mierne trblietavá povrchová úprava, ktorá sa rozprestiera po všetkých jeho stranách. Ihneď po otvorení krabičky prekvapí nového majiteľa samotný smartfón, ktorý má vo svojom audio jacku zapichnutú spinku potrebnú na otvorenie hybridného DualSIM slotu. Pod samotným zariadením sa ukrýva na dnešnú dobu vcelku nadpriemerná nádielka príslušenstva. Okrem poriadne krátkych manuálov nás v nej čaká nabíjací adaptér s podporou rýchleho nabíjania pri výstupe 9V/2A, ktorý spolupracuje s USB Type-C káblom. K tomu sa v balení nachádza aj redukcia zo staršieho microUSB konektora. Tu však balenie ani z ďaleka nekončí a Ulefone ku každému zariadeniu pridáva aj silikónové priehľadné puzdro spolu s fóliou, ktorá by mala chrániť displej pred tvorbou mikroškrabancov. Slúchadlá sa už do balenia nedostali, no vďaka pribaleným ochranným prvkom som ich neprítomnosť schopný bez výčitiek hodiť za hlavu.
Konštrukcia a dizajn
Hrkajúca nádhera
Ihneď po prvom uchopení smartfónu Ulefone Future mi napadlo jediné, wau. Iste, je pravdou, že čínska spoločnosť sa pri dizajnovom návrhu mierne inšpirovala svojou konkurenciou, no v dnešnej dobe je už prakticky nemožné vytvoriť zariadenie s originálnym a neopozeraným dizajnom. Tento smartfón ponúka jednoduchý, no zároveň prepracovaný vzhľad matnej hliníkovej unibody konštrukcie. Tá je spracovaná priam excelentne až na jeden malý neduh. Tým je hybridný DualSIM slot, ktorý je síce dostatočne pevne uchytený, no jeho vonkajšia obruba, ktorá lícuje s konštrukciou, sa z neznámeho dôvodu celá trasie. Pri rýchlych pohyboch smartfónu tak táto obruba naráža do stien otvoru v tvare podlhovastej kapsule a vydáva nepríjemný zvuk podobný detskej hrkálke. Zaoblené rohy pomáhajú pri držaní zariadenia a aj napriek jeho veľkosti som ho bol schopný ovládať jednou rukou. Predná strana ponúka jednoznačne najkrajší pohľad, o ktorý sa stará 5,5-palcový displej spolu s odolným sklom, ktoré má po svojich hranách 2.5D zaoblenie. To po pravej a ľavej strane prechádza do zrejme najtenších bočných rámikov, zo všetkých možných smartfónov sveta. Nad zobrazovacím panelom nás nečakajú žiadne prekvapenia. Hovorový reproduktor, selfie kamera, sveteľné senzory a informačná LED-ka patria medzi komponenty, ktoré sú so železnou pravidelnosťou umiestňované práve nad displejmi našich miláčikov a Ulefone Future nepatrí medzi výnimky. Priestor pod displejom zvyčajne vypĺňajú kapacitné alebo hardvérové tlačidlá, no Ulefone Future ich má umiestnené priamo na displeji.
Ľavá strana ponúka už spomínanú hrkálku v podobe hybridného DualSIM slotu. Ten dokáže poňať naraz až dve sim karty, respektíve kombináciu jednej sim karty spolu s pamäťovou kartou. Protiľahlá strana prichádza s dvojtlačidlom určeným na reguláciu hlasitosti, ktoré má pod sebou tlačidlo napájania. Okrem toho je smartfón možné odomknúť aj pomocou skenera odtlačkov, ktorý je umiestnený netradične hneď pod týmto uzamykacím tlačidlom.
Spodná hrana sa pýši reverzibilným konektorom USB Type-C, ktorý je sprava a zľava obklopený malými otvormi pre hlasitý reproduktor a primárny mikrofón. Na strane vrchnej nájdeme už len klasický 3,5mm jack konektor, pomocou ktorého je možné pripojiť takmer akékoľvek slúchadlá.
