Našli sme takmer dokonalú vlajkovú loď, o ktorú si doteraz možno nejavil záujem
GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz
UMTS: 2100 MHz ,1900 MHz, 850 MHz, 900 MHz, TD 2000 MHz, 1900 + MHz
LTE: 800 MHz, 900 MHz, 1 800 MHz, 2 100 MHz, 2 600 MHz
157 x 75 x 7 mm
192 gramov
LTPS IPS LCD
1080 x 2160 pixelov, 18:9 pomer strán
Hisilicon Kirin 970
4x2.4 GHz Cortex-A73, 4x1.8 GHz Cortex-A53 CPU
Mali G72 MP12 GPU
NPU (neural processing unit)
6 GB LPDDR4x
Android 8.1 (Oreo)
EMUI 8.1
128 GB, po prvom spustení dostupných približne 112 GB
MicroSD slot
16 MP, f/1.8, ostrenie pomocou fázvej detekcie, sekundárny 20 MP Monochromatický
Video: 2160p30, 1080p60
Predný: 13 MP, f/2.0, 1080p30
Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, dual-band, hotspot, Bluetooth 4.2 (A2DP, LE), GPS (A-GPS, GLONASS), USB-C, NFC, IR blaster
Li-Pol 3750 mah
Dual NanoSIM, snímač odtlačkov prstov na prednej strane
+ Nádherný dizajn
+ Kvalitný displej
+ Fotovýbava na vysokej úrovni
+ Vysoký výkon pre bežné použitie
+ Dobrá cena
- Odolnosť skla pokryvkáva
- Neodporúčam pre hranie ťažkých hier
Honor View 10 je po vzore svojich luxusnejších príbuzných skvelým smartfónom. Koncernová hierarchia však nepustí a nájdeš tu nejaké nedostatky, občas iba zbytočné softvérové obmedzenia. Po započítaní výhod ako jack či IR blaster a zohľadnení zaujímavej ceny, si viem predstaviť, že Honor View 10 si nájde cestu k mnohým.
Smartfóny značky Honor sa snažia byť lacnejšou alternatívou ich prémiovejších bratrancov od Huawei. Dnes sa so mnou pozrieš na najlepší telefón, aký značka ponúka. Honor View 10 je smartfónom, ktorý sa chce svojimi parametrami radiť medzi vlajkové lode. Má na to?
Honor View 10 (V10) ponúka niektoré parametre najlepších Huawei smartfónov, v niečom ich dokáže aj prekonať, no na viacerých miestach je viditeľné šetrenie a dbanie na nižšiu cenovku. V teste sa mi ocitol model v krásnej námorníckej modrej farbe.
Chcem Honor View 10 (V10) za najnižšiu cenu na trhu!
Balenie
- Honor View 10 Navy Blue
- Nabíjačka Huawei Quick Charge (9v, 2A)
- USB-C kábel dĺžky 1 meter
- Návod a záručné podmienky aj v Slovenčine
Už v balení vidíš šetrenie, tento zoznam je oproti iným vlajkovým lodiam krátky. Jediné, čo mi tu chýba, je silikónový alebo iný obal. Skromnejšie balenie považujem za šetrenie na správnom mieste.
Staršie, ale lepšie
Z dizajnového hľadiska ma veľmi príjemne prekvapilo viacero faktov. Ako prvé po vybalení som si všimol kovový zadný kryt, to sa dnes už v top triede nenosí, bohužiaľ. Kovový zadok oproti sklenenému nekĺže, vďaka matnému náteru nenecháva odtlačky a dokáže vyzerať podstatne lepšie, ak výrobca zvolí správnu farbu a povrchovú úpravu. O ďalší jemný šok sa postaral prítomný jack a infračervený port. Celkovo je dizajn uhladený a štíhly. Smartfón je tenký a úzky, nebyť trčiacich objektívov na zadnej strane, dovolil by som si tvrdiť, že ide o jeden z najkrajších smartfónov vôbec. Pravda, tie fotky sa samé nespravia.
Spredu je montovaný FullHD+ FullView displej s uhlopriečkou 6″, nad ním sluchátko a selfie foťák, pod ním je snímač odtlačkov prstov s funkciou gest. Spodná strana obsahuje USB Type-C konektor, 3,5 mm jack, mikrofón a hlasitý reproduktor, v hornej nájdeš sekundárny mikrofón a IR blaster. Ľavá strana je hladká, nachádza sa tu iba šuplík SIM kariet, sprava sú umiestnené tlačidlá hlasitosti a zapnutia.
Ergonómia zariadenia je na excelentnej úrovni. Teda aspoň pre mňa. Mobil je na výšku pomerne dosť natiahnutý, preto siahať jednou, najmä malou rukou až na vrch displeja nebude príjemné. Inak nič neruší, nevŕzga a všetky prvky sú tam, kde majú byť.
FullView krásavec
Displej tohto zariadenia má pomer strán 18:9, čiže ide o na výšku natiahnutý displej s menšími okrajmi nad aj pod. Displeju nemožno uprieť vysoké kvality. Rozsah jasu je široký, farby sýte a kontrast na pomery LCD panelov veľmi vysoký. Z možností spomeniem zmenu rozlíšenia, teploty farieb, ochranu zraku a inteligentné otáčanie. V praxi to znamená príjemné používanie v noci, no aj na priamom slnku si vedie obstojne. Čiernej k dokonalosti nechýba veľa, preto pred týmto LCD displejom dávam klobúk dole. Honor ho vyladil na jednotku.
Tienistou stránkou displeja je jeho ochranné sklo. Zatiaľ čo iné smartfóny som vracal v bezchybnom stave, tento si odniesol niekoľko škrabancov. Ak by som si kúpil takto drahý smartfón, s týmto neduhom by som spokojný určite nebol a ak nad ním uvažuješ, pri kúpe si rozhodne zaobstaraj ochranné sklo.
Výkon TOP zariadení minulej generácie
Vysoký výkon Honor View 10 (V10) je zabezpečený čipom Hisilicon Kirin 970. Ide o najvyšší model procesora v smartfónoch Huawei a Honor pre rok 2018, pripomeniem parametre. Kirin 970 obsahuje 4 úsporné jadrá Cortex-A53 s frekvenciou do 1.8 GHz a 4 výkonné Cortex-A73 jadrá s frekvenciou maximálne 2.4 GHz. Grafický výkon ma na starosti Mali G72 MP12 a špecialitou tohto čipu bola v čase jeho uvedenia integrovaná neurónová jednotka vyhradená pre potreby umelej inteligencie. K tomu je tu inštalovaných až 6 GB operačnej pamäte a 128 GB úložisko. Parametre hovoria jasne, Honor View 10 má v sebe najlepší hardvér, aký dokázal Huawei vyrobiť a v známych benchmarkoch si vedie excelentne.
Systém prešpikovaný funkciami
V smartfóne som mal pri testovaí Android Oreo s nadstavbou EMUI, ktorú radím medzi tie najvydarenejšie. Obsahuje všetko, čo som potreboval a možnosti nastavení sú široké. Celkovo bežnú prácu ako je Chrome či YouTube zvláda bez zaváhania a vďaka obrovskej RAMke udrží naraz spustených kvantum aplikácií. Za jeden z lepších prvkov pokladám možnosť použiť snímač odtlačkov prstov ako systémové tlačidlá a ako ďalšiu vychytávku som objavil inteligentné otáčanie obrazovky. Táto funkcia ti otáča displej nielen podľa orientácie smartfónu, ale aj podľa orientácie tváre. To znamená, že ak si spolu s mobilom ľahneš na bok, obrazovka sa nepretočí, ak ho otočíš iba v ruke, obrazovka sa otočí.
Pokiaľ po výkonovej stránke nečakáš od mobilu veľa, nemáš sa čoho báť. Horšie to bude, ak daný výkon budeš chcieť využiť na plno. Práve v moment, kedy sa na smartfón chceš spoľahnúť, ťa tento kúsok zradí a to až tak zásadne, že frekvencia jeho výkonných jadier klesá na úroveň 1 GHz, čo znamená prepad celkového výkonu procesora na približne 50%. A vec, že grafika je na tom ešte horšie. Ak by sme sa riadili príslovím: „Kvalita je to, ak robíš veci poriadne aj tam, kde sa nikto nepozerá.“, Honor by neobstál najlepšie. Povzbudzujúcou správou je, že žiadny bežný zákazník si to nevšimne, pretože takýto výkon nevyužije skoro nikdy a keď už, tých pár sekúnd to zvládne bez problémov.
Slušné audio na každý deň
Audio výbava tohto mobilu je na úrovni, akú som čakal. Sluchátko aj reproduktor sú zreteľné, nešumia a zvuk z nich je viac než priemerný. V balení smartfónu sa nenachádzajú žiadne slúchadlá, no audio jack prítomný je a podanie zvuku v jeho prípade je bezchybné. Mikrofóny sú na tom podobne, fungujú štandardne, ako sa na túto triedu žiada. Miernym sklamaním je neprítomnosť žiadneho ekvalizéra ako tomu bolo u nedávno testovaného Huawei P20 Pro, kde bol prítomný Dolby Atmos.
Pekné fotky za bieleho dňa
Honor sa v propagačných materiáloch chváli duálnou kamerou s rozlíšením 20 MPx + 16 MPx. Jeden snímač je RGB a druhý monochromatický. Prvotné údaje dávajú tušiť, že pôjde o veľmi dobre fotiaci smartfón. Okrem týchto parametrov sa k slovu hlási aj umelá inteligencia pre dodatočné rozpoznanie a úpravu parametrov fotenia pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov.
Výsledky sú nasledovné. Za denného svetla sú fotografie plné detailov a farieb. Ak to mám porovnať s Huawei P20, tento fotoaparát mi je sympatickejší, pretože umelá inteligencia nedokrášľuje fotky až tak zásadne, na druhej strane fotky nemajú tak výrazný wow efekt. Pre fotenie za bieleho dňa mi postačovali režimy HDR, panoráma, automatický režim s umelou inteligenciou a čiernobiely režim, ktorý vytvára fotografie pomocou monochromatického snímača.
Moje dojmy z fotoaparátu sa výrazne zhoršili po odskúšaní v zlých svetelných podmienkach. Ak by som to mal znova porovnať s Huawei P20, tak tento smartfón je mierne horší. Nočné fotky zaznamenávajú dosť výrazný šum, pokiaľ je svetla naozaj málo. Za šera alebo s dobrým pouličným osvetlením fotky na kvalite nestrácajú. Čo som nečakal ani v zlom sne, boli schopnosti nočného režimu. Opäť porovnám s P20. Ak som si na P20 navolil nočný režim a stlačil spúšť, za pár sekúnd bola výsledkom pekná fotka. V takmer identických podmienkach som skúsil aj Honor View 10, tomu snímanie trvalo o čosi dlhšie, no zásadným rozdielom bola kvalita vyhotovenej fotografie. P20 dokázal tolerovať mierne pohyby rúk pri fotení, View 10 netoleruje nič a tak výsledkom sú rozmazané fotografie hodné jedine do koša.
Automatický vs. nočný režim
[twenty20 img1=“134892″ img2=“134891″ offset=“0.5″]
Naozaj je to tak. Pri fotení nočným režimom musíš mobil položiť na statív a počkať takých 15 sekúnd, kým z neho niečo vylezie. Pre porovnanie, manuálnemu režimu to trvá namiesto 15 sekúnd iba 0.5 sekundy a výsledky sú o míle ďalej. K tomu, pod týmto odstavcom vidíš porovnanie automatického a nočného režimu, kedy som smartfón držal v stabilnej pozícii Fotka lavičky bola robená so všetkou snahou čo najmenej pohnúť mobilom, ale aj moja snaha dopomôcť k lepším výsledkom bola márna. Preto nedokážem pochopiť, na čo tam tá funkcia vôbec je. Ďalšou slabinou je vytváranie bokeh efektu. Musím upozorniť, že môj test s kolesom bicykla ešte nespravil žiaden smartfón na 100 %, no keď sa pozrieš na fotku z tohto, patrí medzi tie horšie.
