Xiaomi Mi Note rozobraný – čo sa v ňom skrýva?

Xiaomi pred pár dňami na tlačovej konferencii oznámilo prvé dve veľké smartfóny, konkrétne Mi Note a Mi Note Pro. Označením „phablet“ neurazíme ani jedno z nich, keďže sú obe vybavené grandióznym 5,7″ displejom. Tieto zariadenia vyzerajú na pohľad úplne rovnako. To čím sa líšia, je totiž skryté v ich vnútri. Ak si prezriete galériu pod týmto článkom, nájdete v nej veľa záberov, vďaka ktorým získate skvelú predstavu o vnútornostiach Mi Note. Snímky zariadenia pochádzajú z čínskeho portálu IT168, ktorému sa podarilo zohnať jedno zo zariadení a s radosťou ho pre nás všetkých rozobrali. Nenašli tam však nič neobvyklé, ale ak vás zaujíma, ako presne vyzerajú komponenty uvedené v špecifikácii zariadenia, určite si obrázky nenechajte ujsť.

Xiaomi-Mi-Note-teardown_2Ako už bolo spomenuté, Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro vyzerajú zvonku rovnako, majú rovnako veľký 5,7″ displej, ale prvý rozdiel nájdeme práve v rozlíšení tohto displeja. Zatiaľ čo Mi Note ponúka Full HD 1080p rozlíšenie (1920 x 1080), jeho vylepšená verzia Pro poteší QuadHD rozlíšením, teda 2560 x 1440 pixelov. To však nie je jediný rozdiel. Označenie Pro nedostane zariadenie pre nič za nič a preto je výkonnejší model poháňaný 64-bitovým, osem jadrovým Snapdragonom 810, ktorému sekunduje 4 GB RAM. Mi Note ponúka Snapdragon 801 a využíva 3 GB RAM. Posledným rozdielom je o niečo väčšia batéria vo variante Pro, všetky ďalšie špecifikácie sú v podstate totožné. Obe zariadenia totiž ponúkajú 13 MPx fotoaparát s optickou stabilizáciou a duálnym LED bleskom na zadnej strane a 4 MPx prednú kameru s „Ultrapixelmi“, ktorú HTC používa na svojich vlajkových lodiach ako hlavný fotoaparát. Aký je váš názor na nové vlajkové lode tejto spoločnosti?

Zdroj: androidheadlines.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.