Presne v prostriedku zadnej strany nájdeme logo tohto ambiciózneho čínskeho výrobcu. Hodnotnú hliníkovú konštrukciu na zadnej strane prerušujú plastové predely, ktoré slúžia na vyvedenie antén. Tie sú vcelku hrubé a rozhodne by mi nevadilo, keby na seba o čosi menej upozorňovali. Ľavý horný roh ponúka pohľad na mierne vystupujúcu optiku fotoaparátu, ktorému robí spoločnosť dvoj-tónová prisvetľovacia LED-ka.
Displej
Mierne pokazený potenciál
Ulefone Future prichádza s 5,5-palcovým LTPS Full HD displejom, ktorý sa ťahá až priamo k bočným okrajom zariadenia. Displej disponuje príkladnou ostrosťou a jednotlivé pixely sú voľným okom takmer nepozorovateľné. Privítal by som však vyššiu hodnotu maximálneho a naopak nižšiu hodnotu minimálneho jasu displeja, ktorý na priamom slnku a ani v úplnej tme neponúka až tak komfortný zážitok pri používaní. Minimálne rámiky síce pôsobia luxusne, no je tu jeden háčik. Obe bočné hrany displeja pôsobia menej kvalitne a na týchto samotných okrajoch sa nachádzajú divné horizontálne čiary. Aby toho nebolo málo, tak tieto okraje nedokážu rozpoznať dotyk a ten funguje až o dobrých pár milimetrov smerom do stredu displeja. Veľká škoda týchto problémov, pretože inak je displej takmer špičkový. Ponúka príkladné farebné podanie a všetky farby vyzerajú dostatočne živo. Biela je dostatočne žiarivá a naopak čierna je pekne tmavá bez náznaku vyblednutia.
Ďalej chválim softvérové nastavenie displeja, ktoré je možné plne prispôsobovať svojim potrebám. Je možné si vybrať z dvoch prednastavených režimov zobrazenia alebo si ho plne upraviť podľa seba. Bez problémov sa dá zmeniť kontrast, sýtosť farieb, jas obrázkov, ostrosť zobrazenia a v neposlednom rade teplota farieb. Pri videu som ocenil dynamický kontrast, ktorý ešte väčšmi pomáha pri dokonalom farebnom podaní. Future si dáva záležať aj na ochrane našich očí a v nastaveniach displeja je tak možné regulovať škodlivú modrú farbu.
Výkon a pamäť
Zlatá stredná cesta
Tak ako som už spomínal, model Future je súčasnou vlajkovou loďou spoločnosti Ulefone. Tento výrobca je však známy tým, že sa zbytočne nenaháňa za výkonom, ktorý bežný spotrebiteľ často ani nevyužije. Ulefone tak často siaha po súčiastkach strednej alebo nižšej triedy, čo sa však pozitívne prejaví na konečnej cenovke. Future teda nie je výnimkou a poháňa ho procesor od spoločnosti MediaTek, ktorým je 8-jadrový Helio P10. Jadrá sú typu ARM Cortex-A53 a každé z nich beží na taktovacej frekvencii 1,95 GHz. Tento čipset spolupracuje s grafickým akcelerátorom ARM Mali-T860, ktorý obstaráva všetky grafické výpočty. Výkonom teda Ulefone Future rozhodne neohúri, no na druhú stranu ani nikoho neurazí.
