Xiaomi prichádza na európsky trh – prináša produkty za bezkonkurenčné ceny

V najbližších dňoch začne špecializovaný ázijský elektronický obchod XiaomiForSale.com na európskych trhoch ponúkať produkty spoločnosti Xiaomi, čím poskytne lokálnym zákazníkom väčšinu služieb, na ktoré sú zvyknutí u miestnych elektronických obchodov. Predajca bude držať skladové zásoby v Európe a vďaka tomu bude schopný dodať tovar, ktorý bude aktuálne lokálne skladom, počas jedného až troch pracovných dní. Zákazníci tohto ázijského predajcu budú mať zaistený plný záručný a pozáručný servis produktov. Všetky zariadenia budú už pri predaji vybavené európskou multijazyčnou ROM od Miuios.cz, ktorá bude zmluvne zabezpečená od miestnych komunít MIUI. Prostredníctvom tohto predajcu budú môcť postupne zákazníci zakúpiť nielen mobilné telefóny, ale aj väčšinu ďalších produktov Xiaomi, a to s podporou lokalizácie všetkého softvéru a aplikácií, z ktorých mnohé sú produkované iba v čínštine.

Značka Xiaomi je dnes celosvetovo jednou z najrýchlejšie rastúcich technologických firiem. Od jej založenia v roku 2011 neuplynuli ani 4 roky a už sa na chvíľu vyhupla na tretiu priečku medzi výrobcami mobilných telefónov. V posledných mesiacoch sa navyše veľmi zásadne angažuje aj vo vývoji a výrobe produktov, mimo oblasť mobilných technológií. Na trh uvádza množstvo produktov z oblastí elektroniky, inteligentných domácností a starostlivosti o zdravie. Jej produkty si počas krátkej doby vydobyli povesť spoľahlivých kvalitných zariadení s výborným dielenským spracovaním a funkčným softvérom. Medzi ne patrí napríklad aj Xiaomi Mi TV so 4K rozlíšením, inteligentná žiarovka, čistička vzduchu či inteligentná kamera. Všetky tieto produkty budú dostupné v novom e-shope.

Xiaomi-Mi4-with-MIUI6_3

Xiaomi Mi4

Hoci je oficiálne zastúpená len v niekoľkých ázijských krajinách, jej produkty sú žiadané už takmer po celom svete. Častým argumentom európskeho zákazníka značky Xiaomi je však rozdielnosť cien v európskej obchodnej sieti a v Ázii. Dôvodov je niekoľko. Jedným z nich je filozofia a stratégia značky. Produkty sa v Ázii predávajú výhradne cez sieť elektronických obchodov, čím sa eliminuje niekoľko článkov obchodného reťazca.

xiaomi-mi-tv-2-android-tv-1

Xiaomi Mi TV

Európsky model je oproti tomu založený na klasickom predaji od ázijského distribútora európskemu, ďalej potom nasledujú predajcovia a od nich produkt dostáva do ruky koncový zákazník. Každý z jednotlivých článkov má logicky svoju maržu. S predajom tovaru v Európe sú ďalej spojené veľmi drahé potrebné certifikácie a lokalizácia systému. A práve lokalizácia do jednotlivých jazykov je pre produkty Xiaomi kľúčová. To preto, že smartphony používajú vlastnú nadstavbu operačného systému Android, ktorá sa nazýva MIUI a je známa svojou spoľahlivosťou a plynulosťou. Celý proces prekladu tohto systému zabezpečujú komunity MIUI v jednotlivých krajinách a koordináciu všetkých 16 európskych komunít zabezpečuje česká Miuios.cz. Kód má približne 25 000 riadkov a v každej krajine na ňom pracuje niekoľko ľudí na plný úväzok. Každý týždeň poskytnú krajiny k dispozícii svoje úpravy a zmeny a v Čechách vzniká multijazyková verzia, ktorú MIUIos.cz distribuuje na servery komunít v jednotlivých krajinách, na stránky xiaomi.eu a tiež na OTA server Xiaomi v Číne. Z uvedeného je zrejmé, že bez tejto starostlivosti by značka Xiaomi v európskych krajinách nemala šancu prežiť.

xiaomi_air_purifier

Čistička vzduchu Xiaomi Air Purifier

Práve vzhľadom na zachovanie akcieschopnosti európskych komunít MIUI a preto, aby mal zákazník väčšiu možnosť výberu, sa rozhodli komunity MIUI, vrátane českej MIUIos.cz podporiť tento krok, poskytnúť zmluvne e-shopu XiaomiForSale.com multijazykovú ROM a zabezpečiť ďalšie náležitosti a služby.

Páči sa Vám tento krok?

Zdroj: MIUIos.cz

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.