Dočkali sme sa! Xiaomi Mi5 prichádza so Snapdragonom 820, 4 GB RAM, 128 GB úložiskom a cenou 375 €

Tak a konečne sme sa dočkali. Čakanie vyše rok a pol na novú vlajkovú loď od Xiaomi je na konci. Čínsky gigant dnes verejnosti predstavil nový klenot svojho portfólia high-end smartfónov. Globálne predstavenie síce prebehne až o 9:00 Stredoeurópskeho času, no uvedenie v domácej Číne sa konalo o niečo skôr.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Pri pohľade na špecifikácie sa musí nejeden konkurent zamyslieť, ako dorovná toto dlho očakávané čínske monštrum a prinesie niečo podobné na minimálne rovnakej úrovni. Xiaomi Mi5 je špičkové zariadenie vo všetkých smeroch. „Čínsky Apple“, ako niektorí nazývajú spoločnosť Xiaomi, opäť raz dokázalo, že vo svete smartfónov už nie je žiadnym nováčikom a vytrelo zrak všetkým odporcom. Poďme sa teda spolu pozrieť, čo to vlastne ten dlhoočakávaný nový kráľ čínskych smartfónov so sebou prináša. Stálo to dlhé čakanie naozaj za to?
Konštrukcia a dizajn

Xiaomi priniesli niečo neskutočne krásne a pozdvihlo dizajn svojich smartfónov na úplne novú úroveň. Predná strana sa vyznačuje naozaj minimálnymi rámikmi a po novom aj hardvérovým domovským tlačidlo, ktoré integruje špičkový snímač odtlačkov prstov. Zadná strana prichádza s plnohodnotným 3D zahnutím, ktoré pomôže k lepšej ergonómii pri používaní a najvyššia verzii „Pro“ ponúka zadnú stranu z keramického skla. Pri držaní má Xiaomi Mi5 evokovať ozajstnú prémiovosť, k čomu nepochybne dopomáha aj hrúbka len 6,95 mm. Celkové rozmery sú potom 144.55 x 69.20 x 6,95 mm a hmotnosť činí iba 129 g. K dispozícii budú 3 farebné prevedenia- čierna, biela a zlatá. Vo vrchnej časti sa nachádza aj IR blaster na ovládanie domácich spotrebičov.
Vpredu nájdeme na dnešnú dobu pomerne kompaktný 5,15-palcový FullHD displej, ktorý prichádza s IPS LCD zobrazovacím panelom a má maximálnu svietivosť 600 nitov. Výsledná jemnosť je výborných 428 ppi.

Hardvér
Xiaomi Mi5 sa po stránke hardvéru nedá nazvať inak ako plnokrvné „monštrum“. Čínsky gigant opäť stavil na tú najlepšiu konfiguráciu na trhu a novinka zmetie všetkých konkurentov zo stola. Základným kameňom je nový 4 jadrový procesor Snapdragon 820 s 14 nm FinFet výrobnou technológiou a novo vyrobenými jadrami Kryo, ktoré pracujú na frekvencii 2,15 GHz. Pre graficky náročné operácie je pripravená jednotka Adreno […]