Na vlastnej koži som si odskúšal viacero graficky náročných 3D hier, ktoré bežali plynulo bez závažnejších zásekov a spomalení. Hranie hier však smartfónu dalo mierne zabrať, čo sa prejavilo na jeho zvýšenej teplote. Napriek tomu však túto mierne zvýšenú teplotu nepovažujem za negatívum hlavne kvôli horúcemu letnému počasiu, ktoré sprevádzalo moje testovanie a taktiež treba povedať, že Future som zakaždým v rukách držal bez problémov. Pamäť RAM číta úctyhodnú veľkosť 4 GB, čo je v strednej triede stále pomerne nevídané. Operačná pamäť tejto veľkosti sa stará o svižný multitasking a na neželané ukončovanie aplikácií môžete zabudnúť.
Interné úložisko dosahuje 32 GB, z ktorých užívateľ reálne využije nižšiu hodnotu, ktorá činí 25,05 GB. Napriek tomu však nie je žiadny dôvod na smútok a na dáta nároční používatelia majú možnosť rozšíriť pamäť tohto zariadenia až o 128 GB prostredníctvom pamäťových kariet. Ak by sa však náhodou niekomu stále málilo, je tu možnosť využiť OTG funkcionalitu, ktorá si hravo poradí s USB zariadeniami.
Operačný systém
V jednoduchosti je krása, no netreba to preháňať
Ulefone predáva všetky svoje zariadenia s takmer čistým systémom bez závažnejších zásahov. Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že model Future taktiež disponuje čistým Androidom vo verzii 6.0 Marshmallow. Prekvapilo ma však pomerne malé množstvo predinštalovaných aplikácií, ktorých som napočítal dovedna 20. Google služby sú v úplne najnižšom rozsahu a okrem Obchodu Play som v zariadení nenašiel predinštalovanú žiadnu inú aplikáciu, ktorá pochádza od tohto softvérového giganta.
Okrem malého množstva predinštalovaných aplikácií ma prekvapila aj naozaj slabá možnosť prispôsobenia. Upraviť je možné iba usporiadanie tlačidiel, ktoré sú umiestnené priamo na displeji a tým pádom si z neho berú menšiu časť. Žiadne ďalšie možnosti úprav teda nehľadajte a bohužiaľ, nie je možné nastaviť ani percentuálne zobrazenie batérie či farbu notifikačnej LED diódy. Notifikačný panel nemožno zobraziť počas zamknutého stavu a rovnako sa nedá zmeniť ani usporiadanie jeho dlaždíc. Predinštalovaný launcher nanešťastie prichádza s nevkusnými ikonkami, ktoré pochádzajú ešte zo staručkého Androidu 4.4 KitKat. Z domovskej obrazovky nie je možné odstrániť vyhľadávaciu lištu, ktorá by taktiež mohla prejsť miernym redizajnom.
Systém však predsa len ponúka oproti čistému Androidu čo to navyše a Sťahovanie Turbo, ktoré kombinuje Wi-Fi pripojenie spolu s rýchlymi LTE sieťami, sa postará o naozaj rýchle preberanie väčších súborov. Za zmienku stojí taktiež funkcia Plánované zapnutie a vypnutie, ktorá sa postará o vypínanie, respektíve zapínanie zariadenia za vás. Vstavaný správca súborov je pomerne jednoduchý a na otvorenie zložitejších súborov odporúčam doinštalovať alternatívu z Obchodu Play. To isté platí aj o internetovom prehliadači, ktorý navyše nedokáže vyhľadávať cez Google vyhľadávač.
Počas môjho testovania som sa stretol s niektorými nedostatkami a priznám sa, že ma Ulefone Future zopárkrát aj nepríjemne prekvapil. Pri otváraní aplikácie fotoaparátu som sa párkrát stretol s jej spomalením, respektíve následným pádom. Zrejme najmenej ma však potešil skener odtlačkov, ktorý ani po pridaní troch odtlačkov na jediný prst nefungoval na 100 %. Práca tohto skenera je však z veľkej časti ovplyvnená hlavne jeho umiestnením na bočnej hrane s hrúbkou 8,6 milimetra. Všetky tieto chyby však v budúcnosti môže vyriešiť OTA aktualizácia systému, ktorej som sa počas testovania žiaľ nedočkal.
