Xiaomi RedMi 2 príde v novej verzii s 2 GB RAM a 16 GB úložiskom!

Čínsky výrobca Xiaomi len pred nedávnom predstavil nástupcu ich populárnej rady RedMi, od ktorého očakáva veľký nárast príjmov. Ako to už býva u Xiaomi, príjmy sa dostavili hlavne vďaka faktu, že čínsky výrobca počúva komunitu a reaguje smartfónom so slušnou výbavou za skutočne nízku cenu. Ak by ste našli na čínskom trhu Xiaomi, tak by ste nad jeho cenou neváhali ani chvíľu. Xiaomi RedMi 2 sa tam predáva za skutočne zlomok reálnej ceny v Európe. Jeho cena bola v Číne ohodnotená na hranici 699 Yuanov, čo v prepočte činí 99 €.

Xiaomi Redmi 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

RedMi 2 zožal úspech, no jedným z najväčších negatívnych ohlasov zo strany zákazníkov sa stala už dnes nedostačujúca kapacita pamäte RAM, ktorá činí „iba“ 1 GB. To sa však má zmeniť. Lei Jun, generálny riaditeľ čínskeho giganta Xiaomi dnes (26. januára) na sociálnej sieti Weibo ohlásil, že príde nová, lepšia verzia populárneho zariadenia. Má sa jednať o verziu s dvojnásobnou kapacitou operačnej pamäte a nebude chýbať ani 16 GB vnútorné úložisko pre multimédiá. Ostatné parametre ostali nezmenené a medzi základným vybavením nájdeme 4.7″ HD IPS displej, štvorjadrový Snapdragon 410 procesor s taktom 1.2 GHz, dva sloty pre SIM kartu, Adreno 306 GPU, 4G LTE (bohužiaľ na území Slovenskej republiky na nepoužívaných pásmách), 8 MPx hlavný a 2 MPx predný fotoaparát. Nechýba ani najnovšia verzia nadstavby MIUI vo verzii 6.

xiaomi-redmi-2_2Ďalší dôkaz o tom, že Xiaomi počúva zákazníkov aj na najnižšej cenovej hladine a bojuje na území, ktoré má jednoznačne pod palcom. Teda aspoň v Číne.

Momentálne v redakcii už Xiaomi Redmi 2 testujeme a tak sa môžete tešiť na plnohodnotnú recenziu. 

Zdroj: MiUI.com

Pošli nám TIP na článok