Máš pocit, že tvoje auto je vybavené všetkým dôležitým, no stále ti v ňom niečo akosi chýba? Tohto pocitu ťa môže zbaviť kvalitná bezpečnostná autokamera, ktorá síce nie je povinnou výbavou, no v mnohých prípadoch je na nezaplatenie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tiež si na internete videl rôzne videá z kamier áut, na ktorých bola zachytená nehoda alebo iný zaujímavý okamih? Vďaka nej môžeš byť autorom podobných videí aj ty! Ponúka kvalitný záznam, no vôbec nestojí veľa. Na jazyku máme kameru do auta od výrobcu Yi, ktorý je dcérskou firmou spoločnosti Xiaomi. Hlavnými prednosťami sú najmä plynulý záznam vo FullHD rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu či clona f/1.8. Záznamy si môžeš prezerať na 2.7-palcovom displeji a následne cez Wi-Fi alebo microSD kartu preniesť do iného zariadenia.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Xiaomi Yi Dash Camera je vybavená aj batériou s kapacitou 240 mAh, ktorá však slúži ako záloha v prípade nehody, kedy by došlo k poškodeniu elektroniky v aute a kamera by tak ostala bez prúdu. Na batérii dokáže nahrať maximálne pár minút videa. Kamera podporuje maximálne 64 GB microSD kartu, nutnosťou je minimálne Class10 karta. Po zaplnení karty kamera staré záznamy automaticky prepisuje novými. 1 minúta záznamu vo FullHD rozlíšení má veľkosť približne 240 MB. Záznamy sú automaticky nastrihané na maximálne trojminútové videá. Kameru je možné ovládať aj pomocou tvojho smartfónu cez Wi-Fi pripojenie a originálnu aplikáciu.

Odporúčaná microSD karta s kapacitou 64 GB

Mini recenzia od Kristiána Hrušovského:

„Mal som možnosť túto kameru pár dní testovať a nazbieral som s ňou iba pozitívne skúsenosti. Videá dokáže nahrávať aj v 2K rozlíšení, ale osobne sa mi viac páčilo dokonalo plynulé FullHD pri 60 fps. Výborný dojem na mňa spravilo aj podanie farieb a bezchybné nastavovanie expozície. Keď som napríklad vyšiel z tunela na silné slnko, kamera si ihneď upravila expozíciu. Vďaka výbornej clone f/1.8 zaujmú kvalitou aj nočné zábery. Videá však nezaostávajú ani po stránke kvality zvuku. Z vlastných skúseností mám overené, že mikrofón dokáže zachytiť naozaj čistý zvuk, aj pri rozprávaní osoby cez otvorené okno auta. Po niekoľkých dňoch intenzívneho testovania môžem túto kameru do auta len odporučiť.“


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Xiaomi Yi kamera do auta za 32 €
Zľavový kupón LCXDSXYCAR + zľava po registrácii

Poctivú kvalitu tejto kamery ale zaklincovala súčasná výpredajová cena. V e-shope TomTop ju kúpiš za doteraz najnižších 32 €! Nezabudni ale použiť kupón LCXDSXYCAR a tiež zľavu, ktorú uplatníš prostredníctvom bodov získaných po registrácii v e-shope, pričom práve táto kombinácia vytvorí celkovú 31 % zľavu.

Ukážka denného záznamu:

Ukážka nočného záznamu:

Kupón a zľavové body aplikuješ v košíku:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
42%
Chcem to
4%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
21%
Neznášam to
17%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.