Výdrž batérie
Jednodenná klasika
V dnešnej dobe sa všetky komponenty používané v smartfónoch, okrem jediného, inovujú neskutočnou rýchlosťou. Ten, ktorý bohužiaľ nemá to šťastie, je však zároveň jedným z najdôležitejších. Hovorím o batérii. Navyšovanie kapacity zrejme nepredstavuje cestu, ktorou by sa spoločnosti chceli vydať. Povedzme si úprimne, existuje len malá skupinka jedincov, ktorá by si kvôli veľkej batérii kúpila zariadenie hrubé 2-3 cm. Presne kvôli tomu sa spoločnosť Ulefone rozhodla, že model Future obdarí batériou s kapacitou 3000 mAh. Spočiatku som bol voči výdrži tohto zariadenia mierne skeptický, hlavne kvôli procesoru, ktorý je vyrobený 28 nm technológiou. Moje obavy sa zo začiatku javili ako opodstatnené, no po pár dňoch používania sa výdrž batérie ustálila na stabilných hodnotách.
Moje používanie zahŕňalo permanentne zapnutý 4G mobilný internet, ktorý som vypol len počas 20 minútového hrania hry CSR Racing 2. Z kapacity batérie si čo to zobrali aj sociálne siete spolu s prehliadaním internetu. Počas tohto dňa som urobil zhruba 50 snímok a zhruba hodinu som mal zapnuté GPS. Okrem toho som 10 minút prezeral videá na YouTube a uskutočnil 4 krátke hovory. Takéto používanie sa dá považovať za vskutku náročné a svedčí o tom aj výdrž 18 hodín a 47 minút, pričom displej bol rozsvietený 4 hodiny a 25 minút. Hoci je táto výdrž vcelku chvályhodná, dva dni by Ulefone Future zvládol len pri naozaj striedmom používaní.
Slušnú, no ničím zaujímavú výdrž potvrdili aj štandardizované benchmarky, ktoré sa zaoberajú testom výdrže batérie. Spoločnosť Ulefone na svojej oficiálnej stránke uvádza, že zariadenie prichádza s podporou rýchleho nabíjania. S jej pomocou by sa malo údajne nabiť z 0 % na 100 % za menej ako hodinu. Moje reálne testovanie však túto informáciu vyvracia a nabitie z 15 % po 90 % kapacity zabralo presne 1 hodinu a 40 minút. Drvivú väčšinu tohto času si však ukrojilo nabitie do 80 % a ďalšie percentá už pribúdali pravidelne po 10 sekundách.
Fotoaparát
Chce to pevnú ruku
Snímač Samsung S5K3P3 CMOS s rozlíšením 16 MPx spolu s ISOCELL technológiou, PDAF zaostrovaním a clonou f/2.0. Presne takáto výbava sa ukrýva pod štvorcovým sklíčkom fotoaparátu. Človek by od fotoaparátu týchto parametrov očakával nadpriemerné fotografie a aj tomu tak je. Teda aspoň z časti. Pri ideálnych svetelných podmienkach snímač dokáže „vyčarovať“ zábery, ktoré disponujú príkladným farebným podaním a vcelku dobrou svetelnosťou. Ak je však svetla priveľa, fotoaparát ho nespracuje veľmi vierohodne a fotografie sú následne presvetlené. Presvetlené snímky taktiež spôsobujú mierne vyblednutie farieb a horšie vykreslenie detailov. Zaostrovanie je azda najslabším článkom fotoaparátu Ulefone Future. Pravý horný roh je na všetkých fotografiách mierne rozostrený a aby toho nebolo málo, tak pri vytváraní snímok treba mať naozaj pevnú ruku, pretože inak budú výsledné zábery neostré. Pri HDR fotografiách pravidlo pevnej ruky platí ešte viac, keďže zaostrenie a následné zachytenie snímky v tomto režime trvá pekelne dlho.
