The Mandalorian, horúci adept na najúspešnejší seriál všetkých čias, je natáčaný veľmi netypickou, no efektívnou technikou. Namiesto zeleného plátna, alebo fyzicky postavených scén, sa využíva herný Unreal Engine, v ktorom potrebné scény vytvoria a následne ich premietajú za hercov, informuje TechSpot.

Produkciu seriálu The Mandalorian má na starosti Jon Favreau, ktorý stál okrem iného aj za úspechom prvých dvoch Iron Manov a ktorý režíroval aj novodobú adaptáciu filmu Kniha džunglí. Spojenie moderných technológií s kinematografiou je pre človeka teda veľmi prirodzené a pri jeho tvorbe je to alfou a omegou na dosiahnutie dychberúcich záberov a scén.

Pri Disney+ seriáli zo sveta Star Wars sa rozhodol využiť v súčastnosti najpopulárnejší herný engine, na ktorom bežia aj herné hity ako Fortnitne, Gears 5 či Days Gone.

Spolupráca so spoločnosťou Epic Games, ktorá stojí za vývojom Unreal Engine podľa všetkého prináša svoje ovocie, pretože seriál The Mandalorian láme všetky rekordy a to nie len na platforme Disney+. Produkcia využíva kvality enginu, v ktorom je možné vymodelovať fotorealistické prostredie, ktoré sa dá rendrovať v reálnom čase, informuje CzechCrunch.

To následne pomocou LED obrazoviek s obrovským rozlíšením premietajú za hercov, ktorí tak majú lepšiu predstavu o tom, ako sa na scéne pohybovať.

Táto technológia uľahčuje prácu aj kameramanom, či režisérom, ktorí tak môžu počas natáčania pohotovo reagovať na dané scény a robiť zmeny, ktoré vedú k zlepšeniu celej produkcie. Scény z Unreal Engine však nie sú statické, ale pri pohybe kamery sa mení aj uhol danej scény, aby všetko vyzeralo realisticky. Niektorí členovia štábu dokonca častokrát nevedeli rozoznať, či sa jedná len o „obraz“, alebo o fyzicky postavenú scénu.

Vďaka kvalitným obrazovkám s vysokým rozlíšením môžu dokonca niektoré zábery takmer okamžite použiť do seriálu, a to bez nutnosti nejakého veľkého a náročného post-editu. Pri natáčaní so zeleným plánom prebehne samotné natočenie scény veľmi rýchlo, no počítačová editácia a dorábanie scény potom trvá niekoľko desiatok, či stoviek hodín.

Táto technika tak značne šetrí čas a tým pádom aj náklady na natáčanie seriálu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú