To, že Xiaomi dokáže vyprodukovať výnimočné a skvelé smartfóny spolu s neskutočným množstvom inteligentných gadgetov, je snáď každému úplne jasné. Už nejaký ten piatok sa Xiaomi angažuje na trhu s notebookmi, kde dáva konkurencii naozaj zabrať.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vďaka nášmu kupónu ho kúpiš o 87 € lacnejšie ako Číňania

Najnovšiu verziu Mi Notebook Air 13 si teraz môžeš zakúpiť za perfektnú cenu. Zľavu až 78 € ti poskytne zľavový kupón, ktorý exkluzívne nájdeš len v našom FonTech Shope. Kupón platí pre prvých 4 najrýchlejších zákazníkov, preto by si nad touto ponukou nemal ani len rozmýšľať. Pre porovnanie, na oficiálnom čínskom webe spoločnosti Xiaomi sa tento notebook predáva za 5199 juanov, čo je v prepočte 665 €. Skvelý notebook od Xiaomi tak kúpiš o poriadnych 87 € lacnejšie ako domáci Číňania!

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air 13 2017 za 604 € bez DPH
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Ešte lepšie na tejto akcii je, že notebook ti vďaka doprave EU Express dorazí bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Vo finále tak zaplatíš cenu s kupónom a poštovné, ktoré vyjde na 5 €. Odporúčame priplatiť si aj za poistenie balíka, ktoré stojí 12 €.

xiaomi mi notebook air

Vlastním ho aj ja neľutujem ani cent

Už viac ako rok denno-denne používam úplne prvú verziu Xiaomi Mi Notebook Air 13 z roku 2016. V tej dobe som ho kupoval za približne 850 €, no neľutujem ani jeden cent. Od prvého vybalenia z krabice notebook funguje ako švajčiarske hodinky. Aj keď ho mám už dlhú dobu, stále sa neviem vynadívať na krásny IPS displej, ktorý ponúka perfektné farby aj pozorovacie uhly. Výkonom mi stačí na úplne všetky operácie, a to sa s ním vôbec nemaznám. Operačný systém je naozaj veľmi svižný, najmä vďaka M.2 SSD úložisku. Osobne som využil aj rozširujúci SSD slot, čo u konkurencie vidíme len sporadicky, a v notebooku tak mám dvojicu poriadne rýchlych pamätí. Kopírovanie súborov medzi týmito diskami je neuveriteľne rýchle. Čo sa výdrže batérie týka, pri mojom náročnom používaní notebook zvládne 3-4 hodiny. Následne sa na 100 % dobije vďaka rýchlemu nabíjaniu za približne hodinu. Pochváliť musím aj AKG reproduktory a klávesnicu, na ktorej je písanie naozaj pohodlné. Nepochybujem o tom, že nová verzia tohto notebooku z roku 2017 bude ešte lepšia. Navyše, v tejto cene nemá Xiaomi Mi Notebook Air takmer žiadnu konkurenciu.

V tejto cenovej kategórii nemá konkurenciu

Xiaomi Mi Notebook Air 13 je veľmi úspešným notebookom od Xiaomi, ktorý sa v roku 2017 dočkal vylepšení a to nielen po stránke výkonu. Tento nádherný 13,3-palcový notebook, ktorý sa parametrami a rozmermi podobá na Apple Macbook, beží na operačnom systéme Windows 10 (len čínsky jazyk). Oproti predchodcovi je však možné badať zmeny hneď po otvorení notebooku. Na touchpade si pozorné oko každého nadšenca hneď všimne snímač odtlačkov prstov. Novinka dostala do vienka aj ďalšie menšie hardvérové zmeny, ktoré v konečnom dôsledku oproti predchodcovi prinášajú navýšenie výkonu.

V útrobách najnovšej verzie Xiaomi Mi Notebook Air tepe procesor Intel i5-7200U 7. generácie, ktorý dokáže poskytnúť maximálnu frekvenciu 3,1 GHz. Skvelý grafický výkon poskytne aj grafická karta NVIDIA GeForce MX150 s 2GB GDDR5 pamäťou. Používateľ má možnosť pripojenia až troch obrazoviek, pričom v dvoch z nich je schopná zobraziť obsah až v 4K rozlíšení.

xiaomi mi notebook air

Operačná pamäť RAM disponuje kapacitou 8 GB a rýchlosť systému podporí aj SSD disk o veľkosti 256 GB. Čo sa týka displeja, môžeš sa tešiť na krásny 13,3 palcový IPS displej s FullHD rozlíšením 1920 x 1080 (166 ppi). Ten navyše ponúka široký 170° pozorovací uhol a jas 300 nitov.

Zľavový kupón je možné uplatniť v košíku:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
11%
Chcem to
42%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
21%
Neznášam to
5%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.