Teraz čítate
Bezpečnosť na cestách bola vždy dôležitá. Pomocnú ruku ti podá bezpečnostná kamera do auta od Xiaomi

V týchto dňoch sa zíde slovenským vodičom najmä trpezlivosť. Po kolapse a veľkej nehode na jednej z našich diaľníc vďaka enormnému sneženiu tak musia vodiči myslieť skutočne na všetko. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V posledných rokoch sa čoraz viac rozširujú bezpečnostné kamery do áut, ktoré poslúžia ako neoceniteľný prvok na bezohľadných vodičov a nebezpečné cesty. Xiaomi spolu s dcérskou firmou MIJIA prináša nové zariadenie aj do toho segmentu. To si, samozrejme, drží skvelú cenu a nadupanú funkčnú výbavu. V tomto prípade si môžeš kúpiť ich najnovší počin, ktorý toho ale ponúka podstatne viac, ako by sa ti mohlo na prvý pohľad zdať.

zdroj fotografie: Xiaomi

Základ tvorí moderný dizajn v elegantnej farebnej kombinácii, ktorá tak nebude zasahovať do dizajnovej koncepcie interiéru tvojho auta. Na prednej strane sa nachádza snímač Sony IMX323 so záznamom FullHD videa (60 fps, 160-stupňový uhol) a svetelnosťou f/1.8. Príkladne ostré zábery si teda užiješ aj počas zhoršených svetelných podmienok. Z druhej strany konštrukcie sa na teba naopak pozerá 2,7-palcový dotykový displej, cez ktorý môžeš ovládať bohaté funkcie kamery.

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi bezpečnostnú kameru do auta

Ak by ti však tento spôsob nevyhovoval, k dispozícii máš aj aplikáciu pre Android / iOS, ktorá sa spojí s kamerou cez WiFi. Záznam sa potom nahráva na microSD kartu, pričom výrobca odporúča, aby si výhradne používal len karty s označením Class 10. K tejto šikovnej kamere však dostaneš v balení aj rôzne úchyty, aby si bol pripravený vyraziť na cestu. Avšak na cesty sa môžeš vydať aj za relatívne málo peňazí, keďže tento počin od Xiaomi ťa vyjde len na 58 €. Pri tejto cene to skutočne stojí za to, nakoľko naozaj nikdy nevieš, čo ťa bude na cestách čakať. Pozor by si mal dať ale na krajiny, kde sú takéto kamery do áut zakázané. Medzi ne patrí napríklad susedné Rakúsko a v prípade návštevy takejto krajiny ti odporúčame kameru zložiť do odkladacieho priestoru.

Ukážka video záznamu Xiaomi Mijia kamery:

Video z nedávnej hromadnej zrážky na diaľnici D1 natočené kamerou v aute

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • Martin Sagan

    A aký tam je jazyk? na Gearbest píšu že iba Chinese only!

  • Michal Navratil

    Čekám na ni, kupoval jsem ji na Aliexpresu za necelých 1600,- tak sem zvědavý na kvalitu, jen jsem překvapený že se nesmí v Rakousku používat, chtěl jsem jet v létě a nevěděl jsem o tom :-) Dík za upozornění..