Azda najviac ma potešili Makro snímky, ktoré vyzerajú viac než dobre. V popredí sú vcelku dobre zaostrené a naopak v pozadí badať mierne rozostrenie, ktoré pôsobí veľmi pekne. Nočné zábery sú naopak jedna veľká katastrofa a priveľmi im nepomáha ani dvojtónová prisvetlovacia LED-ka. Fotografie vytvorené v noci sú plné šumu a pre jeho redukciu odporúčam nastaviť režim HDR.
Makro
Nočné
Rozsiahlu galériu fotografií nájdete na tomto odkaze.
Nahrávanie videa je možné uskutočniť najviac v klasickom Full HD rozlíšení s 30 snímkami za sekundu a na 4K video sa jednoducho nedostalo. S ohľadom na veľkosť internej pamäte je však vynechanie 4K nahrávania pochopiteľné.
Aplikácia fotoaparátu je mierne zložitá na orientáciu a väčšina nastavení snímača je skrytá. Potiahnutím do boku sa otvorí menu dokopy 15 efektov a tradičné ozubené koliesko skrýva ostatné nastavenia. V nich je možné meniť veľkosť, rozlíšenie fotografie alebo videa a manuálne upravovať ich vlastnosti.
Konektivita
Všetko tak, ako má byť
Ulefone si je plne vedomý toho, že v Európe majú ich zariadenia pomerne slušné predaje. Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že vlajková loď Ulefone Future prichádza s plnou podporou „európskych“ LTE sietí. Tie je navyše možné využiť až s dvomi SIM kartami, takže „vláčenie“ dvoch zariadení už nebude potrebné. Počas môjho testovania som primárne na SMS a hovory využíval kartu od Orange-u. Druhá karta, ktorá mi obstarávala mobilný internet, pochádza od spoločnosti Swan. Obe tieto SIM karty fungovali v mieste môjho bydliska bezchybne, čo dokazuje aj priložený speedtest.
Pri využívaní dvojice SIM kariet jednoducho zvolíte, ktorú z nich potrebujete na SMS správy, hovory, ale aj mobilné dáta. Podporovaná je akákoľvek kombinácia a rozhodnutie je iba na vás. Pri otvorení aplikácií Telefón a Odosielanie správ sa v notifikačnej lište zobrazí menu, ktoré vám umožní zmeniť predvolene nastavenú kartu v prípade, že sa rozhodnete využiť tú druhú. Ak však chcete použiť pamäťovú kartu, je potrebné jednu so SIM kariet vybrať, pretože slot, do ktorého všetky karty zapadajú, je hybridný. Túto skutočnosť považujem za miernu nevýhodu, no v tomto roku nie sú hybridné sloty ničím nezvyčajným.
Ďalšou nevýhodou je absencia NFC čipu. Naopak Wi-Fi dual-band 802.11n, FM rádio, Bluetooth 4.0, Miracast, OTG a GPS sú v Ulefone Future implementované v plnej sile. V žiadnom z týchto pripojení som nespozoroval nejaké problémy a všetko fungovalo priam ukážkovo. Fix GPS satelitov prebehol vždy do 5 sekúnd a presnosť polohy bola takmer vždy presná s malou odchýlkou.
Multimédiá
Starí známi
Spomínate si ešte na Android 4.0? Nie? Tak verte či nie, pri tomto smartfóne by ste si naň rozhodne zaspomínali. Aplikácia galérie, ktorá sa rozprestiera na 5,5-palcovom displeji stvorenom na prezeranie filmov totižto prichádza v rovnakej podobe, ako tomu bolo pri Androide ICS. Po jej otvorení vás privítajú obrázky usporiadané v zložkách. Ak otvoríte jednu z nich, tak sa vám zobrazia všetky snímky danej zložky usporiadané v riadkoch po 3. V galérii nechýba možnosť základného upravovania, no ak to s upravovaním fotografií myslíte vážne, odporúčam stiahnuť nejakú alternatívu z Obchodu Play.
To isté platí aj pre prehrávač videa, ktorý je integrovaný priamo v tejto jednoduchej galérii, a rovnako aj pre prehrávač hudby s jednoduchým ekvalizérom. Prehrávač spustí viacero zvukových formátov cez poriadne hlasný hlavný reproduktor. Treba si však dať pozor na nízke basy. Poriadne však potešil výstup do slúchadiel, ktorý je priam ukážkový.
Záver
Ulefone Future: Budúcnosť zatiaľ v nedohľadne
Dva týždne intenzívneho testovania jedného z najkrajších smartfónov strednej triedy prešli ako voda a záverečné zhrnutie je tu. V ňom by som sa rád vyjadril ku všetkým kladom, ale aj záporom, ktoré som počas tohto obdobia postrehol. Úplne na začiatku ma milo prekvapilo predajné balenie, ktoré toho obsahovalo viac, než som očakával. Konštrukcia vyrobená z kvalitného hliníka síce mala jednu chybičku, no za oku lahodiaci dizajn dávam tomuto zariadeniu rozhodne veľký palec hore. Mierne ma však sklamal displej, ktorý pôsobí naozaj nádherne, no jeho okraje nefungujú tak, ako by som očakával. Spoločnosť Ulefone však sama priznala, že pri výrobe tohto displeja sa musela vysporiadať s viacerými problémami, ktoré sa jej zrejme nepodarilo úspešne vyriešiť.
Verím, že Ulefone prinesie do systému v budúcnosti viacero nastavení, ktoré umožnia zmeniť niektoré jeho nepekné dizajnové vlastnosti. Z fotoaparátu mám mierne rozporuplné pocity, zatiaľ čo ma príjemne potešila výdrž batérie a výkon tohto zariadenia. Názov Future znamená v preklade z angličtiny „budúcnosť“ a pevne verím, že toto slovíčkarenie má symbolizovať vylepšenie smartfónov od tejto čínskej spoločnosti. Ulefone Future má na toto zlepšovanie našliapnuté naozaj dobre, no stále ho zužuje zopár nedostatkov, ktoré bránia v jeho plnom rozkvete. Treba si však uvedomiť, že toto prekrásne zariadenie stojí v e-shope Everbuying.net len 201 € s použitím kupónu Fonyzciny a za túto sumu jeho kúpu určite nebudete ľutovať.
Kúpiť Ulefone Future za 201 € (kupón Fonyzciny)
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
RECENZIA: Z legendárneho „Géčka” spravili elektromobil. V teréne je famózny, na cestách ho zabila spotreba
Našli sme najlepšiu elektrickú dodávku. Na jedno nabitie prejde stovky kilometrov
Je ako Tarzan na steroidoch. Novinka zo sveta Spider-Mana je plná brutality, ale má problém (RECENZIA)
RECENZIA Padla nám z neho sánka. Volkswagen postavil dokonalú elektrickú náhradu za Passat
Opravili večný problém japonských áut. Nový Nissan má bezkonkurenčnú cenu a špičkovú výbavu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Zomrelo v nich 40 000 detí. Angličania tu postavili koncentračné tábory 40 rokov pred nacistami
Fico prehovoril o svojej „dovolenke“ vo Vietname. Ukázal dôkaz, že opozícia klame (VIDEO)
Kultová slovenská Horalka oficiálne prešla do „cudzích rúk“. Novým majiteľom je európsky potravinársky gigant
Nové kamery za 65 miliónov vzbudzujú obavy. Inteligentné radary odfotia tvár vodiča a interiér auta
9 z 10 Slovákov sú „odborníkmi“ na slovenskú hymnu. Teraz sa ukáž, ako dobre poznáš hymny ostatných štátov (KVÍZ)
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené