Ako sa postupne objavuje viacej informácií o budúcej vlajkovej lodi Xiaomi, dostávajú sa na internet aj prvé benchmarkové testy smartfónu, ktorý bude zastupovať spoločnosť vo vlajkovom segmente. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi6

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Mydrivers

Srdcom zariadenia sa stane 8-jadrový Snapdragon 835 s pracovnou frekvenciou 2,4 GHz, ktorý poháňa napríklad aj nový Samsung Galaxy S8. Pri lacnejšej verzii by malo Xiaomi opäť zvoliť podtaktovanie procesora, a to na úroveň 2,2 GHz. K dispozícii však bude aj 4 / 6 GB pamäť RAM. Pri internej pamäti už možno spoločnosť úplne vynechá 32 GB variant, a tak budeme mať na výber len medzi 64 a 128 GB úložiskom.

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Mydrivers

Dôležitou súčasťou smartfónu je však aj fotoaparát. Ten zadný by mal prísť s rozlíšením 12 MPx, respektíve predný ponúkne rozlíšenie 8 MPx. V najnovších testoch výkonu sa Mi6-ka preukázala na výbornú, keď bola schopná udržiavať plynulý chod aj pri tých najnáročnejších skúškach ďaleko nad hranicou 30 snímkov. Nakoniec by mal na zariadení bežať na Androide 7.1.1 Nougat s nadstavbou MIUI. Xiaomi Mi6 tak vyzerá ako skutočne veľmi vážny konkurent aj pre tie najlepšie smartfóny na trhu.

zdroj fotografií: GFXBench

Xiaomi Mi Max 2

Minuloročný Mi Max nasadil svojmu nástupcovi v roku 2017 latku poriadne vysoko. Druhá verzia sa tak bude musieť preukázať naozaj slušnými parametrami. Našťastie prvé informácie hovoria o tom, že novinka príde s obrovským 6,4-palcovým FullHD displejom a procesorom Qualcomm Snapdragon (je možné, že modelom 660) taktovaným na frekvenciu 2.2 GHz. Asistovať by mu mala 4 GB pamäť RAM a grafický akcelerátor Adreno 506. Podobne ako v prípade Mi6, aj Mi Max 2 by mal bežať na Androide 7.1.1 s nadstavbou MIUI.

zdroj fotografie: Techmiao

12 MPx zadná a 5 MPx predná kamera zase potešia možnosťou nahrávania videí vo vysokom rozlíšení. Medzi parametrami sa taktiež objavila 128 GB interná pamäť, či však bude doplnená iný variantom, zatiaľ nevieme určiť. No kedže prvá generácia bola predstavená už takmer pred rokom v máji, možno nebudeme musieť dlho čakať na odpoveď. Nový obor od Xiaomi tak postupne odkrýva svoje vlastnosti a skutočne sa bude jednať o výnimočný smartfón.

zdroj fotografie: GFXBench

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
55%
Chcem to
0%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
10%
O autorovi
Matej Nižník
Technológie sú môj full-time koníček! Baví ma "hrať sa" so všetkým, čo má príkazový riadok alebo vývojárské nastavenia. Venujem sa zákulisiu vývoja Androidu a GNU/Linux "záležitostiam".