U videí som objavil ďalšie nepochopiteľné obmedzenia. View 10 má rovnaký hardvér (Kirin 970) ako P20, ale nedokáže pracovať s elektronickou stabilizáciou obrazu. Zrejme koncernová hierarchia nepustí. K dispozícii je časozberné aj spomalené video, z kvalít máš na výber 4K, 1080p pri 60 fps a ďalšie. Na videách vidíš pomalé preostrovanie a čo si si možno nevšimol, Honor View 10 má jednoduchý LED blesk, približne ako low endy.
Ďalšie fotografie si môžeš vychutnať TU.
Výkonné antény
Zistenie polohy pomocou GPS trvalo približne 10 sekúnd. Presnosť je na dobrej úrovni, signál vyzerá byť slabší. WiFi a mobilná anténa fungujú spoľahlivo, nestretol som sa so žiadnym vypadávaním jednej ani druhej siete. Rýchlosti LTE sú podľa môjho merania štandardné. View 10 dokáže komunikovať s okolitým svetom aj pomocou infračerveného portu slúžiaceho na ovládanie napríklad televízie.
Priemerná výdrž a rýchla nabíjačka
Batéria má v tomto prípade mierne nadpriemernú kapacitu 3750 mAh. To smartfónu dodáva výdrž na úrovni dvoch dní pri menej náročnom používaní. V slnečnom počasí pri používaní vysokého jasu má batéria dosť energie na asi 7 hodín zapnutého displeja.
V tejto kapitole sa skrýva ďalšie nepríjemné prekvapenie. Výrobca udáva prítomnosť Honor Superchrge technológie, ktorá by mala mať výkon 22,5 W pri 5 voltoch. Nepochybujem, že smartfón takéto nabíjanie podporuje, no priložená nabíjačka je Huawei Quick Charge s výkonom 18 W, a to pri 9 voltoch. Nabíjanie z 10 na 50% preto trvá približne 36 minút a na 90% sa dostaneš za nejakých 80 minút. Výsledky sú v sfére rýchlonabíjačiek štandardné, avizovaný Supercharge by nabíjanie povýšil na nový level.
No čo, Honor
Chcem Honor View 10 (V10) za najnižšiu cenu na trhu!
Honor je dcérska spoločnosť firmy Huawei vytvorená za účelom výroby cenovo dostupnejších zariadení. Mne View 10 hneď padol do ruky, aj do oka. V skratke na mňa smartfón pôsobil ako príjemný spoločník. Intuitívne prostredie, kvalitný displej a výborná ergonómia z neho robia horúceho kandidáta pre mnohých. Ak sa ti páči kovový dizajn a hľadáš bleskurýchly smartfón s väčším displejom, si tu správne. Pri aktuálnej cene približne 355 € ide o veľmi horúceho kandidáta na kúpu.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
recenzia Konečne plug-in hybrid, ktorý dáva zmysel. Novú Škodu sme si totálne zamilovali (RECENZIA)
RECENZIA Takto sa majú robiť hry. Hrali sme novinku z ikonickej série a okamžite si ju zamiluješ
Je lepšie než autá, ktoré stoja o desiatky tisíc viac. Testoval som prelomové elektrické SUV od milovanej značky
AMD opäť zosmiešnilo Intel. Odhalili nový čip s enormným výkonom, ktorý nemá konkurenciu
Stojí 800 € a vyvoláva veľké vášne. Vyskúšal som PlayStation 5 Pro a mám jasno, či sa oplatí
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené