MWC 2016: Huawei MateBook je hybridný notebook s Intel Core m procesormi a snímačom odtlačkov prstov

Prvý oficiálny deň konferencie MWC 2016 v Barcelone oficiálne začína síce až zajtra, no nultý deň začal už dnes a počas neho nám svoje novinky predstavili výrobcovia ako LG, Huawei a Samsung. Pre nás je najzaujímavejším samozrejme čínsky výrobca Huawei, ktorý práve predstavil svoj úplne prvý 2v1 tablet. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Jedná sa vlastne o hybridný notebook, ktorý je možné používať aj ako tablet. Začnime teda s dizajnom. Huawei MateBook prichádza v dvoch verziách s celokovovou konštrukciou, a to buď s čiernym panelom a strieborným telom alebo s bielym panelom a zlatým telom. Zariadenie je pritom hrubé len 6.9 mm. Notebook/tablet sa môže oproti konkurenčným tabletom chváliť aj svojou hmotnosťou, ktorá činí len 640 g. Konkurenciou myslíme iPad Pro a Microsoft Surface Pro 4. V prípade iPadu je hmotnosť 713 g a v prípade Surface Pro 4 je to 766 g, čiže je zjavné, že výrobca sa pri výrobe tohto zariadenia výraznejšie sústredil na mobilitu zariadenia. Myslel aj na nabíjačku, ktorá oproti bežným váži len 110 g. K dispozícii budú aj luxusné puzdrá v štyroch farbách.

HUAWEI MATE 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk) Porovnať ceny >>

V režime notebooku máme k dispozícii ergonomickú klávesnicu, ktorej by nemalo vadiť ani trochu vody. Ako pravé zariadenie pre biznismenov ponúkne aj MatePen. Jedná sa o multifunkčné pero s vysokou presnosťou, pričom je citlivé na 2048 úrovní citlivosti na tlak. To však nie je všetko, čo pero dokáže. Pero bude aj veľmi dobrým pomocníkom pri prezentáciách, keďže ho je možné používať aj ako laserové ukazovadlo. Jeho nabitie, ktoré by malo trvať len jednu hodinu, by malo stačiť na to, aby sa pero dalo používať ďalší mesiac. Výborným zabezpečovacím prvkom sa stal snímač odtlačkov prstov, ktorý nám umožní rýchly štart práce so zariadením. Nechýba možnosť registrovať viacero odtlačkov pri rôznych účtoch na zariadení.

Displej zariadenia o uhlopriečke 12 palcov disponuje rozlíšením 2160 x 1440 pixelov s vlastnosťami ako 80 % farebný gamut alebo 400-nitový jas. Obavy nemusíte mať ani o rámik okolo displeja, ktorý je hrubý len 10 mm. Tým sa podarilo dosiahnuť pomer displeja k telu až 84 %, čím tiež predbieha spomínaných konkurentov.

[…]