Spoločnosť 360 Mobile nie je na trhu až tak známa, no svoju cestu na vrchol si snaží budovať celkom slušnými zariadeniami. Ďalším z nich je novinka s názvom 360 N5S. Pozri sa, čo v sebe tento smartfón ukrýva.

Smartfón 360 N5S je priamym nástupcom modelu 360 N5, ktorý spoločnosť predstavila len pred pár mesiacmi. Aj napriek tomu, že novinka prišla po svojom predchodcovi skôr, ako to zvyčajne býva, nám ponúka hneď niekoľké vylepšenia. Čo sa týka dizajnovej stránky, zariadenie vyzerá ako kríženec najnovších iPhonov a Honoru 8. Rozmery smartfónu činia 153,5 x 76,9 x 8 mm pri hmotnosti 170 gramov.

360 N5SZdroj fotografie: 360 Mobile

Horúci konkurent pre smartfóny radu Xiaomi Redmi Note prichádza s kovovým šasi, do ktorého výrobca vložil displej s veľkosťou 5.5-palcov. Na tejto uhlopriečke sa zobrazuje FullHD rozlíšenie, pričom samotný displej prekrýva zahnuté 2.5D sklo. Zadná strana je rovnako pokrytá 2,5D sklom a nájdeme na nej aj snímač odtlačkov prstov. Čo sa týka farebných prevedení, tak na výber bude buď to čierna, alebo modrá farba.

360 N5SZdroj fotografie: 360 Mobile

Výkonovo sa toto zariadenie môže radiť medzi vyššiu strednú triedu. Výrobca použil síce starší, no stále veľmi kvalitný Qualcomm Snapdragon 653 procesor, v ktorého vnútri sa nachádza osem 64-bitových jadier s maximálnym taktom 1,95 GHz. Plynulý multitasking zabezpečí poriadna porcia operačnej RAM pamäte, konkrétne až 6 GB. Používateľské dáta sa budú ukladať na 64 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť o ďalších 128 GB pomocou pamäťovej karty. Tento masívny hardvér vyššej strednej triedy bude napájaný 3730 mAh batériou, ktorá podporuje rýchle nabíjanie prostredníctvom staršieho microUSB konektora. Výrobca udáva nabitie na 45% iba za 30 minút.

Zdroj fotografie: 360 Mobile

360 N5S má však aj niečo, čo bežne iné zariadenia zatiaľ postrádajú. Je to duálna predná kamera. Smartfón ponúka zostavu v podobe primárneho 13 MPx a sekundárneho 2 MPx snímača. Spolu s veľmi rýchlym fázovým PDAF zaostrovaním tak môžeš vytvárať nádherné selfie, ktoré nebudú takmer nikdy rozmazané. Duálny predný fotoaparát dokáže vytvoriť selfie fotky s perfektným bokeh efektom, teda rozmazaným pozadím. Zadný fotografický snímač dodáva spoločnosť Samsung a ide o 13 MPx senzor takisto vybavený PDAF zaostrovaním, ktorý podporuje nahrávanie 4K videa.


Zdroj fotografie: 360 Mobile

Zobraziť cenu staršieho 360 N5 so 6 GB RAM

360 N5S beží na najnovšom Androide 7.1 Nougat, ktorý je doplnený o nadstavbu 360 OS 2.0. Systém ponúka vylepšený multitasking, ktorý dovoľuje spustenie dvoch aplikácií súčasne. Nechýba WiFi a/b/g/n/ac, GPS s A-GPS a Glonass, Bluetooth 4.1, 3,5 mm audio jack či DualSIM so 4G konektivitou. Výrobca, bohužiaľ, neuvádza presné podporované LTE pásma. Čerešničkou na torte je nádherná notifikačná dióda, ktorá je súčasťou červeného kapacitného tlačidla pod displejom. Smartfón sa na domovskom, čínskom trhu začne predávať 2. júna za oficiálnu cenu 1699 juanov, čo je v prepočte približne 220 €. Aj spoločnosť 360 je zástancom agresívnej cenovej politiky a na čínskom trhu ide o veľkého konkurenta pre u nás už veľmi populárne Xiaomi.

360 N5SZdroj fotografie: 360 Mobile

Zdroj fotografií: Weibo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP