Trápia ťa dlhodobo problémy s internetom v domácnosti? Slabý signál, nedostatočná rýchlosť alebo časté výpadky? Pokiaľ používanie internetu znepríjemňujú tieto problémy aj tebe, je na čase sa ich zbaviť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedným z najlepších a najefektívnejších riešením je kúpa nového, ale poriadneho routra. Ak sa v ponuke nevyznáš alebo sa ti všetky lepšie modely zdajú byť príliš drahé, máme pre teba tip na univerzálne riešenie.

Skvelá rýchlosť a silné Wi-Fi

Hneď prvá vlastnosť, ktorou router zaujme, sú podporované Wi-Fi štandardy. Okrem všetkých základných prichádza Xiaomi Wi-Fi Router 3G aj so štandardom 802.11ac, vďaka ktorému dosahuje maximálna prenosová rýchlosť až 1167 Mb/s. O vysielanie signálu sa stará štvorica výkonných antén, a to samozrejme v dvoch pásmach (2.4 GHz & 5 GHz).

K plynulému chodu routra prispieva aj dvojjadrový 880 MHz procesor, 256 MB pamäť RAM a 128 MB interné úložisko. Veľkou výhodou je aj port USB 3.0, do ktorého môžeš pripojiť napríklad externý disk a k jeho obsahu sa dostaneš cez všetky zariadenia. Tie môžeš k routru pripojiť buď cez spomínané Wi-Fi alebo dva gigabitové LAN porty.

Pohodlné ovládanie cez aplikáciu

Určite sa ale nezľakni informácií o čínskom jazyku. Rozhranie v routri síce v čínštine naozaj je, avšak po spárovaní s mobilnou aplikáciou môžeš všetky dôležité nastavenia vykonávať priamo cez smartfón, a to v anglickom jazyku. Ide napríklad aj o rôzne bezpečnostné nastavenia, ktorých má router naozaj hojne a na bezpečnosť je kladený veľký dôraz.

Kúpiš ho lacnejšie ako Číňania

Kúpiť Xiaomi Wi-Fi Router 3G za 26 €
Kupón exkluzívne vo FonTech Shope!

Zatiaľ čo v prípade iných značiek by si za podobný router zaplatil takmer 100 €, za tento zaplatíš iba zlomok z toho. V Číne sa oficiálne predáva za 249 juanov, čo je v prepočte iba okolo 32 €. Avšak vďaka nášmu exkluzívnemu kupónu ho cez FonTech Shop kúpiš ešte za menej, a to konkrétne za perfektných 26 €. Ako dopravu odporúčame zvoliť Belgium Registered, ktorý stojí len 0,77 € a nemusíš sa obávať žiadnych ďalších poplatkov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
43%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Iggi Kali

  Mam ho ale 5ghz mi nejde. Neviete poradiť? Prave kvoli tomu som ho kupoval.

 • VanJ

  Konecne tam dali tie 1Gb LAN porty. S tymi 100Mb co tam boli predtym to nemalo zmysel…

  • Giovanni Ricco

   3G malo vzdy 1gb LAN ako jedine.

 • Riso

  Prosím čo presne znamená „FonTech Shop ti GARANTUJE: Zastrešujeme ročnú záruku na každý produkt“. Ide o Gearbest štandardnú záruku alebo je to cez FonTech? Ďakujem

 • Giovanni Ricco

  je to ozaj EN v.? Lebo v priamo shop gearbest uvadza ze je to cinska verzia. je to vlastne ovladatelne len cez mobil :(

 • Dobrý deň, ďakujeme za prínosné pripomienky. Aktuálne sa snažíme zabezpečiť viac recenzií na viac produktov, no pri čínskom trende vydávania nových produktov snáď každý týždeň, nestíhame pokryť recenzie na úplne všetky zariadenia. Na testy tak vyberáme len tie najzaujímavejšie. Čoskoro sa ale počet recenzií určite navýši.