Nie je to tak dávno, čo Xiaomi predstavilo svojho bezrámikového pokračovateľa Xiaomi Mi MIX 2S. Oproti predchodcovi po prvýkrát priniesol bezdrôtové nabíjanie či kvalitný duálny fotoaparát. Teraz ho kúpiš za limitovanú cenu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prémiový smartfón za zlomok ceny konkurencie

Mi MIX 2S je v súčasnej ponuke naozaj ťažko odolateľným kúskom. Smartfón si totiž teraz môžeš zaobstarať v niekoľkých konfigurácii so 6 GB RAM a 128 aj 64 GB úložiskom. V jedinečnej bielej so 128 GB ROM ho kúpiš za 333 €. Verzia so 64 GB úložiskom vyjde na 307 €. Dostupný je aj čierny model  za 316 €. Stačí si už teda len vybrať verziu, ktorá sa ti páči najviac.

Kúpiť biely Xiaomi Mi MIX 2S 128 GB za 333 €
Bezpečný nákup a kúpon cez FonTech Shope

Kúpiť biely Xiaomi Mi MIX 2S (6 GB + 64 GB) za 303 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť čierny Xiaomi Mi MIX 2S (6 GB + 64 GB) za 316 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

V súčasnej ponuke je pritom globálna verzia, ktorá prináša plnú podporu LTE sietí, a to aj s pásmom 800 MHz. Nechýba ani kompletná jazyková podpora a v telefóne tak hneď po vybalení nájdeš slovenský aj český jazyk.

Jeden z najlepších od Xiaomi

Obrazovka prichádza s veľkosťou 5,99″, rozlíšením 1080 x 2160 pixelov a je vyrobená technológiou LCD. Ponúkne pomer strán 18:9 a nenachádza sa tu žiadny výrez podobný iPhone X. Novinkou v displeji je HDR režim, ktorý poskytuje ešte krajšie farby pri sledovaní filmov alebo prezeraní fotografií. Konštrukcia pozostáva na bokoch z kovu a vzadu z keramiky. Na zadnej strane nájdeme aj snímač odtlačkov prstov s nezmenenou pozíciou, a tiež ešte jednu veľkú novinku v sérii Mi MIX – duálny fotoaparát.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi MIX 2S priniesol fotoaparáty, v ktoré sme dúfali. Zopakovanej chybe však nerozumieme

Hlavný širokouhlý senzor fotoaparátu Sony IMX363 ponúkne rozlíšenie 12 MPx a clonu f/1.8. Druhý telefoto snímač disponuje rovnakým rozlíšení, clonou f/2.4 a zaisťuje 2-násobný bezstratový zoom. Dostupný je aj režim Portrét s bokeh efektom – rozmazaným pozadím a 4-osová optická stabilizácia obrazu.

Nechýba ani DualPixel autofocus pre oveľa rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie aj v horších svetelných podmienkach a umelá inteligencia pre vylepšovanie fotiek. Xiaomi sľubuje skvelý fotografický výkon a a veľkú nádej dodáva používateľom aj výsledok testu špecializovaného portálu DxOMark.

Vnútornej výbave Xiaomi MI MIX 2S šéfuje nový procesor Snapdragon 845 a v ponúkaných modeloch 6 GB operačnej pamäte. Vnútorné úložisko disponuje kapacitou 64 GB / 128 GB. Celý „kolos“ napája 3400 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Nabíjanie prebieha cez reverzibilný USB Type-C konektor, ktorý zároveň slúži aj ako výstup pre zvuk. 3,5 mm jack, bohužiaľ, opäť chýba. Globálna verzia však našťastie prináša plnú podporu LTE sietí, a to aj pásma 800 MHz.

O autorovi
Redakcia